Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 20:59
  Podle mě celá novela ex. zákona, pod kterou je podepsaná ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Podávám tímto k Vašim rukám stížnost na paní Hanu Koubíkovou-Klinderovou, vedoucí správy OSZ Beroun za její údajné tvrzení ohledně mé osoby na portálu TN NOVA ze dne 11.7.2012: "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci".

* * *

Odesílatel:

SODALES SOLONIS z.s.

předseda

Jan Šinágl

ulice bratří Nejedlých 335

267 53 Žebrák

 

Příjemce:

OSZ Beroun

Předsedkyně

JUDr.

Alena Fryčová

Wagnerovo nám. 1249/3

266 01  Beroun-Město

 

ISDS: cr4ahs8

 

Věc: Stížnost na paní Hanu Koubíkovou – Klinderovou

 

 

V Žebráku dne 6.listopadu 2017

 

Vážená paní předsedkyně,

Podávám tímto k Vašim rukám stížnost na paní Hanu Koubíkovou-Klinderovou, vedoucí správy OSZ Beroun za její údajné tvrzení ohledně mé osoby na portálu TN NOVA ze dne 11.7.2012: "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci".

Pokud podávám podněty SZ, tak vždy kvůli podezření na porušování zákona, kdy očekávám, že občanu bude za naplnění jeho občanské povinnosti SZ poděkováno za podnět, bez ohledu na jejich počet a závažnost. Jistě je snadno zjistitelné, kolik jsem jich celkem podal, resp. do 11.7.2012? Nemyslím si, že jich bylo tolik, že by se jimi museli zabývat všichni státní zástupci OSZ Beroun, tedy včetně Vás šesti osob – viz portál justice.cz. Nemluvě o tom, že větší část mých podnětů byla přeposlána na místně příslušná SZ. Pokud je mi známo, tak je vždy, či ve většině vyřizoval JUDr. Josef Šebek? (Níže připomínám jeho selhání ve věci genocidia - bylo zrušeno pro nepodloženost. Mimochodem žaloba Agentury MM na moji osobu na 3.650.000,-Kč, bude snad konečně po 6 ½ letech pravomocně ukončena u VS Praha dne 28.11.2017. Agenturou MM je podána druhá žaloba na 2.300.000,-Kč na prakticky stejné, kterou bude projednávat OS Beroun).

V pátek dne 3.listopadu jsem s paní Koubíkovou-Klinderovou osobně hovořil. Sdělila mi, že tento výrok nikdy neřekla a ani se nesmí před médii takto vyjadřovat. Nicméně jsem nucen podat na ni tuto stížnost - výrok je stále zveřejněn na portálu TN NOVA a k dispozici statisícům návštěvníků už přes 5 let! Toto tvrzení uráží nejen mne, ale  jeho formou i samo OSZ Beroun. Odpovědnost za výrok nese jak OSZ Beroun, tak TN NOVA. V očích čtenářů vytváří negativní obraz o mé osobě a práci, který vnímám jako pomluvu. Ten kdo si článek přečte, jistě nebude zpochybňovat výrok Vaší podřízené, stejně jako práci TN NOVA. Jedno je jisté, jedna strana nemluví pravdu. Reaguji až nyní, o článku jsem nevěděl.

Nechci připustit myšlenku, že mi paní Koubíková-Klinderová neřekla pravdu jako zaměstnankyně OSZ Beroun. Stejně tak si neumím představit, že by si TN NOVA věc vymyslela a tak flagrantně zneužila zaměstnankyni státní instituce.

Očekávám proto, že podniknete jako předsedkyně OSZ Beroun patřičné kroky vůči TN NOVA i v zájmu ochrany dobré pověsti Vašeho úřadu.

Na okraj si Vám dovoluji připomenout, že OSZ Beroun (JUDr. Josef Šebek) má „na stole“ další moji „trestnou činnost“ i když podání bylo tentokrát podáno anonymně. Obávám se, že se jedná o účelové trestní oznámení, kdy je státní zastupitelství zneužíváno jako nástroj msty. Nebylo by to poprvé…

K Vaší informaci si dovoluji přiložit odkazy na dva články:

Trestní oznámení pro pomluvu na Martina Michala, manžela zpěvačky Heleny Vondráčkové

Dokumentaristka Libuše Rudinská podala šestistránkové trestní oznámení na Jana Šinágla – bylo odloženo. Dne 3.11.2017 jsem podal podnět PČR na Libuši Rudinskou pro podezření ze zneužití dotací a trestného činu podplácení.

Veškerá moje publicistická činnost a občanská aktivita je vedena snahou podpořit právo, spravedlnost, demokracii a svobodu tisku v naší zemi - stále ještě silně postkomunistické – stejně tak jako je i povinností  Vašeho úřadu tyto demokratické hodnoty hájit.   

Žádám Vás, abych byl o dalším postupu OSZ ve věci mé stížnosti informován.

 

V úctě k Vaší neodejmutelné odpovědnosti

předseda                                                                              

SODALES SOLONIS z.s.

Jan Šinágl                                                                                           

 www.sinagl.cz

 

Příloha:

 

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla

11.7.2012

Protikomunistického aktivistu Jana Šinágla stíhá policie. Paradoxně kvůli popírání genocidy. Zažalovala ho zpěvačka Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem a exposlancem Bohuslavem Hubálkem. "Mohu pouze potvrdit, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání osoby pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia," sdělila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Právě berounští policisté mají případ na starosti.

Podle serveru iDnes jde skutečně o protikomunistického aktivistu Jana Šinágla a trestní stíhání bylo zahájeno na základě trestního oznámení, podané zpěvačkou Helenou Vondráčkovou s manželem Martinem Michalem a bývalým poslancem Bohuslavem Hubálkem.

Této trojici se nelíbí články, které Šinágl publikuje. Jde především o dvě citace. V jedné Šinágl píše, že s atentátem na Heydricha domácí odboj nesouhlasil a v druhé srovnává počet lidických obětí s počtem německých obětí při odsunu.

"Vyšetřování je na počátku, takže nelze předjímat, jak bude pokračovat. Proto nechce vyšetřovatel podávat žádné bližší informace. O ukončení vyšetřování budeme informovat," dodala mluvčí.

Šinágl by měl podle serveru jít ve čtvrtek k výslechu na berounskou kriminálku. Podle něj je ale celé obvinění účelové a nesmysl. "Budu chtít vědět jméno dozorujícího státního zástupce a toho, kdo se pod takovou lumpárnu podepsal," řekl iDnes aktivista. Podle něj je totiž na vyšetřování tlak právě ze státního zastupitelství.

To jeho tvrzení ale odmítá. "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci," vysvětlila serveru Hana Koubíková z berounského okresního zastupitelství. Šinágl je tam známý tím, že stížnostmi a oznámeními "zásobuje" žalobce pravidelně.

Server uvedl, že známá zpěvačka a její manžel Martin Michal se s aktivistou nemusí už delší dobu. Soudí se s ním o více než 3,5 milionu korun kvůli textům, které Šinágl o Michalovi publikoval na svých stránkách. V žaludku jim leží i kvůli sbírce, již uspořádal na podporu Marty Kubišové. Právě to by podle Šinágla mohlo za celou věcí stát; mohla by to být jakási forma pomsty.

To ale Michal razantně odmítá. "On vede stránky, kde každého uráží a pomlouvá. To, co on předvádí, do slušné společnosti nepatří. Já jsem na takové věci hodně citlivý - celá moje rodina zahynula v Osvětimi," vzkázal Šináglovi.

Články, které jsou předmětem sporu, zveřejnil Šinágl na svých stránkách. Použil třeba citát ze článku, podle kterého se atentát na Heydricha uskutečnil proti vůli domácího odboje. Dále tvrdí, že počet obětí vypálení Lidic je jen zlomkem obětí poválečné genocidy na sudetských Němcích. A se způsobem, jak v 50. letech vládli komunisté, se nedá vůbec srovnat.

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/cernakronika/zpevacka-vondrackova-poslala-kriminalku-na-protikomunistickeho-aktivistu-sinagla.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (6 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #2 Jan Šinagl 2017-11-07 08:43
Stále stejní "jednotématoví" kritici reagují takřka obratem. Jen by měli zkusit lépe číst a rozlišovat na koho, na co a za co byla podána stížnost. Čas na přemýšlení nemají o to více na hloupou kritiku.
+7 #1 P. Hasman 2017-11-06 20:23
Už jsem se bál, že jste snad zapomněl jít žalovat na tu státní zástupkyni. Ale to se Vám stát nemůže!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)