Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 08:31
  Pane Horský, jakmile výměna názorů spadá do osobní roviny ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

CSSD Vedeni„Se slovy pana Pocheho absolutně nesouhlasím. To je člověk zplozený klientelismem, bez skrupulí, vyhovující vedení strany ČSSD, které se o jeho instalaci v LN Altner 1 131117EU parlamentu postaralo. Autentického soc. demokrata dr. L.Roučka se zbavili. Vina za výsledek voleb je především na předsedovi Sobotkovi a celém vedení strany. Příznačný rys povahy pana Mgr. Sobotky, že se nezúčastnil porady ÚV ČSSD dne 3.11. t.r. a také předseda senátu ČR pan M.Štěch. Jsou za "vodou". – „Podle prvních reakcí vedení ČSSD nic nenaznačuje, že by bralo vážně současnou situaci. Bezpodmínečně musí skončit bezbřehý klientelismus od základních organisací, přes města, okresy, kraje až po ústřední orgány strany. První viditelnou reakcí vedení by bylo dát okamžitě k disposici svoje funkce. Místo toho výmluvy a návštěvy krajů a konferencí. Co si o tom myslí členové nebo voliči ČSSD? Nás to nezajímá, svoje pašalíky jsme si zajistili v PS!“

 

* * *

Dobrý den,

 

chtěla bych Vás moc poprosit o Vše odpovědi na následující 3 krátké otázky, za Vaše odpovědi Vám předem moc děkuji.

a) Jak s odstupem několik týdnů hodnotíte výsledky voleb?

b) Souhlasíte se slovy eurposlance Pocheho, která pronesl na KVV Prahy minulý týden, že největším viníkem prohry je premiér Sobotka?

c) Co se nyní musí stát se socdem, aby neskončila příští rok také na komunální úrovni?S pozdravem Barbora Richterová

7.11.2017

* * *

Dobrý den paní Richterová,

 

odpovídám na otázky.

 

a) Výsledky voleb odpovídají v souhrnu mentalitě českého národa. Malý zájem o věci veřejné. Účast cca 60 procent. Informovanost, manipulovaná ČT a v podstatě všechny media. Záleží na zadavateli. Občané (ovčané) jsou unaveni sliby a nepomáhají ani finanční injekce. Volili toho, kdo něco dokázal. Přes všechny pseudokauzy!

b) Se slovy pana Pocheho absolutně nesouhlasím. To je člověk zplozený klientelismem, bez skrupulí, vyhovující vedení strany ČSSD, které se o jeho instalaci v EU parlamentu postaralo. Autentického soc. demokrata dr. L.Roučka se zbavili. Vina za výsledek voleb je především na předsedovi Sobotkovi a celém vedení strany. Příznačný rys povahy pana Mgr. Sobotky, že se nezúčastnil porady ÚV ČSSD dne 3.11. t.r. a také předseda senátu ČR pan M.Štěch. Jsou za "vodou".

c) Podle prvních reakcí vedení ČSSD nic nenaznačuje, že by bralo vážně současnou situaci. Bezpodmínečně musí skončit bezbřehý klientelismus od základních organisací, přes města, okresy, kraje až po ústřední orgány strany. První viditelnou reakcí vedení by bylo dát okamžitě k disposici svoje funkce. Místo toho výmluvy a návštěvy krajů a konferencí. Co si o tom myslí členové nebo voliči ČSSD? Nás to nezajímá, svoje pašalíky jsme si zajistili v PS!

 

Pokud budete chtít moje názory veřejně publikovat pod plným jménem žádám o souhlas. Moje odpovědi Vám poskytuji jako reakci zklamaného zakládajícího člena ČSSD, kterého názory vedení strany neberou. Viz zápis z porady ÚV ČSSD.

 

Antonín Hanzalík

13.11.2017

* * *

LN Altner 2 131117PL sice otiskly zápis z porady předsednictva ÚV ČSSD, kdo vystoupil, ale už ne informace co kdo řekl, ačkoliv je obdržely, tedy to podstatné?! Smyslem oddalováníSokrates o demokracii sjezdu ČSSD je zakrýt podvody s financemi a strach tisíců firem z Babiše, že přijdou o letitá napojení na státní úřady a instituce, včetně tisíců státních zaměstnanců, kteří místa získali díky ČSSD a ostatním klientelistickým, zkorumpovaným politickým stranám.

Oceňuji, že na jaře zveřejnily PL jako jediné médium můj Otevřený dopis Martinu Michalovi (manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové). Nicméně po pár hodinách, tento standardní otevřený dopis stáhly - po právní výzvě.

Babis FOCUSK nezveřejnění odpovědí zakládajícího člena ČSSD nebylo tentokrát zřejmě třeba žádné právní výzvy? Spekulace o tom proč ani po 6 dnech, ani v den zasedání ÚV ČSSD v Hradci Králové PL odpovědi pana Hanzalíka nezveřejnily (aniž by reagovaly a panu Hanzlíkovi poděkovaly), ponechám na čtenářích. Je to další důkaz o zkorumpovaném, mafiánském vedení ČSSD, které patří z velké části daleko spíše „do tepláků“ než do lavic poslanecké Sněmovny. Že tam bylo „zvoleno“ více takových „výtečníků“, je jasné i stále více občanům. Bohužel zatím volí jen „kandidátky“, kdy preferenční hlasy nemohou plně nahradit přímou volbu. Proto máme opět „Kalousky, Bendly a Onderky“ ve Sněmovně. V přímé volbě by neuspěli, dobře to vědí.

 

Jan Šinágl, 19.11.2017

P.S.

Dvě přílohy výše - LN, 13.11.2017

* * *

Godfrey Bloom člen EP – kdo s jeho slovy nesouhlasí?

Putinova propagandistická válka v Praze

Byl by Karel IV. „Největší Čech“, na nás dnes hrdý? Jsme mu hodně dlužni!

Každý režim v minulosti i současnosti někam směřuje

P.S.

Byly informovány všechna hlavní média, všechny regionální deníky, stovky novinářů. Doručení bylo potvrzeno. Přečtení potvrdily dosud: ČTK, 3 poslanci, 1 senátor a redaktorka PL Barbora Richterová. Nereagování, resp. mlčení většiny je výmluvné. Kdo, komu a čemu slouží? Je na čase, aby média začala sloužit občanům, zemi a demokracii a přestala podporovat ty, kdo naši zemi a demokratické hodnoty ohrožují. J.Š. 20.11.2017

P.S.

Do dnešního dne potvrdilo žádost o přečtení 70 osob z řad médií, EP, Senátu a především nové dolní komory Parlamentu. Průběžně přibývají nová potvrzení o přečtení.

J.Š. 23.11.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.40 (5 Votes)
Share
Přidat komentář