Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 26.04.2018 20:26
  Pane Vlčku alespoň trochu úspěchu a držím pěsti. Před pár ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 13:26
  Drzim palce .. nam vsem, aby se na chyby v justicnich poukazovalo ...

  Read more...

   
 • 26.04.2018 11:01
  Bohužel pravdivé, ale tato situace je úmyslně vytvořená ...

  Read more...

   
 • 25.04.2018 07:06
  Naprostý souhlas nejsme právní stát a naše justice a policie ...

  Read more...

   
 • 24.04.2018 23:41
  Nejde jen o sedmdesátiletou bábu, která zpívá jak se namane.

  Read more...

   
 • 24.04.2018 18:31
  Sv. Anežka Česká zmizela. Proč ? Byla to příkladná žena. Měli ...

  Read more...

Kalendář událostí

po dub 30 @13:00 -
KS Praha: plk. Jiří Komárek
pá kvě 04 @09:00 -
Druhá žaloba AMM na Jana Šinágla - 2.300.000,-Kč
pá kvě 18 @15:00 - 12:15PM
Stkání bývalých chovanek a Dagmar Šimková
so kvě 19 @15:00 - 12:15PM
Stkání bývalých chovanek a Dagmar Šimková
ne kvě 20 @15:00 - 12:15PM
Stkání bývalých chovanek a Dagmar Šimková

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Stanjura a FialaVážený pane poslanče,

jste zvláště v poslední době veřejností vnímán jako zastánce spravedlnosti a dobrých mravů. Článek níže je z Haló novin ze dne 21.12.2012. Mohl byste se k jeho obsahu vyjádřit? Nemám důvěru v komunisty a jejich tisk, nicméně obsah článků mne nutí, abych si jako občan vyžádal Vaše stanovisko. Podal jste trestní oznámení pro pomluvu? Jak dopadl případný soud? Neumím si představit, že byste na obsah článku nereagoval jako poslanec a představitel pravicové strany, navíc v komunistickém tisku. Děkuji Vám předem za Vaši odpověď se kterou seznámím i veřejnost

S pozdravem

Jan Šinágl

--

SODALES SOLONIS z.s.

www.sinagl.cz

* * *

Nový nedůvěryhodný člen vlády

O předsedovi vlády a ODS Petru Nečasovi bylo nedávno ve sněmovně řečeno, že čistá je už na něm jen nově vypraná košile. Vždyť z jím sestavované vlády už postupně muselo pro podezření z korupce, krytí korupce a poškozování majetku státu a pro obcházení zákonů nebo neschopnost odejít několik jeho věrných. Mezi nimi i místopředseda ODS a funkcionář moravskoslezské organizace strany Drobil.

Náhradou za podobné typy ale Nečas dosazuje do ministerských křesel znova a znova lidi pochybné. Novým přírůstkem vlády z galerie podezřelých je i ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Tentýž Stanjura, o kterém server Aktuálně.cz svého času napsal, že »je v ODS pravou rukou ministra životního prostředí Pavla Drobila, patří mezi vlivné postavy Moravskoslezského kraje a občas své pozice využije ve prospěch své rodiny«.

Když teď Stanjura vykonával půldruhého roku ve sněmovně funkci předsedy poslaneckého klubu ODS, získal pověst brouka Pytlíka. Na sněmovních jednáních vystupoval ve stylu »všechno vím, a každému poradím, i kdyby nechtěl«. Často se při svých vystoupeních dokonce dovolával i zásad morálky a slušnosti. Ale – ach, ta lidská paměť!

Papaláš ODS a nyní nový ministr Nečasovy vlády Zbyněk Stanjura není z těch, kdo by mohli kázat dobré mravy. Jaký je skutečně, vědí v Opavě, kde za ODS léta byl ve funkci zastupitele a primátora. Tehdy bez hnutí brvy vykonával veřejnou funkci a jeho firma získávala městské zakázky. Ke střetu zájmů se odmítal dlouho přiznat a o vztahu ke své firmě lhal. Novináři jej tehdy usvědčili hned z několika podvodů.

