Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Chladek byznys 140815Stamiliónové odměny jsou výrazem bezohlednosti ke společnosti, zanášením rozkolu, jitřením závisti lidí, LM Pribram dira 140815s nimiž sdílím společný život. Přijetí takových nerozumných odměn je výrazem demoralizace, která staví člověka proti člověku.

… Nejen, že stamilionové odměny skutečně kazí charakter člověka, jenž by měl přijetí takové považovat za nemravnost. Vždyť není jen řídícím pracovníkem,  ale i člověkem, členem lidské společnosti, mající ohled na společenství lidí jako nejvyšší hodnotu života. Američtí podnikatelé se na přelomu 19. a 20. století nechali ovlivnit filosofy, hlásajícími, že člověk je schopen obětovat se pro jiné. Vyhlásili (podnikatelé, Henry Ford jako nejznámější) zásadu, že práce je služba veřejnosti. Tuto zásadu převzal Tomáš Baťa a pracoval za dělnický plat a naučil svoje lidi vědomé lásce k lidem i sobě navzájem. Zásada, že práce je služba veřejnosti, je skutečnou cestou ke společnosti rovnoprávných, svobodných a spokojených lidí. Baťovci byli vychování k lásce k zákazníkům, jako členům společnosti, kteří vlastně výrobce živí. Pak ti výrobci pracovali s láskou, cítíce, že zákazník má nárok na nejvyšší kvalitu a umí ji ocenit koupí výrobku. Tak by měl každý člověk vše, co dělá vědomě dělat co nejlépe, aby pomáhal zlepšovat svým dílem společnost lidí známých i neznámých a tak i sám sobě pomáhat zlepšovat podmínky pro lásku a porozumění všech ke všem. Tedy co nejlépe sloužit společnosti ve vlastním zájmu. …

 

Vážený pane senátore,

 

odpovídám na Vaši výzvu vyjádřit se k návrhu na omezování odměn statutárních pracovníků státem vlastněných a.s.

Ona ta neomezená výše odměn je problém i filozoficko-sociálním. Už odměna v jednotkách milionů by měla být považována za dostatečnou i za skutečné a měřitelné zásluhy. Limit odměn by měl vyjadřovat omezení, jež je na humánním principu. Nejen, že stamilionové odměny skutečně kazí charakter člověka, jenž by měl přijetí takové považovat za nemravnost. Vždyť není jen řídícím pracovníkem,  ale i člověkem, členem lidské společnosti, mající ohled na společenství lidí jako nejvyšší hodnotu života. Američtí podnikatelé se na přelomu 19. a 20. století nechali ovlivnit filosofy, hlásajícími, že člověk je schopen obětovat se pro jiné. Vyhlásili (ti podnikatelé, Henry Ford jako nejznámější) zásadu, že práce je služba veřejnosti. Tuto zásadu převzal Tomáš Baťa a pracoval za dělnický plat a naučil svoje lidi vědomé lásce k lidem i sobě navzájem. Samozřejmě plat pro rodinu. Jako veliký světoznámý šéf měl velké reprezentační výlohy a ty byly oddělené od rodinných.

Zásada, že práce je služba veřejnosti, je skutečnou cestou ke společnosti rovnoprávných, svobodných a spokojených lidí. Baťovci byli vychování k lásce k zákazníkům, jako členům společnosti, kteří vlastně výrobce živí. Pak ti výrobci pracovali s láskou, cítíce, že zákazník má nárok na nejvyšší kvalitu a umí ji ocenit koupí výrobku. Tak by měl každý člověk vše, co dělá vědomě dělat co nejlépe, aby pomáhal zlepšovat svým dílem společnost lidí známých i neznámých a tak i sám sobě pomáhat zlepšovat podmínky pro lásku a porozumění všech ke všem. Tedy co nejlépe sloužit společnosti ve vlastním zájmu. Stamiliónové odměny jsou výrazem bezohlednosti ke společnosti, zanášením rozkolu, jitřením závisti lidí, s nimiž sdílím společný život. Přijetí takových nerozumných odměn je výrazem demoralizace, která staví člověka proti člověku.

V tom je jedna z příčin prohlubování demoralizace lidstva. Kořistíme, rveme pro sebe maximum, neomezeně, druzí jsou pro nás hlupáci, póvl. Je to pak smutný život ve zlotřilé společnosti a vede k turbulentnímu propadu přátelství, porozumění, radosti ze života. Ze smyslů života šťastného člověka zbývá jediný: prachy.

