Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 09:32
  devoted to her principles, civic responsibilitie s and to her ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis AgrofertDaňová Kobra je stále efektivnější, letos už uchránila přes dvě miliardy

píši Vám jako bývalý zaměstnanec v bývalé SCHZ Lovosice - dnešní LOVOCHEMIE. Měl jsemBilance statniho rozpoctu 7 2016 tu čest a štěstí být u toho, když jste před lety koupil tento zbídačelý, zanedbaný podnik, který byl několik měsíců (možná týdnů) před totálním i finančním bankrotem, jelikož se tam v podstatě do 90.let zastavil čas a investice. Podnik i provozy jely už jen z podstaty,na odpisech i technicky dávno mrtvé a podnik měl ještě asi 3000 zaměstnanců! Byl přizván bývalý pan ministr Grégr (tehdejší prý "eso" ČSSD) a ten doslova prohlásil, že "nějaká SECHEZA a Lovosice ho nezajímají, jsou jiné podniky na kterých má stát zájem". Peníze stát nemá a tedy ani banka asi nepůjčí. A v podstatě s tím zase odjel v Tatře 613 zpět do Prahy přesto že věděl, že v krátké době možná nebude na mzdy.

Ale po Vašem převzetí podniku se zase začínal konečně čas rozbíhat! Poprvé se uklidila celá fabrika, udělal se soupis majetku, včetně skladů a zmizely tuny vyrobeného hnojiva a fosfátu, který ležel všude v kolejišti, na podnikových cestách i po celém podniku a předávacím nádraží v Lukavci. 

Podnik se zbavil všeho nepotřebného a neefektivního - začal se chovat jako FIRMA - prostě efektivně! Fosfát, který jste sám dříve nakupoval myslím v Maroku, se po tunách na bývalém provozu Superfosfátu po stovkách tun splachoval již jako vyrobené hnojivo po celá desetiletí do Labe!! Vím to vše naprosto přesně, jelikož jsem jezdil 30 let jako strojvedoucí všude i po okolí a z lokomotivy je docela dobrý výhled. Staré vagony typu UTZ netěsnily a vyrobený materiál se z nich sypal a prášil všude po jejich přepravní trase.

Náhle - po Vašem příchodu neuvěřitelná věc - postavil se nový provoz LAV l ! Modernizovaly se provozy, stavěli se nové, technicky mrtvé se konečně zbouraly a prudce se zlepšilo životní prostředí v podniku i v Lovosicích. Začalo se exportovat a museli odejít lidé, kteří měli výkon také 6-8 hodin „NE denně“, ale za měsíc! Opravdu i taková teplá a příjemná místa (a bylo jich mnoho) po léta byla, jako dnes pro některé "Dinosaury" v parlamentu!!!

A tím se dostávám k tomu, proč píší nejdříve o tom co bylo. Jelikož - co minulý týden předvedli Vaši koaliční partneři před kamerami TV, mě (a mohu Vás ubezpečit že nejen mě) totálně naplnilo hnusem a jen jsem nevěřícně kroutil hlavou. Jaká je vlastně skutečná tvář lidí, kteří si říkají koaliční partneři a s kterými musíte spolupracovat? Když v zájmu blížící se volební kampaně umí vymyslet a připravit jen podraz za podrazem! Existuje u nich vůbec něco jako morální profil, nebo jednat a být fér, nebo vlastní čest stvrzená např. podáním ruky u politiků už neplatí?

Dovedu si živě představit jak musíte asi "trpět" v té neefektivní Žvanírně - promiňte Parlamentu (a nejde jen o ty zbytečné kecy), ale když lidé kteří Vám nesahají ani po kolena se do Vás nepřetržitě naváži a poučují či uráží. A za dobře placená místa jen úmyslně a vědomě kradou čas jiným!

Proto jsem nejdříve psal o minulosti, aby jste se od těch některých duševních trpaslíků nenechal odradit, vydržel to a dělal co perfektně umíte - dotahovat věci až do konce. Když Vy se ohlédnete zpět, je za Vámi něco vidět! Což je i moje vlastní zkušenost a tu si případně nenechávám jenom pro sebe.

A ty některé "délesloužící" karikatury v politice? Pravice - Levice... je to stejná stolice!!! Každý ví na někoho něco a každý za ty roky vědomé parlamentní i vládní rozkrádačky něco přihrál a vydělal. Vpravo – Vlevo - Opozice? Co oni vybudovali? Paskvily zákonů, které okamžitě musely mít novelizaci a novelizaci novelizace – hlavně, aby jim to vyhovovalo. A jen tak mimochodem - také po léta vládnutí Pravice nebo Levice schodek více než -1 000 500 000 000 Korun ! A když byla před lety celosvětová krize? Ta se dotýkala přece každého, každý si tady držel hlavu, co se dá dělat, nebo co máme dělat?