Podvodem prvním bylo podle Aktuálně.cz, že jako primátor Opavy Stanjura tvrdil, že okamžitě po zvolení do funkce primátora ukončil své působení v akciové společnosti Eskon. Byl ale usvědčen z toho, že ještě pět let po nástupu do funkce primátora, v roce 2007, vlastnil třetinu akcií firmy, která obchodovala s městem, a aktivně působil na její valné hromadě.

Dokonce i před komunálními volbami na podzim 2010, ve kterých Stanjura neúspěšně obhajoval primátorské křeslo, novinářům znovu nepravdivě tvrdil, že od svého nástupu do funkce před osmi lety svou firmu úplně opustil.

Na podvod druhý opět přišli žurnalisté z Akuálně.cz. Poté, kdy se Stanjura stal začátkem května 2011 ve sněmovně předsedou poslaneckého klubu ODS, zjistila redakce, že majitelé a manažeři společnosti Eskon už patnáct let obcházejí zákon a nezveřejňují v obchodním rejstříku informace o hospodaření. Na otázku, proč firma dlouhodobě porušovala zákona a tajila informace o svých finančních tocích, Stanjura odpověděl, že na povinnost publikovat účetní závěrky »zapomněl«.

A podvod třetí? Ten ukazuje, jak se papalášům, takovým jako Stanjura, daří obcházet zákon o střetu zájmů a své nepoctivé jednání maskovat. V podvodu třetím už hraje roli i Stanjurova manželka. Média přišla na to, že Stanjura v pozici primátora podepisoval smlouvy s vlastní soukromou firmou. V roce 2007, kdy vstoupil v platnost zákon o majetkovém přiznání, který politikům včetně starostů a primátorů nařizuje zveřejňovat své majetkové poměry, pak svůj podíl ve firmě Eskon převedl na manželku.

Opavští úředníci to mohli vědět, ale navenek to působilo velmi nenápadně. Za magistrát byl na smlouvách Stanjurův podpis, za jeho firmu Eskon se ale podepisovala jeho žena jako Hana Malurová.

Podle zjištění médií kupříkladu v roce 2000 získala Stanjurova firma Eskon zakázku pro magistrát Opavy v ceně 470 tisíc korun. V té době byl Stanjura zastupitelem za ODS a současně akcionářem i ředitelem firmy. Za navazující služby už pak inkasovala firma od magistrátu několikanásobně více. Nové smlouvy vždy schvalovala rada a podepisoval své podnikání zapírající akcionář Eskonu primátor Stanjura.

Jak asi bude člověk Stanjurova charakteru řídit ministerstvo dopravy oplývající mnohamiliardovými veřejnými zakázkami? Premiér Nečas po Drobilovi, Vondrovi a Kocourkovi tak zase sáhl do personální bažiny ODS. Že by nebyl po ruce lepší kandidát? Nebo Nečas jiné než nedůvěryhodné, ale kmotrům a mafiím vyhovující persony do vlády jmenovat neumí a nemůže?

František VYBÍRAL

http://www.halonoviny.cz/articles/view/1629383

 * * *

Předmět: Dotaz?
Datum: Thu, 25 May 2017 17:28:05 +0200
Od: Jan Šinágl ;
Komu: Stanjura Zbyněk;
Kopie: Benda Marek, Bendl Petr, Fiala Petr, Němcová Miroslava,  Adamec Ivan, Beznoska Adolf, Blažek Pavel, Černochová Jana, Fischerová Jana, Karamazov Simeon , Novotný Martin, Svoboda Bohuslav;


* * *

Do dnešního dne příjem zprávy potvrdili čtyři poslanci ODS. Není mezi nimi ani Zbyněk Stanjura, ani předseda ODS Petr Fiala...

 

Jan Šinágl, 29.5.2017

* * *

Stanjura = tlučhuba, aneb soudružsky a jednotně: „Všichni v jednom šiku, za korupční republiku!“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.33 (12 Votes)
Share
Přidat komentář