Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

ANO Sobotka BabisV Novinkách seznamu je varující reportáž o pokračujícím tunelování státních iANO kluk soukromých peněz. Bylo vytunelováno 1.37 miliardy korun z Metropolitního spořitelního družstva. Byly to peníze občanů, pojištěných z 80% státem. To jsou poškození.

Jak? Jednoduše. Odhadci ocenili pozemky, jeden na 500% a druhý na 1.000% proti dřívějšímu ocenění jinými odhadci. Proč to udělali? No proto, aby se o tolik víc vytunelovalo. Proto, aby mohli tuneláři pomocí několika bezdomovců dostat zadarmo 1,37 miliardy korun. Cena podle normálního ocenění, nějaké stamiliony, to přece není sousto pro tunel. To je vše, co o těch tunelářích víme. Ale ty peníze jsou na jejich účtech kdesi ve světě. Podezřelí mohou být šéfové té vytunelované kampeličky, soudě podle jejich přístupu k práci v bankovním ústavu. Naše justice (nebo jen policie) nepovažuje to jednání odhadců za trestné, takže mohou pokračovat dál ve službách dalším tunelářům. Hlavně aby Babiš pořád něco vysvětloval předsedovi vlády, protože on bojuje o přežití a na jiné vládnutí nemá čas, a o čas připravuje i ministra financí.

Konspirační teorie tohoto tunelu:

Někdo si nechal odhadnout cenu nějakých rozsáhlých pozemků. Pak si bílí koně přišli do kampeličky pro úvěry, kryté těmi nadhodnocenými pozemky. Vedení kampeličky pracuje jako správný český úředník: Neprověřilo si ty bílé koně: „Co mě je do toho, tady mám kulatá razítka odhadců a víc mne nezajímá.“ Kdyby si jenom ověřili adresy, hned by byli doma. Jedna byla dokonce na radnici.

Kdyby nešlo o „české“ lidi, ověřili by si ty bílé koně jak odhadci, tak ti, co vydali 1,37 miliardy z kampeličky, jež pak zkrachovala. Toto jsou české poměry, které si chrání zloději. Ti vědí, kam přinést občas nějaké půlmiliardy, aby ty poměry neodešly. Podporu od tunelářů dostanou jen silné, vlivné a tradiční politické strany.

A náhle je tu nějaký Babiš, který dělá pořádky. Ale to by ty poměry roztály, jak ledy v Arktidě. Proto všichni, co chtějí být podporováni z neurčitých zdrojů – hrrrr na Babiše. Nejvíc „odhaluje“ Babiše a připravuje ho o čas Sobotka. Socdem má problémy.

 

S.Vrbík, 20.2.2017

* * *

Ne-vychovanci ČSSD: Chovanec, Mládek, Sobotka, Dienstbier…

 

J.Š.20.2.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share
Přidat komentář