Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sobotka JanDnes jsem odeslal žádost o informace starostovi města Vrchlabí ing. Janu Sobotkovi ve věci chystaného dokumentu Libuše RudinskéWonka Pavel marnice hlava a horni trup „Čtvero ročních období na vrchlabsku“, který město Vrchlabí podpořilo částkou 250.000,-Kč. Podobný dopis obdrží i ředitel KRNAP (Krkonošský národní park) ing. Jan Hřebačka. Není představitelné, že by natáčení probíhalo bez jeho vědomí a povolení – pro slušné lidi. Tato podvodnice nemá žádné zábrany, jak prokázalo natáčení dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“ zcela odpornými metodami a způsoby, které nepochybě následuje trestní oznámení jednotlivců a které by měly následovat i organizace a státní instituce, které uvedla v omyl, podvedla a okradla.   

* * *

1) Požádáte o navrácení dotace 250.000,-Kč, které paní Rudinská od města Vrchlabí obdržela na natočení  dokumentu „Čtvero ročních období na vrchlabsku“ na základě smlouvy o dílo?

* * *

Odesílatel:

SODALES SOLONIS z.s.

předseda

Jan Šinágl

Nejedlých 335

267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Vrchlabí

starosta

Ing. Jan Sobotka

Zámek 1
543 01 Vrchlabí 1

 

ISDS: f77btm4

 

Věc: žádost o informace

 

 

V Žebráku dne 9. prosince 2016

 

Vážený pane starosto,

 

Děkuji za odpověď na moji ZOI ze dne 11.8.2016 k Vašim rukám, prostřednictvím Vašeho tajemníka MÚ ing. Pavla Řeháka, ze dne 18.8.2016. Na můj dopis, ze dne 19.8.2016 k Vašim rukám, jsem dosud žádnou odpověď neobdržel. 

Dovoluji si Vás informovat, že skandální dokument „Pavel Wonka se zavazuje“ měl být odvysílán dne 7.12.2016 na ČT2 od 21:00 hod. Na poslední chvíli bylo jeho odvysílání zrušeno. Podrobnosti si můžete přečíst v tomto mém článku - Hanba a ostuda veřejnoprávní ČT: Bývalí estébáci a jejich pohrobci točí i dnes svoji propagandu a šíří své lži za veřejné peníze!

Nepochybuji, že i Vy, stejně jako ČT, odmítnete podporu a spolupráci s prokazatelnou podvodnicí, lhářkou a zlodějkou, paní Libuší Rudinskou. Zabráníte tak ostudě a hanbě Vaší, vedení města, města Vrchlabí a regionu Krkonoše, pokud by tato zcela bezcharakterní osoba měla natočit dokument „Čtvero ročních období na vrchlabsku“, za finanční podpory města Vrchlabí.

Dovolte mi položit Vám proto tyto otázky a žádost:

 

1) Požádáte o navrácení dotace 250.000,-Kč, které paní Rudinská od města Vrchlabí obdržela na natočení  dokumentu „Čtvero ročních období na vrchlabsku“ na základě smlouvy o dílo?

2) Zvažujete podat na ni trestní oznámení za to, že uvedla v omyl vedení města zamlčením svého   nemravného, zločinného jednání v minulosti a záměrné pomluvy jednoho z největších občanů Vašeho města, pana Pavla Wonky, které realizovala natočením dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“,  prokazatelně zločinnými způsoby a metodami?

3) Zvažuje město Vrchlabí, rodiště pana Pavla Wonky, projevit mu úctu, uznání a vděčnost za vše, co pro pravdu, svobodu, právo a spravedlnost udělal v naší zemi? Jiná města už tak učinila pojmenováním ulic apod. Jeho rodné město by mělo být mezi prvními a být na svého občana hrdo.

4) Žádám Vás o zaslání smlouvy o dílo, uzavřené mezi městem Vrchlabí a paní Libuší Rudinskou. V případě, že byste mi ji odmítl zaslat z důvodů obchodního tajemství, dovoluji si Vás upozornit - podle zákona a již pravomocných rozsudků ve věci - není možné odvolávat se na obchodní tajemství, pokud je jedna ze stran veřejná instituce a jedná se o veřejné prostředky.      

 

Děkuji Vám za Vaši odpověď a přeji Vám i městu Vrchlabí nadějeplný Advent.

 

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

                                                                               

předseda SODALES SOLONIS z.s.                                                                                                 

                                                                                 

Jan Šinágl

9.12.1952

    

P.S.

„Kdyby byla pravda co ta režisérka na Pavla Wonku nakydala, nevím, proč by ho měli soudruzi soudit a nenávidět.“

Karel Mrzílek, 8.12.2016   

* * *

Wonkův bratr hrozil ČT žalobou, ta stáhla kontroverzní dokument

P.S.

Dvě chyby v článku ECHO24.CZ: Příslušník StB Zdeněk Špulák v dokumentu „Pavel Wonka se zavazuje“, nevystupoval. Dokument se původně jmenoval „Pavel Wonka – advokát chudých“. Mimochodem dr. Lawrence, jeden z amerických lékařů, který byl přítomen pitvě těla Pavla Wonky (druhý už zemřel) se zajímá, jak dopadl dokument Rudinské, která ho v USA navštívila a natáčela s ním rozhovor. Samozřejmě v dokumentu není nic, přitom se chlubila, že byla v USA a natáčela s ním rozhovor na jehož náklady jistě použila nemalou částku z dotace 570.000,-Kč. Slušný autor pošle automaticky DVD všem účinkujícím zdarma a pozve je na premiéru. Další důkaz bezcharakternosti Rudinské. Dokumenty amerických lékařů jsem získal pomocí kamaráda z USA a zveřejnil. Nepochybně má dr. Lawrence právo se ptát. Jeho případnou reakci samozřejmě zveřejním i v českém jazyce.  

 

Jan Šinágl, 9.12.2016

* * *

Doporučí ÚSTR Pavla Wonku k ocenění příslušníka III.odboje?

                                                                                                   

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #2 Stanislav Vrbík 2016-12-11 16:05
To je kardinální oroblém dnešní doby:
Nová generace se z velké části nezajímá o politiku, a tak staří komunisti, hlavně bývalé kádry StB, potichu, za zády veřejnosti, připravují takové dokumenty.
To snad aby byl zřízen orgán, posuzující novou tvorbu z hlediska, zda nejde o podvrhy, matoucí veřejnost.
Nekřičte, že by to byla cenzura! Ten orgán by jenom vydal posudek na dílo. Z hlediska historické pravdivosti.
Vrbík, Zlínexs9u
+5 #1 Oldřich Musil 2016-12-09 23:06
Že něčemu takovému jako je Rudinská poskytne Fond české kinematografie dotaci 470000Kč a Česká televize je ochotna takový paskvil odvysílat,to by mělo být pro všechny slušné občany tohoto státu alarmující.Prob lém je v tom,že slušných občanů v této zemi mnoho není,a proto jsou takovéto neuvěřitelné absurdity u nás možné.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)