Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.05.2018 02:10
  Ι've been exploring foг a bit for any hіgh-quality articles or ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 22:38
  Ι thіnk other web-site proprietors should take thiѕ site as an ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:54
  #1 Ing Jiří Dusil 2018-05-22 17:48 Právě jsem prohrál po více ...

  Read more...

   
 • 22.05.2018 17:48
  Právě jsem prohrál po více než šesti létech soudní spor s ...

  Read more...

   
 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Wonka

(Vpravo záznam s jednání příslušníků StB Hradec Králové s předsedou MNV ve Vrchlabí s. Štěpánkem, ze dne 27.1.1989!Wonka zaznam Stepanek StB 270189

„Co jste zasponzorovali pro mého chudého bratra Pavla?“ Co budete moci, jako otcové města Baunatal, moci říci? Nic!

… Reaguji na pozvání mé osoby k Vám do Baunatalu a na rozhovor s Vámi dne 24.6.1992, jakož i na Váš dopis ze dne 20.8.1992. Musím Vám dnes bohužel napsat ještě jednou. Píšete mi, že to byl dobrý a informativní rozhovor, který jsme vedli. Tenkrát jsem Vás prosil pro tehdy pronásledovanou a chudou rodinu německého původu Pavla Wonky něco udělat. Bohužel musím dnes konstatovat, že se zde nic, skutečně vůbec nic, nevykonalo. Panem Grenacherem slíbený psací stroj pro paní Wonkovou dodnes nedorazil. Mezitím jsem jí jednu daroval! Paní Wonková nemá už přirozeně zájem nadále tlumočit, jak mi napsala.

… Ctění pánové, tenkrát při našem informativním rozhovoru, jak jste to sami pojmenovali, jste hovořili o hrozné vraždě Pavla Wonky a také o poškození jeho hrobu hákových křížem na jeho prostém dřevěném kříži. Moji fotografii hrobu jste viděli. Dnes obdržel důstojný, krásný hrob, ale je velmi drahý, kolem 12.000,-DM. Bylo to umožněno dary mnoha dobrých lidí, dokonce z Kanady, Švýcarska, Francie a dalších zemí. Osobně jsem jako malý důchodce přispěl darem 100,-DM. Ještě je zapotřebí cca 700,-DM, jako zbytek. Nemůže bohaté město Baunatal také svoji troškou přispět? Pán Bůh se vás, vážené panstvo, pro tentokrát nebude ptát, kolik statisíců marek jste darovali na Zámek. ...

* * *

Friedrich Erben

Frauenweilerweg 9

6908 Wiesloch 2,                       

 

den 21.09.1992

 

Pánu starostovi Grenacherovi a radním města

B a u n a t a l .

 

Vážení pánové,

 

Wonka D dopis Baunatalu od Erben Friedrich 210992Reaguji na pozvání mé osoby k Vám do Baunatalu a na rozhovor s Vámi dne 24.6.1992, jakož i na Váš dopis ze dne 20.8.1992. Musím Vám dnes bohužel napsat ještě jednou. Píšete mi, že to byl dobrý a informativní rozhovor, který jsme vedli. Tenkrát jsem Vás prosil pro tehdy pronásledovanou a chudou rodinu německého původu Pavla Wonky něco udělat. Bohužel musím dnes konstatovat, že se zde nic, skutečně vůbec nic, nevykonalo. Panem Grenacherem slíbený psací stroj pro paní Wonkovou dodnes nedorazil. Mezitím jsem jí jednu daroval! Paní Wonková nemá už přirozeně zájem nadále tlumočit, jak mi napsala.

Stejné učinila Vámi vysoce chválená paní prof. Hana Jüptnerová, která se mezitím vzdala učitelského místa  na gymnasiu ve Vrchlabí.

Městu Baunatalu zbývá jen popřát k jeho partnerství s městem Vrchlabí, aby jiným způsobem byla nalezena dobrá náhrada v zájmu dobrých vztah. Jistě radní města Vrchlabí potěšilo, že je jejich bohaté, německé partnerské město opět obdarovalo 50.000,- DM pro zámek ve Vrchlabí, které pravda nutně potřebují.

Ctění pánové, tenkrát při našem informativním rozhovoru, jak jste to sami pojmenovali, jste hovořili o hrozné vraždě Pavla Wonky a také o poškození jeho hrobu hákových křížem na jeho prostém dřevěném kříži. Moji fotografii hrobu jste viděli. Dnes obdržel důstojný, krásný hrob, ale je velmi drahý, kolem 12.000,-DM. Bylo to umožněno dary mnoha dobrých lidí, dokonce z Kanady, Švýcarska, Francie a dalších zemí. Osobně jsem jako malý důchodce přispěl darem 100,-DM. Ještě je zapotřebí cca 700,-DM, jako zbytek. Nemůže bohaté město Baunatal také svoji troškou přispět? Pán Bůh se vás, vážené panstvo, pro tentokrát nebude ptát, kolik statisíců marek jste darovali na Zámek.

Ne, bude se ptát: „Co jste zasponzorovali pro mého chudého bratra Pavla?“ Co budete moci, jako otcové města Baunatal, moci říci? Nic!

 

S přátelskými pozdravy za spravedlnost

 

Friedrich Erben v.r.  

* * *

Překlad J.Š. 4.8.2017

* * *

Proč má už 5 let ministerstvo obrany ČR „problém“ ocenit Pavla Wonku?!

Pavel Wonka i jako mrtvý nahání strach svým žijícím katům či jejich potomkům. Pokračuje tak v nekončícím boji za právo a spravedlnost

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář