Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

   
 • 18.04.2018 07:56
  Pane Černý, zkuste připustit i možnost, že to může být i ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Vrbik Stanislav 80Kdysi byla v této zemi čest, statečnost a tolerance požadovanou devízou každého politika. Pokud některý zahrál na falešnou notu, byl u většiny společnosti odepsaný.

Co vidíme dnes?

I takový Václav Klaus mladší pláče, tak jak to dělají mnozí z fronty Antibabiš, nad zánikem početných hospůdek, a nad zdražováním jídel. Prý to zavinila EET, která prý je bičem na drobné a poctivé podnikatele a řemeslníky. Ti lidé opovrhují veřejností, hlásajíce takové změti lží. EET nemohla způsobit žádný krach poctivých podnikatelů. Je to jenom evidence tržeb pomocí inteligentní techniky. Nic víc. Zavřel svůj podnik jedině nepoctivý podnikatel, který vykazoval v papírech menší tržby, než jaké měl. A toto vydáváte, vy řečníci, za poctivost? Samozřejmě mu to umožnilo existovat, a proto byla hospůdka na každém kroku, a ti skutečně poctivě platící daně měli málo zákazníků. To neříkáte, že oni si pochvalují přírůstek hostů.

Abych dokončil myšlenku. Ty hospůdky byly tak přemnožené, právě proto, že se dalo existovat tak, že jste si najali číšníka za minimální mzdu, ale z peněz, o které jste ošidili stát, lépe řečeno společnost, jste mu doplatili do dvaceti tisíc. Čímž jste ho ošidili na důchodu.

Mám v rodině takového číšníka. Když jsem se ho ptal, co bude dělat s tím důchodem, odpověděl mi smutně, že se asi bude muset oběsit.

Co tu vidím „banánového“? tu drzou a vědomou lež těch populistů, co roní krokodýlí slzy nad věcí, která je jasná, ale je tu viditelná snaha lid oklamat.

 

1. 3. 2017   Vrbík, Zlín

* * *

P.S.

Pohybuji se hodně mezi lidmi, na rozdíl od většiny politiků. Mohu prohlásit, že podpora a důvěra v Babiše roste, nejen mezi poctivými podnikateli, ale i mezi důchodci. Dnes mi např. jedna důchodkyně řekla: „Víte proč ho podporuji, protože mluví rozumně a protože mne štve, jak ho kdekdo v médiích napadá.“ Nebo jeden starší hospodský v Praze: „Já bych mu fandil, ale schody se zametají odshora?“ Odpověděl jsem: „Právě proto potřebuje vyhrát volby, aby mohl mít pořádné koště a začít zametat i odshora.“ Pokýval a už jsme si rozuměli.

Jan Šinágl, 1.3.2017 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)
Share
Přidat komentář