Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2020 16:29
  ČRo: Policie zatkla ruského diplomata při nelegálním nákupu munice ...

  Read more...

   
 • 14.08.2020 10:05
  Život je plný štěstí a někdy potřebujeme osoby, které nás ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Ustecka CinohraBabovřesky, babopuk a Letná: Každý si své kroky může zdůvodnit, jak chce, ale není to přece jenom tragikomické, když v takové slátanině „krepíruje“ ministr obrany? - A protože ve snímku hrají hokejisté, máme tu hokejový dort Babopuk, který prý „tvarem a tmavě čokoládovou bar­vou připomíná puk a obal dortu je ozdoben motivem filmu“. Uvede­ná barva může připomínat leccos jiného, co se k filmu hodí ještě lépe, ale to nechme být. - Autorka kajícně přiznává, že má kladný vztah ke sportu i k olym­pijským hrám (zejména konají-li se v normálních státech), ale ně­jak se nemůže smířit s tím, že se­dmdesát milionů korun je dotace pro Činoherní studio v Ústí nad Labem na osm let - Aktivista protestoval proti ZOH v Soči. Vysloužil si tři roky natvrdo - “Pokud budou filmy Zdeňka Trošky patřit k nejnavštěvovanějším, nemůžeme očekávat rychlou změnu k lepšímu. Můžeme se jen modlit a doufat, aby nenastala rychlá změna k ještě něčemu mnohem horšímu!

Zdeněk Troška točí pokleslé filmy a libuje si v tom. I jeho divadelní režie byly jen kýčovité obrázky podle mustru z předminulého století. Bez vý­povědi, bez snahy o cokoliv hlubšího. Jeho primitivní komedie ale mají značné divácké odbytiště a nemá ani nouzi o herce, kteří soudí, že hrát u něj je práce jako každá jiná. A dokonce že vezmou-li i roli v něčem takovém, jsou ke svému řemeslu poctiví a nevyvyšují se. Každý si své kroky může zdůvodnit, jak chce, ale není to přece jenom tragikomické, když v takové slátanině „krepíruje“ ministr obrany?

V téhle záležitosti s panem Troškou je ale absurdnější jiná věc, kte­rou on sám vydatně živí. A to sice, že je milovník duchovna, estét a vzdělanec. A kdyby na to přišlo, vysoké umění by zvládl s prstem v nose. Je neuvěřitelné, jak má ten­to žvást tuhý život. A kolik lidí věří té svůdné vizi mistra Trošky, jak ve svém soukromí hltá filozo­fické spisy a vysokou literaturu a poslouchá výlučně současnou vážnou hudbu a operu. Pak se zřej­mě zapře a jde vykotit ten nejpri­mitivnější humor. Jak je to jen možné, že se nic z těchto hodnot­ných zálib do jeho tvorby neprofiltruje. Jakápak záhada. Troška se přece nezapírá ani trochu, jemu se líbí co dělá. Předvádí jen svůj vlastní duševní obzor, neumětelství a pokleslý vkus.

I on využívá starý osvědčený re­cept - dejte lidu chléb a hry. Je-li právě olympiáda, jeho tým rychle pochopí, že Babovřesky k zába­vám s ní spojeným pasují jako k velbloudu hrby. A protože ve snímku hrají hokejisté, máme tu hokejový dort Babopuk, který prý „tvarem a tmavě čokoládovou bar­vou připomíná puk a obal dortu je ozdoben motivem filmu“. Uvede­ná barva může připomínat leccos jiného, co se k filmu hodí ještě lépe, ale to nechme být.

Chléb a hry jistě měli na mysli též autoři olympijského parku na Letné. Takové srandičky za skoro sedmdesát milionů, aby prostý Pražan mohl zařvat na obrazovce, že Sáblíková je super. Životnost -   dá-li Pánbůh – čtrnáct dní (tento týden má být třináct stupňů). Chudáci Pražané, nemájí přece kde sportovat a zvláště pak brus­lit, když letos rybníky nezamrzly. A přece to hlavně zaplatily sou­kromé firmy jako ČEZ a Škoda...

Autorka kajícně přiznává, že má kladný vztah ke sportu i k olym­pijským hrám (zejména konají-li se v normálních státech), ale ně­jak se nemůže smířit s tím, že se­dmdesát milionů korun je dotace pro Činoherní studio v Ústí nad Labem na osm let.

Jana Machalická, LN, 12.2.2014

* * *

Aktivista protestoval proti ZOH v Soči. Vysloužil si tři roky natvrdo

MOSKVA - Soud v Krasnodaru na jihu Ruska poslal na tři roky do vězení místního ekologického aktivistu, který dříve protestoval proti olympijským hrám v Soči. Oznámila to agentura AP. Jevgenij Vitiško varoval zejména před dopady uspořádání olympijských her v Soči na okolní přírodu. Vitiško nejprve v roce 2012 dostal i se svým společníkem podmíněný trest za "úmyslné ničení cizího majetku", tedy nastříkání nápisu na plot. Ten podle ekologů patřil k nemovitosti místního gubernátora v národním parku, kde má být veškerá výstavba zakázána. A oblastní soud, v reakci na loňskou žádost úřadů, dnes změnil podmínku ve tři roky odnětí svobody "natvrdo".

* * *

P.S.

Pokud budou filmy Zdeňka Trošky patřit k nejnavštěvovanějším, nemůžeme očekávat rychlou změnu k lepšímu. Můžeme se jen modlit a doufat, aby nenastala rychlá změna k ještě něčemu mnohem horšímu! Komunističtí poslanci Grebeníček a Semelová opět drze napadají ve Sněmovně polistopadový systém. Nikdo jim není ve Sněmovně schopen říci jasně, že je to především „ovoce a setba“ jejich zločinné ideologie. Osobně bych jim jako poslanec položil jednoduchou otázku: „Myslíte si skutečně, že kdybyste se v roce 1948 nedostali k moci, že by byl dnešní stav stejný nebo ještě horší? Nedokázali bychom minimálně to co svobodný Západ, navíc s takřka nepoškozeným průmyslem, skvělými odborníky, která váš režim vyháněl, okrádal, mučil a vraždil a kdy místa schopných obsadili všehoschopní majitelé rudých knížek?! V ničem jste se nezměnili. Důkazem je i to, že stále slavíte vraha, alkoholika a syfilitika jako svůj vzor u jeho hrobu na Olšanech.“

 

Jan Šinágl, 12.2.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (8 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 prawo budowlane Łó 2014-04-05 07:21
What's up, all is going well here and ofcourse every one is sharing facts, that's in fact fine, keep up writing.


Also visit my blog post ... prawo budowlane Łódź: www.ipkancelaria.waw.pl

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)