Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory,a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Platforma LOGO„Dosavadní klíčové výroky německých vyšetřovatelů jsou pro oběti československé železné opony stěžejní. Dosud se totiž žádné oficiální nebo akademické místo v České ani Slovenské republice neodvážilo zkonstatovat, že se jedná o nepromlčitelné činy,“ říká Neela Winkelmannová, výkonná ředitelka Platformy evropské paměti a svědomí.

Praha, 27. března 2017. Platforma evropské paměti a svědomí již obdržela dva přípisy od německých vyšetřovatelů v reakci na obsáhlé trestní oznámení ze dne 18.8.2016 ve věci zabíjení uprchlíků na hranicích ČSSR. Podle německého nejvyššího státního zástupce bylo zabíjení uprchlíků mezinárodním zločinem. Z pohledu státního zastupitelství ve Weidenu se pro zabíjení uprchlíků na úrovni těch, kteří byli zodpovědni za systém střežení hranic, nabízí odpovědnost za vraždu z nízkých pohnutek.

Platforma dodá státnímu zastupitelství ve Weidenu v příštích dnech další dosud neznámé dokumenty, mezi nimi rozkaz bývalého ministra vnitra a pozdějšího premiéra ČSSR Lubomíra Štrougala k systematickému a plánovitému pronikání tajných služeb a pohraniční stráže na území Spolkové republiky Německo a Rakouska.

Dne 18.8.2016 podala Platforma trestní oznámení německému nejvyššímu spolkovému státnímu zástupci proti 67 představitelům komunistického režimu bývalého Československa ve věci zabití pěti Němců na železné oponě. Minulý týden obdržela Platforma od německých vyšetřovatelů již druhý přípis.

Začátkem října 2016 bylo v přípise od nejvyššího spolkového státního zástupce označeno úmyslné zabíjení neozbrojených uprchlíků na hranicích bývalého Československa za mezinárodní zločin, neboť tím byly zásadním způsobem porušeny lidská práva na život a na svobodu pohybu chráněná mezinárodními úmluvami, jakož i vyšší princip spravedlnosti.

V polovině března 2017 nyní sděluje státní zastupitelství ve Weidenu, že se minimálně pro velitele, kteří se podíleli na tvorbě a udržování opatření na ostrahu hranic, nabízí atribut vraždy z nízkých pohnutek. V případě bavorského muže, který byl na procházce zabit pohraničníky ČSSR při pronásledování uniklého uprchlíka na výsostném území Spolkové republiky Německo, vyjádřilo však zastupitelství pochyby s ohledem na vražedný úmysl v řetězci velení. Platforma proto dodá v těchto dnech do Weidenu dosud neznámé dokumenty, mezi nimi tajný rozkaz jednoho z hlavních podezřelých, ministra vnitra a pozdějšího premiéra ČSSR Lubomíra Štrougala, který dokládá systematické a plánované pronikání komunistických tajných služeb a pohraniční stráže na území sousedních západních států.

„Dosavadní klíčové výroky německých vyšetřovatelů jsou pro oběti československé železné opony stěžejní. Dosud se totiž žádné oficiální nebo akademické místo v České ani Slovenské republice neodvážilo zkonstatovat, že se jedná o nepromlčitelné činy,“ říká Neela Winkelmannová, výkonná ředitelka Platformy evropské paměti a svědomí.

Další informace poskytnou: Göran Lindblad, prezident, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,+46-706710366 Dr. Neela Winkelmannová, výkonná ředitelka, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , +420-222 561 053

Platforma evropské paměti a svědomí sdružuje v současnosti 55 veřejných a soukromoprávních institucí a organizací ze 13 členských států Evropské unie, z Ukrajiny, Moldavska, Albánie, Islandu, Kanady a Spojených států amerických pracujících v oblasti vyrovnávání s dědictvím totality na evropské půdě. Zastupujeme asi 200 000 Evropanů a více než 1 100 000 severoamerických občanů s evropskými kořeny.

https://www.memoryandconscience.eu/wp-content/uploads/2017/03/Tiskova-zprava-PEMC-27.3.2017.pdf

* * *

Průlomové rozhodnutí soudu v Bratislavě: Usmrcení uprchlíka byl zločin, rodina má nárok na náhradu škody!

Trestní oznámení na 67 českých komunistických zločinců, včetně Jakeše, Štrougala a Colotky, bylo podáno v Německu dne 18.8.2016!

Evropská unie musí zastavit oslavování komunistických zločinců!

Dnes bylo podáno trestní oznámení na komunistické zločince JUDr. Lubomíra Štrougala a spol.

Brno 19.2.2016: Spravedlnost pro nepromlčitelnost zločinů komunismu!

 

Jan Šinágl, 28.3.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář