Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Babis ZaoralekZaorálek si vytvořil rodinný volební klip. Nemohla v něm chybět kritika Anreje Babiše: „Stát, to není firma“.

Je zajímavé, jak špatně interpretované výroky A. Babiše používají jeho nepřátelé (jinak se to nedá říct), v předvolební propagaci. Tak Vyorálek se vtírá do přízně voličů výrokem, že „stát není firma“. Má to být, samozřejmě, kritika Babiše. Mnoho lidí – jsme přece Češi – a na slovíčku nám nezáleží, to tak bere. Ale Babiš nic takového neřekl. Vyorálek ví, že to neřekl, ale kdo si toho všimne? Babiš řekl „chci řídit stát jako firmu“, a taky to převedl.

Zlepšil výběr daní – ale ODS chce zrušit EET. (ví, že tím nahrává zlodějům, kteří konkurovali restauracím, platili minimální mzdy zaměstnancům - (poškozovali je na budoucím důchodu) - a doplácejí jim „na ruku“ z peněz – neodvedených daní. Bylo těch divokých pivnic tisíce. Za ně oroduje ODS? Ano, ale jenom „jako“. Může si to dovolit hlásat, jenom proto, že ví, že to nedokáže se svými procenty prosadit. Ale je to dobrý antibabiš.

Ale k tomu Vyorálkovi. Podobně vyčuraný tah, jakých má plnou hubu. Je to prostě předvolební boj, a musíme udělat zmatek. Všichni, co jsme proti Babišovi mluvme, mluvme, mluvme. Třeba hovadiny. Chudák volič, zvlášť ten nerozhodnutý, a na toho cílíme hlavně, ten přece vůbec neví co je Vyorálek, ani co je Babiš.

Tak naplňme prostor nesmysly, ale musí tam být co nejvíc antibabišizmu. Vždyť už tvůrce fašistické reklamy nás učil, že tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou.

 

28. září,  Vrbík, Zlín

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share
Přidat komentář