Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Exekutorska mafie… zasílám přílohou dokument,  který dokumentuje mojí obranu před silovým jednáním bankovního ústavu - Česká spořitelna a.s. - vůči spoludlužníkovi. Nemohu nijak zajistit, aby uvedené bezpráví nezapadlo a aby bylo zveřejněno. Nezbývá než doufat, že se toto nestane a věc bude medializována. Mocným by podobné chování nemělo bez povšimnutí procházet. Ničí to mnoho lidských životů. …

* * *

---------- Přeposlaná zpráva ----------

Od: Eva Krchova <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Datum: 16. srpna 2017 8:36

Předmět: Fwd: Hypotéka -soudní smír-Ing. Vostatková

Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážení,

zasílám přílohou dokument,  který dokumentuje mojí obranu před silovým jednáním bankovního ústavu - Česká spořitelna a.s. - vůči spoludlužníkovi. Nemohu nijak zajistit, aby uvedené bezpráví nezapadlo a aby bylo zveřejněno. Nezbývá než doufat, že se toto nestane a věc bude medializována. Mocným by podobné chování nemělo bez povšimnutí procházet. Ničí to mnoho lidských životů.

 

S pozdravem  MUDr. Eva Krchová

(tel. 602 369 588)

 * * *

---------- Přeposlaná zpráva ----------

Od: Eva Krchova <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>

Datum: 16. srpna 2017 8:20

Předmět: Hypotéka -soudní smír-Ing. Vostatková

Komu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie: "Kadlecová Eva | Advokátní kancelář JUDr. Pavel Novák" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vážená paní inženýrko,

jak je Vám známo z naší předchozí komunikace,již několik měsíců řeším otázku zesplatněného úvěru, který byl poskytnut v minulosti mému bývalému manželovi a ve kterém já  figuruji jako spoludlužník. Úvodem si dovolím učinit stručnou rekapitulaci věci. Krátce po  rozvodu přestal bývalý  manžel, který má bohužel stále se stupňující problémy s alkoholem, platit splátky úvěru  poskytnutého Českou spořitelnou a.s. Exmanžel byl pro svojí závislost  hospitalizován v psychiatrické léčebně,opakovaně řešen policií pro řízení pod vlivem alkoholu.Jeho závislost je tedy dostatečně doložena a informace o této podstatné okolnosti jsem osobně  bance opakovaně poskytla. Úvěr byl zesplatněn. O uvedené skutečnosti  jsem byla následně vyrozuměna  bankou.

Jako spoludlužník - vědoma si svého postavení - jsem  poté začala podnikat  potřebné  kroky k řešení dané situace  a ke splnění závazku, na což jsem vzhledem k progredujícím problémům exmanžela a jeho nespolupráci byla již  sama. Průběžně jsem o svých aktivitách vedoucích k prodeji rozestavěné nemovitosti informovala Českou spořitelnu i advokátní kancelář pana doktora Nováka, na kterou jsem byla vámi odkázána. Během několika měsíců se mi podařilo zajistit si prostředky  k řádnému  hrazení splátek. Tyto mi byly již i vyčísleny prostřednictvím AK Novák.

Poté, co jsem chtěla dohodu o splátkách v AK Novák uzavřít  a následně podat návrh na uzavření soudního smíru (postup mi byl doporučen AK Novák), jsem však z našeho dnešního rozhovoru zjistila, že zamýšlený postup České spořitelny a.s je zcela jiný. V našem dnešním telefonickém rozhovoru mi bylo sděleno, že s odkazem na skutečnost, že  exmanžel (který si již vzhledem k svému stavu řadu věcí nepřipouští) odmítá uznání dluhu a dohodu o splátkách podepsat, nebude  mojí osobě, jako spoludlužníkovi toto samostatně umožněno a Česká spořitelna preferuje jiné řešení, a to prodej nemovitosti v dražbě.

V reálu toto znamená, že luxusní (a zájem investorů budící) nemovitost bude prodána hluboce pod cenou a dražitel (jistá třetí osoba) bude značně profitovat.

Další závazky však Česká spořitelna jistě uplatní v plné míře na spoludlužníkovi. Dlužník je nekontaktní, dnes již zcela nemajetný a zadlužený alkoholik, který není schopen a ochoten závazku dostát. Zamýšlený postup vaší instituce vnímám jako nesprávný, neetický, protiprávní. Snahu právně zargumentovat fakt, že  bude spoludlužníkovi odepřeno právo  splnit smluvní závazek, který je ochoten plnit, vnímám jako zneužití práva a postup České spořitelny tímto způsobem vnímám jako zneužití silnějšího postavení i porušení základní právní zásady ultima ratio.

Prodejem nemovitosti v dražbě by značně profitoval - t.č. neznámý dražitel. Česká spořitelna by poté nepochybně neváhala uplatnit zbylou dlužnou částku po spoludlužníkovi. Zde by patrně již nespolupráce dlužníka nebyla žádnou překážkou. Institut spoludlužníka slouží s tomu, aby byl závazek plněn a splněn poté, co dlužník toto neplní. Jsem v postavení spoludlužníka. Jsem si této skutečnosti vědoma a opakovaně prohlašuji, že jsem ochotna a nyní již rovněž schopna  tohoto postavení dostát a závazek splnit.  Žádám proto, aby mi uvedené bylo umožněno.

Souhrnem ale - z informací o zamýšleném postupu České spořitelny plyne  následující. Spoludlužníkovi Česká spořitelna neumožní plnění závazku. Preferován je prodej nemovitosti v dražbě, na čemž  bude profitovat třetí - doposud neznámá osoba. Spoludlužníkovi následně ale vznikne povinnost uhradit dlužný zůstatek. K tomuto není již souhlas dlužníka nutný. Česká spořitelna uvedený postup považuje za správný a legální.

V případě, že tento postup bude z vaší stany aplikován, žádám o jeho zdůvodnění, aby bylo z mé strany možné bránit se tomuto  žalobou.S pozdravem 

MUDr,.Mgr. Eva Krchová

* * *

Za znásilnění manželky hrubiánským manželem trest 10 měsíců s podmínkou a 50.000,-Kč - manželce !!!

* * *

P.S.

Ačkoliv o jednání KS Praha byla informována všechna hlavní média, včetně ČT, ČRo, ČTK, všechny regionální deníky a stovky novinářů, nikdo nenapsal o tomto skandálu ani řádku?! Bude se stejné opakovat i v tomto případě? Je snad problém ing. Josef Krch, bývalý manažér České rafinérské a.s. v Kralupech, nebo předseda Sodales Solonis z.s. Jan Šinágl, kterému nikdo nenařizuje o čem smí či nesmí psát?! Mimochodem ČS uzavřela pobočky v Žebráku, Hořovicích i v Berouně! Nedivme se proto, že používá takovéto metody, které ke službě občanům mají hodně daleko!

 

Jan Šinágl, 17.8.2017

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.43 (7 Votes)
Share
Přidat komentář