Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 29.11.2023 12:24
  Moje zkušenost s velkým SSSR. Vzpomněl jsem si na dětství. V ...

  Read more...

   
 • 29.11.2023 12:18
  Ruský armádní rozpočet pro rok 2024: o 70 % vyšší než v roce ...

  Read more...

   
 • 26.11.2023 09:02
  Pane Habrnále, velmi slušné, velmi -- ovšem s jednou chyběnkou ...

  Read more...

   
 • 25.11.2023 08:36
  Lipavský připomněl odkaz Havla a Schwarzenberga pro českou ...

  Read more...

   
 • 21.11.2023 21:13
  Vláda, a v ní především ministr Jurečka, už v lednu 2022 ...

  Read more...

   
 • 19.11.2023 09:10
  ZDIVOČELÍ PREDÁTOŘI Náš soupeř je velmi silný. Jedná se o ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dopis Strougalovi I 160488Lubomír Štrougal nebyl nikdy odsouzen. Žije mezi námi jako ctihodný občan s vysokou penzí – Komunisté vraždiliDopis Strougalovi II 160488 v 50-tých letech, viz níže otřesný dokument ze dne 25.9.1947 i v 80-tých letech, viz smrt Pavla Wonky, metody byly jiné, ale výsledek stejný…

… V zájmu uchování mezinárodní pověsti Vaší země jakož i Vaší pověsti ve světě, měl byste se snažit zabránit další vraždě. Prosíme Vás proto, abyste platnost tohoto svévolného zatčení co nejrychleji zrušil a aby mu bylo konečně uděleno povolení k vycestování do Německé spolkové republiky. Německá spolková republika je kdykoliv připravena pana Pavla Wonku přijmout a očekává, že Vy této nabídce lidskosti konečně vyhovíte. … V zájmu uchování mezinárodní pověsti Vaší země jakož i Vaší pověsti ve světě, měl byste se snažit zabránit další vraždě. Prosíme Vás proto, abyste platnost tohoto svévolného zatčení co nejrychleji zrušil a aby mu bylo konečně uděleno povolení k vycestování do Německé spolkové republiky. Německá spolková republika je kdykoliv připravena pana Pavla Wonku přijmout a očekává, že Vy této nabídce lidskosti konečně vyhovíte. …

 

Věc: propuštění a povolení vycestování Pavlu Wonkovi

 

Velmi vážený pane předsedo vlády,

 

Bohužel jsem donucen se na Vás opakovaně obrátit s prosbou o pomoc (viz. můj dopis ze 4.10.1987).

Pan Pavel Wonka z Vrchlabí byl odsouzen k 21 měsícům do pracovního tábora, jen proto, že se odvážil oznámit svoji kandidaturu při volbě do Parlamentu v roce 1986 jako nezávislý kandidát. Záměr, který je možný v každé demokratické zemi.

Přes četné mezinárodní protesty si musel Pavel Wonka svůj trest plně odpykat za těžkých podmínek. Byl koncem února tohoto roku propuštěn.

Pozoruhodné je, že ho tajná policie odvezla domů, protože nemohl chodit. Možná také proto, aby byl před místními orgány chráněn. Mnozí se obávali, že by mohl být během zimy likvidován.

Nyní – po pěti týdnech na svobodě – byl Pavel Wonka dne 5.4.1988, bez viditelného důvodu opět zatčen. Byl odpovědným úřadem dne 5.4.1988 pozván, aby si tam vyzvedl formulář s potvrzením, které potřeboval, aby si mohl podat žádost o vysídlení na pasový a vízový úřad. Teprve na druhý den se zjistilo, že Pavel Wonka byl již dopoledne 5.dubna na úřadu, kterým byl pozván, zatčen. Zatčení bylo zcela zřejmě provedeno místními orgány z Vrchlabí, ne nadřízenými orgány. Zatčení nebylo dodnes zdůvodněno!

Viditelně mělo být zabráněno, aby si mohl podat žádost o vysídlení. Máme vážně obavy – nejen kvůli mnoha zprávám z mezinárodního tisku o častém porušování lidských práv v ČSSR a zvláště ohledně vraždy kněze Poláka (viz příloha) -, že i nyní i on bude zlikvidován.

V zájmu uchování mezinárodní pověsti Vaší země jakož i Vaší pověsti ve světě, měl byste se snažit zabránit další vraždě. Prosíme Vás proto, abyste platnost tohoto svévolného zatčení co nejrychleji zrušil a aby mu bylo konečně uděleno povolení k vycestování do Německé spolkové republiky. Německá spolková republika je kdykoliv připravena pana Pavla Wonku přijmout a očekává, že Vy této nabídce lidskosti konečně vyhovíte.

 

Ve vysoké úctě

Dr. rer. nat. habil. Egon Kunze

 

Kopie dopisu k rukám:

pan spolkový kancléř Dr. Helmut Kohl

pan ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher

pan Dr. Fridrich Vogel, Výbor pro lidská práva Parlamentu NSR

pan předseda Parlamentu NSR Dr. Phillip Jenninger

pan ministr Dr. Norbert Blüm – ministr NSR pro práci a sociální věci

pan Dr. E.Eickhoff, zástupce NSR při KSZE (Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě)

pan Dr. Rudolf Torowski, zástupce Rakouska při KSZE

pan Dr. Blaise Schenk, zástupce Švýcarska při KSZE

pan Dr. Milan Kadnar, zástupce ČSSR při KSZE

pan Dr. Chňoupek, ministr zahraničí ČSSR

 

Přílohy:

4 zveřejněné zprávy ohledně stavu lidských práv a církve v ČSSR

* * *

Překlad J.Š.

P.S.

Uveřejněno v NZZ (Neue Zürcher Zeitung) dne 28.4.1988, dva dny po smrti Pavla Wonky. J.Š.

* * *

Strougal LubomirObávám se, že ve svých dvou vydaných knihách Paměti a úvahy / Ještě pár odpovědí, Lubomíra Štrougala, na Pavla Wonku místo nezbylo. Kdo by se také chlubil podílem na smrti nevinného člověka. Stále žijeme ve lži a v naivní představě, že se nám to nevymstí. Kde není morálka a nejsou dobré mravy, není ani prosperity, svobody a spravedlnosti. Pavel Wonka si byl dobře vědom těchto hodnot a jejich důležitosti pro občany, zemi a společnost. Obětoval pro ně vlastní život. Dočká se jednou i pomníku, nebo bude i nadále „méněcenný“, protože jeho tatínek byl sudetský Němec? Jsme stále zemí zvrácených morálních hodnot, resp amorálnosti, kde si na morálnost jen pokrytecky hrajeme. Nadčasový odkaz Václava Havla zůstává stále živý. Tento dopis mne na moji žádost poslal president Václav Havel ke 20.výročí smrti Pavla Wonky dne 8.4.2008. Přečetl jsem ho na demonstraci před OS Trutnov.

 

Jan Šinágl, 20.6.2014
* * *

Vroutek 250947Odplata

Nevím, zda je tento dokument authentický nebo zda jde o hoax, jakých se na sociálních sítích vyskytuje tolik; je-li pravý, svědčí o tom, že si čeští nacionalisté s německými nacisty nemají tolik co vyčítat.

 

http://paragraphos.pecina.cz/2014/06/odplata.html

 

P.S.

O pravosti tohoto dokumentu nepochybuji! J.Š.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)