Následuje strach o postavení, strach ze spolupracovníků, sousedů, ulice, strach o majetek, o ženu, oděti, o život. Kde zůstalo štěstí člověka? Tam, kde postavils na svůj oltář prachy.

Rozdej všechno, co sis nečistě přivlastnil a vrať pokorně mezi lidi. Nač ti bylo 150 milionů? Pýcha předchází pád.

Pro dnešek tolik. Mějte se pěkně a dál služte veřejnosti. Sluší Vám to.

 

Vrbík, Zlín, 13.8.2015

* * *

---------- Původní zpráva ----------

Od: Michálek Libor Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datum: 13. 8. 2015 12:05:28

Předmět: Informace pro Vás

 

Krásný letní den,

 

dovolte mi začít pravidelnou informaci o mé činnosti v politice poněkud osobněji. Mám rád grilování resp. chvíle, kdy se s rodinou večer sejdeme, něco dobrého si na grilu připravíme a dlouho do teplých nocí povídáme. Nově přitom ještě chováme vnučku.

Co už se letos stává méně příjemné je „grilování“ na sluníčku. To už moc nemusím. A už vůbec nemusím grilování v Senátu… Samozřejmě, vstoupil jsem do politiky dobrovolně a počítám s tím, že mé návrhy budou předmětem kritiky. Často tuto kritiku beru i pozitivně - jako potvrzení toho, že se podařilo správně „uhodit řebíčky do hlavičky“. Ale na červencovém plénu mě překvapily útoky zpochybňující mou odbornost v oblasti financí, ve které jsem 16 let pracoval. Bylo to v souvislosti s mým návrhem na regulaci rostoucích marží pojišťoven u povinného ručení. Návrh byl smeten se stolu.

Včera mi ale plénum Senátu udělalo radost. 33 senátorů a senátorek schválilo návrh, který jsem předkládal s dalšími čtyřmi kolegy a kolegyněmi, a dne 29.9. proběhne v Senátu veřejné slyšení na téma „Ochrana proti šikaně“ zaměřené na ochranu proti mobbingu a bossingu.

Běžně by 33 hlasů nestačilo, ale sluníčko zřejmě včera udělalo své- účast byla 55 osob.  

Potěšilo mě také to, že Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu schválil můj návrh na konání kulatého stolu k problematice správy a řízení státem vlastněných podniků a společností. Událost proběhla v Senátu 28.7., informace z akce je dostupná ZDE  http://www.libormichalek.cz/lang_cs/aktualita/106.html

V souvislosti s dopracováním návrhu novely zákona o státním podniku by mě zajímal Váš názor, co považujete za přijatelný kompromis. Původní verze, kterou jsem předkládal s dalšími 10-ti senátory a senátorkami, řešila výběrová řízení a odměňování členů dozorčích a statutárních orgánů státních podniků a státem vlastněných akciových společností.      

Teď se zdá, že návrh by mohl projít, pokud z něj budou vypuštěna výběrová řízení, která má upravit návrh MF. Efekt zákona by byl tedy takový, že by např. předseda představenstva Letiště Praha už nemohl dostat odměnu 150 miliónů korun, jak tomu bylo v minulosti. Vzdali byste se prosazování jednoho z doporučení Rekonstrukce státu, aby se odměny omezily?

Závěrem si dovolím mírné odlehčení. Musím se přiznat, že jsem si při úvahách o tom, jak omezit možnosti pro politické trafiky nekladl otázku: „KDE JE CHLÁDEK?“ Nemyslím teď místo, kam zřejmě zamíří David Rath nebo soudce Havlín. Ani prostory kostela u Salvátora, kde je fakt příjemně, i když je na venkovním teploměru tolik, co na lékařském.

Mám na mysli bývalého pana ministra. Fakt mě ani ve snu nenapadlo, kde skončí. Tak na tyto případy politických trafik jsem při přípravě změn legislativy opravdu nepamatoval.  http://fotbal.idnes.cz/sef-ceskeho-fotbalu-miroslav-pelta-o-angazovani-marcela-chladka-pse-/fot_reprez.aspx?c=A150812_104920_fot_reprez_pes

 

Přeji Vám hezký zbytek léta

Libor Michálek

Mgr. Libor Michálek, MPA

Senátor

Kancelář Senátu

Valdštejnské nám. 17/4

118 01 Praha 1

Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

* * *

J.Š.15.8.2015


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.78 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)