Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Velice rada ctu vase zpravodajstvi a posilam ho dal mym znamym a pratelum.  Je to neco co prave v Ceske republice chybi, odvazni lide, kteri se neboji investigative journalism.  Ani nevim jak to rict cesky, protoze tady vsechno se dela jen povrchove.  Jestli je to neco co pisi noviny, kteri jdou kolem veci porad dokola a zadnou kouci nedokonci, anebo vse ostatni.  Ja rikam, ze cesky narod je nejen neslusny, arogantni, ale velice dobry na vymluvy.  Nikdo neni schopny rict 'uz toho mam dost', ale radeji se zase nejak z toho vyklickuji a jde se dal.
Vidim, ze vy se aspon do neceho pustite a nepisete jen dobre zpravy, ktere nejsou zpravy, ale veci , ktere maji otevrit lidem oci.  Jen by jste se mohl mozna podivat jak u nas pracuji mistni urady.  Neni to vzdy korupce, ktera je penezni, ale take kamarad kamaradovi, ty my pomoz a ja tobe take, ale take zavist, neschopnost a nenavist ke kazdemu kdo neni mistni, chran buh, jestli je z jineho statu.  Neschopnost mistnich uradu a neznalost zakonu je velka.  Neschopnost, Krajskych uradu je jeste vetsi a o Ministerstvech uz ani nemluvim.  To co rikam je z vlastnich zkusenosti.  Co by jste rekl necemu takovemu, ze si stezujete na vas mistni Stavebni urad na Krajskem urade.  Ten to posle zpet na Mestsky urad, ktery to da na vysetreni tomu Stavebnimu uradu na ktery si stezujete! 
Muj manzel je Anglican a ja jsem tam zila od roku 1970.  Nic jineho si ted nepreji, nez prodat nas dum tady a vratit se zpet do Anglie.  Zit v nasi republice neni jen boj s urady, mistnimi nekolika lidmi, zit ve smradu, kde lide pali od gum po dehtove stare strechy, katastrofe na cestach a dalsich mnoha prikladech ktere uz ani nechci vyjmenovat.  Mozna, ze by jste jednou mel cestu kolem nas a my vam muzeme popsat jak se zije nam v tomto state. 

Ja vam dekuji za vase clanky a preji vam moc pekne Vanoce.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře

0 #4 Guest 2010-12-26 11:29
ke komentáři "urkask" a jeho žádosti o vhodný výrok doplňuji, že už i za "totáče" se používala věta :"kde jsou ty časy, kdy to stálo za hovno!". Tak a teď se přidávám, najděte prosím vhodné vyjádření uvedených výroků. Také předem děkuji za fundovanou odpověď.
0 #3 Guest 2010-12-26 00:06
Někdy je velice těžké hledat vhodná slušná
slova, mnohdy by takový výrok ztratil nebo
úplně změnil smysl. Najděte prosím jiný
vhodný a dnes v české mluvě běžně užívaný
výrok: " Stojí to za hovno!" Děkuji předem za fundovanou odpověď.
-1 #2 Guest 2010-12-23 23:48
Panu Joličovi - dosud jsem nemusel odstranit sám žádný příspěvek. Oceňuji a vážím si, že diskutující udržují diskusi věcnou, slušnou, tedy demokratickou. Tzn. i bez osobního napadání autorů příspěvků. Pokud je příspěvek odstraněn, děje se tak automaticky při zjištění zadaných vulgárních slov a výrazů.
0 #1 Guest 2010-12-23 23:19
Velmi rád bych sem taky něco zaslal, ale moc dobře vím, že by to nebylo uveřejněno. Vůbec, komentáře a e-maily, které nesouhlasí jsou zde potírány. Už to, že je zde napsáno: "Vyhrazuji si právo cenzury" naprosto popírá základní snahu těchto stránek. Šinákla jsem viděl na vlastní oči jednou a řeknu asi toto: Šokuje mě to? Ano. Překvapuje mě to? Ne.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)