Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.01.2021 16:43
  Naštěstí v Americe máme osobnosti jako je senátor Rand Paul.

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:21
  Fortunately, in America we have personalities like Senator ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 16:13
  Vielen Dank für die Weiterleitung der Information. Ich konnte ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 15:46
  Vážení, vrhat se z onkologického klidu do neklidu doby je ...

  Read more...

   
 • 26.01.2021 11:18
  Dobrý den pane Šinágle, moc děkuji za Vaše maily, netušila ...

  Read more...

   
 • 25.01.2021 11:13
  Greg Steube is my Congressman. He represents the district ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Obracíme se na Kongres USA o pomoc v podstatných tragédie se týkajících otázkách. Žádáme o spoluúčast v povolání mezinárodní komise, která objasní příčiny katastrofy. Obracíme se o pomoc v získání satelitních map Smolenska a všech dalších údajů, kte­ré mohou být cenné v objasnění příčin katastrofy, pro polskou prokuraturu i zmocněnce rodin obětí.

Vážené dámy, vážení pánové,

10. dubna 2010 zahynul v letecké katastrofě u Smolenska prezident Polska, jeho manželka a devadesát čtyři představitelů polského státu. Mezi nimi byli šéf Centrální Banky, šéf Institutu Paměti  Národa, ombudsman, velitelé všech zbraní armády, členové parlamentu i duchovenstvo. Smrt politické  elity státu otřásla miliony osob v Polsku, a také i veřejným míněním na celém světě. Účinkem katastrofy vyvstaly politické změny, nesoucí s sebou rovněž  důsledky pro zahraniční politiku ve Střední Evropě. Od prvních minut po katastrofě si ve vyšetřování držel  iniciativu ruský stát řízený autoritativně Vladimírem Putinem.

Putinovi úředníci přejali klíčové důkazy, mezi nimi černé skříňky. Polská strana obdrže­la pouze kopie některých důkazů. Tyto kopie, jak v případě černých skříněk, ne­odráží úplnost originálů. Ruská strana vždy odmítala možnosti zkoumání jakékoliv verze zavinění Rusy, vsugerovává odpovědnost pilotů, a dokonce samého prezidenta Lecha Kaczyńského.

Veřejným míněním otřásá pohled nezabezpečených trosek letadla; některé z důleži­tých částí tohoto stroje byly přivezeny do Polska novináři. Další se staly předmětem kšeftování místního obyvatelstva. Úřady s pomocí jim nakloněných médií se pokoušejí přehlušit veškeré pátrání, které by mohlo vyjasnit eventualitu vážných chyb nebo i cí­lených aktivit osob, odpovědných za organizaci a zabezpečení letu. Stále hůře prová­děné šetření ve věci katastrofy u Smolenska je vážným ohrožením právního řádu v Polsku jakož i věrohodnosti demokratických přeměn. Ve veřejném mínění roste přesvědčení, že se nedá dojít pravdy.

Obracíme se na Kongres USA o pomoc v podstatných tragédie se týkajících otázkách. Žádáme o spoluúčast v povolání mezinárodní komise, která objasní příčiny katastrofy. Obracíme se o pomoc v získání satelitních map Smolenska a všech dalších údajů, kte­ré mohou být cenné v objasnění příčin katastrofy, pro  polskou prokuraturu i zmocněnce rodin obětí. Obracíme se s žádostí o stálý monitoring všemožných aktivit týkajících se objasnění celé katastrofy, aby ten byl  podniknut vůči polskými i ruským úřadům.

Věc vraždy 20 tisíc polských důstojníků v Katyňském lese, které si přáli uctít ti, co le­těli do Smolenska, čekala na objasnění 70 let a vrhla stín na celý demokratický svět. Nedovolme, aby nová tragédie nedaleko Katyňského lesa se rozplynula a zanikla v paměti národů, které získaly znovu svobodu a možnost provádění pokojných demo­kratických přeměn a také právo na sebeurčení.

 

Níže podepsaný/á:

Ryszard Kapuściński

Kluby "Gazety Polskiej"

30-136 Kraków

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Organizačně-technické  pokyny k podpisování  petice Gazeta Polska, celopolský deník.

Na hlavní straně „Niezależnej” klikněte na ikonu „Petycja do Kongresu USA ws. katastrofy pod Smoleńskiem“

(Petice Kongresu USA ve věci katastrofy u Smolenska), je to tento link:

Na tomto linku pak se Vám objeví další nabídky, na níž je  napsáno: Oświadczam, że zapoznałem się z treścią petycji: Petycja do Kongresu USA w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem Zgadzam się z treścią petycji i chcę ją podpisać.

Česky: Prohlašuji, že jsem se seznámil/a s obsahem petice: Petice Kongresu USA ve věci katastrofy u Smolenska. Souhlasím s obsahem petice a přeji si ji podepsat:

Imię i nazwisko = jméno a příjmení, Miejsce zamieszkania = bydliště

Organizátoři  žádají, abyste podali opravdovou e-mailovou adresu. Na ní bude poslá­na zpráva o tom, že jste přidali svůj podpis a zpětný link, na který kliknete, abyste touto cestou přidání svého podpisu potvrdili – tím bude  Váš podpis ověřen. Organizá­toři petice uznávají za pravé jen ověřené podpisy.

 

P.S.

Právě začína na 1. programu Polské TV pořad "zvláštní mise", na téma Smolensk: Rusové nepředali všechny slibované dokumenty  z vyšetřování, jak slíbili...a dnes v hlavních zprávách o půl osmé už prokurátor řekl v televizi, že může být trestní oznámení i na členy vlády.  Odmítl jmenovat. VL.K. 21.9.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)