Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Petr_Gandalovi

Z ministra zemědělství velvyslancem v USA…?!

Aleš Vébr exkluzivně pro internetové zpravodajství p. Jana Šinágla

(autor je soukromý zemědělec a  bývalý novinář; byl poškozen tzv. konkursní mafií v kauze Golf Ještěd; podílel se jako spolupracovník týmu Janka Kroupy na odhalení  tzv. gangu šibalů z Budišov nebo úplatného soudce Nagyho)

Jak asi bude působit velvyslanec Gandalovič na slavnostní recepci pořádané svým norským kolegou u příležitosti státního svátku severského království? Jak bude za přítomnosti politických veličin USA koktat o roli svých kamarádů z ODS a ústecké právní i podnikatelské smetánky o okradení norského investora v kauze Rybenor?

Připomeňme si na tomto místě, že klíčovou roli v případu továrny na zpracování ryb na Litoměřicku, kterou založil česko-norský podnikatel E. Stolba, hráli právě blízcí spolupracovníci P. Gandaloviče.  Zmanipulovaný konkurs směřoval od počátku k vyvedení majetku firmy ke skupině spřízněných osob jako byli někdejší šéfka sekretariátu Gandalovičova kolegy z vedení ústeckého kraje exhejtmana Šulce Tomčové, jejího přítele Vilíma, který byl za Gandalovičova šéfování v krajské ODS jejím manažerem a dalším „podnikatelům“ napojeným mj. na nechvalně proslulého lobbyistu M. Dalíka. Stojí za připomenutí i dnes už kultovní díl Reportérů ČT, který zmapoval cestu špičkové krajské úřednice Tomčové (kdysi odsouzené za hospodářské delikty – sic!) do Norska, kde se snažila o převzetí dodávek ryb do fabriky nedobrovolně odňaté autoru projektu Stolbovi. V reportáži se též vyznamenal její přítel Vilím, který se v duchu nejlepších tradic terminologie fotbalových korupčníků „Ivánku kamaráde“ rozpovídal před skrytou kamerou o poměrech v krajské ODS za vlády Gandaloviče.

Právě za primátorování Petra Gandaloviče se z Ústí nad Labem stala bašta „podnikání“ dnes již uprchlého defraudanta T. Pitra. A bylo to právě za Gandalovičovy ústecké vlády, kdy se město stalo proslulým díky řádění tzv. severočeské konkursní mafie. Desítky místních podnikatelů, soudců, státních zástupců, policistů a dalších zde vymyslely a provozovaly sofistikovaný podvodný systém, kterým vykrádaly firmy v kraji. A nejen tam – pověstnou zlatou ránou se stalo ukradení Union Banky ústeckým soudcem  Berkou a jeho kumpány doslova za bílého dne. Gandalovičova minimálně politická spoluzodpovědnost je přitom nezpochybnitelná. Koneckonců mnohé nasvědčuje i fakt, že po svém povýšení z Ústí do pražských ministerských křesel v Topolánkových vládách si sebou po úřadech táhl i blízkého příbuzného jedné z příslušnic ústecké justice do kauzy zapletených…

Diplomacie má pro takové lidi jasné latinské a v celém světě užívané označení: persona non grata!

 

29.9.2010

 

Aleš Vébr exkluzivně pro internetové zpravodajství p. Jana Šinágla

(autor je soukromý zemědělec a  bývalý novinář; byl poškozen tzv. konkursní mafií v kauze Golf Ještěd; podílel se jako spolupracovník týmu Janka Kroupy na odhalení  tzv. gangu šibalů z Budišov nebo úplatného soudce Nagyho)

- - - - - -

Petr Gandalovič: Z ministra zemědělství velvyslancem v USA…?!

 Obávám se, že Petr Gandalovič by měl daleko spíše sedět ve vězení než být naším velvyslancem v zemi svobody! Na jeho kandidatuře se shodli jak ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, tak prezident Václav Klaus (!!!). Petr Gandalovič může úspěšně v USA „reprezentovat“ - ale pouze darebáky stojící v pozadí jeho kandidatury – určitě ne slušné občany a Českou republiku! Že by měly oba tak málo informací a tolik neschopných úředníků? Pochybuji – pak by to ovšem znamenalo, že tak konají s plným vědomím - tady přestává legrace. Článek pana Aleše Vébra jsem zaslal k rukám prezidenta Václava Klause, k rukám ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, na vědomí premiéru Petru Nečasovi, Úřadu vlády České republiky, předsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi, předsedkyni Sněmovny Miroslavě Němcové a ČTK.

Kraus_MichalVeřejnost už proto ani nepřekvapuje, že vládním zmocněncem pro korupční MS v Liberci byl „kakaový král“ a bývalýKalousek_II poslanec za ČSSD Michal Kraus, který kdysi s ostudou opustil Parlament. Kdopak a proč ho asi jmenoval na tuto funkci a podepsal jmenovací dekret…?! Miroslav Kalousek doplňuje tuto trojici výtečníků! Co ještě chcete více, občané, nebo snad už jen ovčané, čekající na konečnou porážku a bídu…?!

Na shledanou na Hradčanském náměstí v Praze 17.listopadu 2010 od 15:00 hodin u pomníku TGM!

 

Jan Šinágl, 30.9.2010

Kalousek_na_Hrad

Kalousek_a_TOP_09

 

 

 

„Svoboda znamená odpovědnost – proto se jí většina lidí bojí.“

G.B.Shaw

* * *

„Ale k čemu je svoboda, ne-li k tomu, aby ses angažoval. Svoboda neprojevená činem je nevyužitá a absurdní.“

J.P.Sartre

* * *

„Čím bych byl, kdybych se neúčastnil? K tomu, abych byl, musím se účastnit.“

A. de Saint-Exupéry

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)