Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2018 00:11
  Tak hlavně, že považujete za nutné psát si do nicku v ...

  Read more...

   
 • 13.06.2018 00:09
  Jendo, máš to dobrý! Vždy se poučím a najdu něco nového.

  Read more...

   
 • 11.06.2018 17:14
  lokaj šinágl cpe práskače babyše všude - to je na ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 17:11
  Pane Šinágl, jako zámečník asi nejste schopen pochopit ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 13:04
  Kde jsou všichni ti demokraté? Proč se tu tak masivně, bez ...

  Read more...

   
 • 10.06.2018 12:48
  Chováš se jako spící agent, ktetý dostal po 30 letech příkaz ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Vážení a milí,

 

Vy všichni, kteří jste podpořili svými podpisy pod petici mého manžela a celou naši rodinu v nerovném a předem prohraném boji proti brutalitě moci bez skrupulí - chceme vám konečně spolu ještě jednou poděkovat a popřát opravdu šťastné Vánoce - pro naši rodinu jsou to po letech Vánoce prožívané společně doma, je to radost a také vděčnost za to, že můžeme všichni ve zdraví u společného stolu slavit! Chceme se s vámi podělit o tuto naši radost a s těmi, kteří o to budou mít zájem, zůstat ve spojení, protože z boje vycházíme skeptičtější, realističtější a obezřetnější, ale s chutí do dalšího života.

 

Jarka a Marek s rodinou

22.12.2017

 

Jaroslava Marková s dcerou Marií děkují za podporu a pomoc manželovi a tátovi

* * *

Ing. arch. Marek Řičář: „Kdo mlčí ke zločinu, stává se jeho spojencem… a kdo se jednou ohne, už zůstane ohnutý do konce života. Moji předkové zločinu neposluhovali, ať už to byl zločin nacistický nebo komunistický, a ani já se neohnu před zločinným SYSTÉMEM, který svou moc staví na zneužívání zákona, justice a policie pro potřeby korupční mafie a na strachu a poslušnosti lidí. Proto budu bojovat až do úplného konce a nemůžu nikdy akceptovat „trest“ za něco, co jsem nespáchal a spáchat nemohl. Nemůžu po 7 letech, které mně a mojí rodině vzal SYSTÉM, přistoupit na falešnou hru na spravedlnost a právo a stát se figurkou ve hře mocných. Před 7 lety jsem byl mafií „pohřben“, nemám nic, nejsem nikdo, na mém „hrobě“ slaví politická prostituce, lidská špína a STRACH… a právě já, který více nejsem, než jsem, Vás volám: nemlčte!, překonejte svůj strach!, nenechte se zneužívat!, neposluhujte!, pomozte!“

Ing. arch. Marek Řičář - vězeň svědomí, byl dnes propuštěn na svobodu!

* * *

Dobrý den, pane Šinágle,

 

doufám, že se Vám daří dobře? My se snažíme postavit na nohy a těšíme se po dlouhé době zase na společné Vánoce doma. Přejeme Vám požehnané Vánoce a úspěšný nový rok.

 

S přátelským pozdravem

 

Jaroslava a Josef Markovi, 21.12.2017

* * *

Podporoval jsem roky jak jen jsem mohl pan Říčaře, navštívil jsem ho několikrát ve vězení, psal jsem a šířil informace v češtině, angličtině, němčině, oslovoval odpovědné orgány a instituce v České republice i v EU, včetně zahraničních médií. Vše marné!

Je něco hodně špatně v naší zemi, když likviduje takové statečné a čestné lidi a rodiny. Bratranec pana Říčaře je plzeňský biskup, dědeček byl poslancem za první republiky, skončil v komunistickém kriminálu, jejich talentované a nadané děti studují na vysokých školách i v zahraničí…

Věřím, že jsem pomohl alespoň k opakované změně věznice, kdy po zatčení v Rakousku byl nucen žít v české věznici mezi vrahy a násilníky. Snad jsem přispěl i k jeho předčasnému propuštění po polovině trestu. Absolutní mlčení veřejnoprávních médií (všechna byla mnou o propuštění informována) ukazuje, do jak vysokých pater politiky kauza zasáhla. Chci věřit, že jednou nastane doba, kdy se veřejnost dozví pravdu a zkorumpovaní politici budou voláni k odpovědnosti.

Mohu jen v úctě poděkovat rodině Markových (stále používá policií přidělené jméno, kdy byla v pětiletém programu na ochranu svědků, včetně všech dětí) za to vše, co obětovala pro zachování práva, spravedlnosti a demokratických hodnot v naší zemi.

Rodina ing. arch Marka Říčaře tráví po dlouhých letech opět společné svátky Vánoc. Moc jí to přeji, prožívá je tak jako málokterá rodina, prošla si neskutečným utrpením a přinesla velkou oběť - o to více si umí vážit života a dobra. Jsem jí nesmírně vděčen, že obohatila i můj život!

Přeji rodině Markových k Novému roku a do dalších let pevné zdraví, aby se dlouhé roky už jen radovali z vlastní práce a úspěchů svých dětí a jistě později i vnoučat. Pochopil bych, kdyby se rozhodli žít v jiné zemi po tom všem, co se na nevinných a čestných lidech dopustila jejich rodná země…

Vyspělé země si takovýchto lidí váží, protože přispívají k jejich prosperitě svými schopnostmi a charakterem. Jen pokud bude přibývat Říčařů, bude mít naše země naději, že se jí podaří vybudovat hospodářsky a mravně vyspělý stát, ve kterém zkorumpované mafie ve správě státu nebudou mít už žádnou moc, vliv a beztrestně moci likvidovat ty, kteří na jejich zločiny upozorňují!

 

Jan Šinágl, 25.12.2017

* * *

Ing. arch. Marek Řičář, černé svědomí ČSSD i všech, kteří mlčí!

Causa Řičář: Jak politická mafie bezohledně zlikvidovala život rodiny s pěti dětmi (I.)

  

  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.29 (7 Votes)
Share
Přidat komentář