Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:24
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:37
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:28
  To Whom It May Concern It is my great pleasure to write this ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babis Andrej… Generální ředitel ŘSD pan Kočica, dosazený exministrem Žákem, pokračuje v tažení proti pani Pošvářové a jejím nejbližším spolupracovníkům. 5.února byl realizován pokus o okamžitou výpověď Ing. Šmída, specialisty geologa, který byl zodpovědný za diagnostické hodnocení zvlněné dálnice D 47, zhotovitele společnosti Eurovia. Současně byla s okamžitou platností propuštěna asistentka úseku kontroly kvality, bez náhrady, čímž byl úsek zcela paralyzován. …

Občanská iniciativa „Vraťte nám stát“ reagovala na okamžité propuštění ředitelky úseku kontroly kvality staveb Ředitelství silnic a dálnic, paní Miloslavy Pošvářové, tiskovou zprávou ze dne 17.1.2014. (viz příloha).

V té tiskové zprávě jsme vyzvali mimo jiné i nového ministra dopravy pana Prachaře, aby se k aktuální situaci v ŘSD vyjádřil. Pan Prachař řekl po několika dnech váhání i toto: „Odvolání Pošvářové v polovině ledna bylo nešťastné a je za hranou stávajícího zákoníku práce.“ Dodal, že Pošvářová bude pokračovat v soudních sporech, které ŘSD vede s konsorciem firem vedených společností Eurovia CS. Pan Prachař dále v rozhovoru na Čt 24 dne 27. ledna t.r. řekl, že Pošvářová má určitě své místo na ŘSD, s tím, že odvolaná ředitelka je uznávanou odbornicí na posuzování konstrukcí mostů a vozovek a má zásluhy rovněž v oblasti přípravy soudních sporů státu se zhotoviteli.

V přímém rozporu s výše uváděným vyjádřením pana Prachaře se stav ŘSD jemně řečeno zakonzervoval. Generální ředitel ŘSD pan Kočica, dosazený exministrem Žákem, pokračuje v tažení proti pani Pošvářové a jejím nejbližším spolupracovníkům. 5.února byl realizován pokus o okamžitou výpověď Ing. Šmída, specialisty geologa, který byl zodpovědný za diagnostické hodnocení zvlněné dálnice D 47, zhotovitele společnosti Eurovia. Současně byla s okamžitou platností propuštěna asistentka úseku kontroly kvality, bez náhrady, čímž byl úsek zcela paralyzován.

Na své tiskové konferenci dne 7. února t.r. tvrdil pan ministr Prachař, že do ŘSD vyšle nejprve tým auditorů. A zdá se, že tím někdo chce jen získat čas. Jakoby duch bývalého ministra Řebíčka neopustil útroby ministerstva dopravy a „staré dobré časy“ se vrací.

Vážený pane Babiši,

upřímně věříme Vaši snaze zásadně změnit poměry v naší zemi, zpřetrhat přediva klientelistických sítí a skutečně vymítit korupci. Doufáme, že tak budete konat i v resortu dopravy, respektive na ŘDS. Žádáme Vás, abyste v této ožehavé a vysoce aktuální věci ihned zasáhl a veřejně se vyjádřil.

 

V úctě za výbor VNS

Petr Havlík

Václav Němec

7.2.2014

* * *

P.S.

Nejkvalitnějším „auditem“ a také nejlevnějším a nejúčinnějším, je opětovné a urychlené povolání paní Pošvářově zpět do jejího úřadu. Bude to i signálem důvěryhodnosti. Pokud k tomu nedojde, potom to není o neschopnosti pana místopředsedy vlády a pana ministra dopravy za Hnutí ANO, ale o jejich malé síle vůči síle, která stojí proti nim, máme-li nadále věřit volebním slibům a programu Hnutí ANO. Nechci věřit, že ve hře jsou i jiné důvody. Nicméně připomínám text, který mi přišel ve formě SMS:

„No a Bohuslav Sobotka? Má svého loutkoherce Pokorného - osa MUS-Appian-Škoda Plzeň-ČEZ. Právní zástupce Bakaly (NWR-OKD), Romana (člen správní rady nadace Martina Romana), Eurovie (D47), Agrofertu, ČSOB, ČEZ (včetně tendru na Temelín) atd. Prezident rady pro reklamu, soudce rozhodčího soudu hospodářské a agrární komory. Spolužák B.Sobotky z gymnázia a M.Romana z VŠ, dříve také koncipient v advokátní kanceláři Pavla Rychetského. Tak a teď jsem zvědavý na tu jeho nezávislost?“

 

Jan Šinágl, 8.2.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.29 (7 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)