Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis a Bata 40 milionuCo se v těchto dnech děje na politické scéně, to dává dobrý obraz o kvalitě naší společnosti i státní politiky. Z uveřejněných zpráv nabýváme dojmu, že ministr financí - sám proti všem – prohrává v nelítostném boji proti početní přesile politiků. Nejen politiků. Jsou tu i média a mezi nimi ČT, která už dávno pečuje svou neverbální komunikací a buzením dojmu o uvadající síle a o vhodnosti ministra Babiše.

Podívejte se na fotografie na Novinkách. Nejhorší fotka Babiše, po ostříhání dohola a zamračeného jak čert používají jako ilustrace, rádi zobrazují, jak ministři přicházejí do parlamentu, Sobotka tanečním krokem s jedním papírem v ruce obíhá Babiše s těžkou taškou papírů v každé ruce, on jde těžkým krokem ke své lavici.

První přeběhlíci – vedle provokatéra Přibila, který chodí za Babišem, aby si nahrál, jak se mu chválí svými kompromitujícími úlovky, se nechal slyšet i Telička, který „prohlédl“ Babiše, řada nižších funkcionářů stran, kteří už pochopili, a bude jich přibývat. Nejvíc tlačí na pilu dosud neúspěšné strany, především opoziční, jež cítí příležitost získat hlasy, „zatoulané“ do ANO. No, nevím, bude-li úlovek stát za to.

Dlouho budeme vzpomínat na tyto dny. Zvláštní pozornost si zaslouží „lidovkář“ Putna: „Mohu ještě psát od těchto novin?“ „Mnohokrát jsem se svým mocidržcům znelíbil a nesl následky“. „Já neodejdu. Ať odejde pan Babiš“. „Pane Babiši, prodejte lidovky“. „Lidé je kupují, že stojí o poctivé a hluboké porozumění světu a o pěstěnou češtinu“. (S Vámi tak psát nemohu?…) „Mecenáši, dosud neznámý, kupte lidovky“. Umožněte, aby tato instituce, významná jako Národní divadlo, mohla trvat. Aby mohla rozvíjet tradici masarykovskou, čapkovskou a havlovskou“.               

To bych rád věděl, jestli to pod Babišem nešlo. Určitě to šlo, ale pan Putna volí aspoň lepší formu „odboje“, než pan kolega Přibil. Jenom bych myslel, že nová doba může mít i modernější vzory, než Masaryka a Čapka. Nenechme si utéct novou dobu. Nesmí nám to být putna!

 

10. 5. 2017,  Vrbík, Zlín

P.S.

Česko je zase jednou světová "1"... Funkční a poměrně úspěšná vláda (zvláště v porovnání s minulými), se rozpadá, díky svému předsedovi. Zřejmě má jiné představy o úspěchu...

J.Š.11.5.2017.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.14 (7 Votes)
Share
Přidat komentář