A my že musíme přece jen šetřit Vy jste za tu dobu rozšířil určitě svoji firmu a za dobu krize možná vydělal třeba 2-3 miliardy navíc. A pan Kalousek za dva stejné roky krize udělal státní schodek myslím víc než 200 miliard! Jak si vůbec takový člověk dovoluje ukazovat na Vás prstem a poučovat i ostatní? A Vaši koaliční partneři? Jen se vždy škodolibě usmívají a nikdy nezapomenou ještě si přihřát předvolební polívčičku! Co Kalousek dokázal, když se ON za sebe ohlédne? Je to jen šašek a exhibicionista, který má jen jedno téma - Babiš a využívá parlamentní imunitu.

Co si pomyslet,když např.pan Benda,politik z povolání,nejdříve veřejně lhal,byl veřejně přistižen při podvodu na Plzeňské právní Univerzitě a posléze zvolen jako předseda právního výboru Poslanecké sněmovny?Že se sám nestydí ukázat se lidem před kamerou!.........No nestydí.! 

Pane Babiši, Vy jste byl za ta léta dlouhého a bezuzdného rozkrádání našeho státu a morálního marasmu první člověk, který měl tu odvahu i to opravdové "CHTĚNÍ," a potřebnou nezávislost. A se svými kolegy se pokusit postupně rozseknout tu politicko-policejně-soudnickou Mafii, vlastně ve skutečnosti pevně vybudovanou a prorostlou Chobotnici ! Že něco takového existuje vím i z vlastní zkušenosti.

Myslím, že právě proto jste dostal na poprvé tolik hlasů, jelikož rozumní voliči chtěli a cítili to samé-naději, že se něco konečně změní a že už to bratrstvo hrabivé pracky musí prostě někdy skončit! Myslím že jsou díky Vám jasné výsledky a byly by lepší, nebýt brzdařů z koalice! 

První rána pro chobotnici - přišli noví lidé a tím se narušil léta zaběhnutý pořádek, vlastně korupce - něco za něco mezi Kmotry zaběhnutých stran. Druhá rána pro chobotnici - přerušení v podstatě trvalého a beztrestného přísunu státních financí. Na všech stupních státní správy, bohužel někdy za přispění policie, či soudcovské lobby.
V samotné Státní správě, která měla být v podstatě strážcem státních financí, byly jejich obrovské a největší zlodějny!

Jediné opatření pana Kalouska - zvedněme daně! Ale to je naprostý nesmysl. Protože je to to samé, jako když chcete naplnit cedník vodou! Nejdříve je přece nutné ucpat ty stovky děr, kudy ty penízky odtékají do soukromých kapes. Jinak můžu zvyšovat daně jak chci - a výsledek? Obrovská nula, ne-li minus. 

Myslím že to je to, o co se od začátku nejvíce snažíte, ucpat ty jednotlivé pomyslné pramínky korunek, které se ale postupně promění v řeku milionů, které však bohužel končí v cizích kapsách a bez daní! Zvláštní věc - pokud úředník pochybí např. v nějaké smlouvě, je to vždy v neprospěch státu! Proč se někdy nespletou, aby na tom také vydělal stát že? 

Třetí a myslím nejhorší rána pro chobotnici - vysychá přísun peněz (penězovod). To je vlastně její potrava a ona začíná hladovět, začíná mít strach o přežití. Zároveň se jí postupně usekávají chapadla, což jí bolí a ona se začne bránit. Jste pro ni v podstatě neznámý útočník a tak na Vás začne plivat písek kal a bláto. Vzhledem k tomu, že zřejmě přijde o nějaké další chapadlo, musíte být připraven na to (jak se budou blížit volby), že použije ještě poslední zbraň a vypustí tu odpornou, smradlavou, hnusnou černou tekutinu, aby zasvinila co největší okolí kolem sebe ale především kolem Vás! Její snahou bude zničit Vás včas za každou cenu a všemi prostředky.
Protože jen tak má ještě šanci přežít a nabrat znovu sílu, kterou už ztratila. 

Opravdu se mě hnusí, když vidíme např. pana Sobotku jak "zabalen" do spousty volebních hesel se začal chlubit cizím peřím. Co všechno vybudovali, komu všemu přidali, atd. Ale díky komu to mohli udělat, kdo propočítával, aby to vyšlo, aniž by byl další ještě větší propad státního dluhu? ONI byli také zvyklí rozdávat z cizího, zároveň s populistickými sliby, hlavně ať máme více hlasů a ať to stojí co to stojí! Daňový poplatník přece doplatí! 

Mrzí mě, že se do toho v poslední době zapojují pomalu i veřejnoprávní média, svojí někdy neobjektivní i nenápadnou cenzurou, zvláště co se týká vaši osoby.

Lidé ví své, líbí se jim jak se vyjadřujete přímo, jednoduše a ne tou politickou hatlamatilkou, nebo stále omílanými a naučenými politickými frázemi. Vědí i to, co znamená prokletí vládní koalice. Že to je v praxi rána do vazu a nasypat pod nohy ještě hrachu. 

Pane Babiši, blíží se volby buďte prosím připraven od chobotnice na Vše a nenechte se prosím odradit a zhnusit. Ani nevíte kolik lidí Vám fandí, věří a spoléhají na Vás. Je nám jasné jak je to těžké spolupracovat s partnerem, který Vám něco jiného říká, ale něco jiného činí. 

Nevím, zda-li můj dopis se vůbec dostane do Vašich rukou a nebo jestli budete mít čas na jeho přečtení. Píši ho proto, aby se Vám dostalo také nějaké uznání (i když jen obyčejného člověka) za to, co už jste vykonal! 
Vydržte prosím ještě tu strastiplnou cestu slzavým údolím vládní koalice a když vyhrajeme volby - bude líp! A když se zase potkáte s blbcem, tak lidská blbost je přece nekonečná. Vy si klidně můžete říct: "To co jsem udělal a dělám, za mě mluví víc než tisíce slov“!!! 


S přáním pevného zdraví a silných nervů 


LOVOSIČÁK 

P:S: Je paradoxní, že nejvíce řvou ti duševní trpaslíci, kteří nedokáží postavit ani slepičí kurník!!! V našich krajích je zvykem odpustit lidem takřka všechno - jenom ne úspěch někoho jiného.

* * *

Země bez elit nemůže chtít a očekávat ideální řešení

TRAGÉDIE RODINY BAŤŮ TRVÁ JEŠTĚ PO 25 LETECH

 * * *

J.Š.19.7.2016

P.S.

Zatímco v roce 2014 dokázal Zemanův fond na splácení státního dluhu nalákat na čtyři stovky dárců, loni jejich počet klesl o více než polovinu. Stejně tak inkasovaná částka - Zemanův prezidentský fond na splácení dluhu už netáhne

* * *

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prebytek-rozpoctu-ke-konci-cervence-je-az-na-75-mld-uvedl-babis/1376644

* * *

Friday Edition: Vše se točilo kolem pana K.

Andrej Babiš má prsty ve všem, od EET a kontrolního hlášení až po OKD. Tak jsme si zvykli na jeho postavení, že jsme téměř zapomněli, kdo byl jeho předchůdcem. Vystřídal na této pozici Miroslava Kalouska a před ním to byl Václav Klaus. Našli jsme o tom starý Final Word z roku 2010.

Prakticky jediná věc, na které se po více než jedno desetiletí shodovali proklausovci a protiklausovci, bylo to, že celá česká politika se točí kolem Václava Klause. Tu a tam může člověk stále zaslechnout tradiční povzdech, že "dokud Klaus nezmizí, nic se nezmění". Čím dál častěji se ovšem stejné tvrzení začíná vztahovat na Miroslava Kalouska. Všudypřítomný ministr financí má rozhodující slovo - anebo prsty - naprosto ve všem. Bude přijat neúsporný rozpočet favorizující mamutí investiční projekty na úkor zaměstnanosti ve veřejném sektoru a sociálních benefitů? Rozhodne Kalousek. Dojde ke zprůhlednění systému veřejných zakázek? Rozhodne opět Kalousek. Dostane Renata Vesecká vyhazov coby nejvyšší státní zástupkyně? A znovu: zřejmě je to na Kalouskovi. V mnoha ohledech je Kalousek v současné době vedoucím promotérem "klausovského pojetí" politiky. Je tedy jistou ironií, že dvě z jeho klíčových politických opor, Karel Schwarzenberg a Zdeněk Tůma, jsou tradičními příslušníky protiklausovského tábora.

* * *

P.S.

Stačí porovnat výsledky „práce“ Klause a Kalouska a práce Babiše. Přestaňme konečně chtít jistoty předem a připusťme naději - bez ní se vrátíme zpět rychleji než tušíme!

J.Š.12.8.2016

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (15 Votes)
Share
Přidat komentář