Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2018 09:08
  Vážený pane Formane, děkuji za Váš názor. Mnoho lidí mnoho ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 08:26
  Podobné, zlehčující komentáře, s anonymními odesílateli, v ...

  Read more...

   
 • 20.04.2018 01:16
  Vazeny pane Sinagle, Obdivuji Vasi houzevnatost a snahu o ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 23:28
  No není pravda, že je to jen reality show :)

  Read more...

   
 • 19.04.2018 17:51
  Jak je to u nás když někdo mluví, má své názory a zveřejňuje ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

PF 1 Masaryk x Zeman barTma je občas nutná, aby se v ní mohlo rozsvítit světýlko naděje, radosti, lásky, myšlenky či prostého úsměvu. Nesmí však trvat dlouho!!

* * *

Zase se blíží každoroční předěl. Předěl mezi starým a novým rokem. Mnoho z nás přijímá tuto hranici, jako možnost zamyslet se nad tím, co se v čase minulémPF 2 Ja a andel bar nevydařilo a dalo by se v časech příštích napravit, vylepšit, změnit, nebo se tomu prostě vyhnout.

Pokud jsi jedním z řad bilancujících věz, že není nutné čekat až na konec roku. Vždyť každodenním předělem se může stát třeba hranice světla a tmy, tmy a světla. Stmívání a rozednívání má to kouzlo, že přichází pozvolna a dává možnost plynulého toku myšlenek. Ráno je hlava jasná a myšlenky jsou jako bystřina a večer zase myšlenky líně odtékají do krajiny snění.

PF 3 PB barVyužijme toho, ať naše sny jsou co nejpestřejší, a naše mysl co nejbystřejší, k jejich naplnění. Ať světlých chvil je více, než těch tmavých. Nezapomínejme však, že i PF 4 Kivitma je občas nutná, aby se v ní mohlo rozsvítit světýlko naděje, radosti, lásky, myšlenky či prostého úsměvu. Nesmí však trvat dlouho!!

A proto ji rozsvěcujme každodenně a nečekejme jen na tento každoroční tradiční předěl.

Čím více světýlek se kolem nás rozzáří, tím jasnější bude náš pohled na dění kolem i v nás,

tím přesnější budou naše kroky správným směrem.

 

Radek, Eva, Adam

Zlín 26.prosince L.P. 2017

PF 5 Viktoria barPF 6 Ja brouk barPF 7 My s Peggy

 

 

 

 

 

 

* * *

Vánoční projev prezidenta Zemana „nezklamal“. Žádné hořící svíčky na vánočním stromku, vysílán ze záznamu s hořícími svíčkami Adventního věnce, ozdobeného trikolórou (?!), dva dny po ukončení Adventu, státní vlajka chyběla… Vánoční poselství, které s Vánocemi nemělo mnoho společného. Rozpolcený, nesjednocující projev rozpolceného, rozpolcené zemi a společnosti.

Nebetyčný rozdíl v porovnání s projevem presidenta SRN F.W. Steinmeiera, vysílaný přímo, tradičně na první Boží hod. Cituji: „Budoucnost není osud“ – „Pád Berlínské zdi nebyl žádný zázrak, byla to práce odvážných lidí“ – „Kdyby lidé nebyli připraveni řešit nečekané, museli by se pastýři z Betléma rozutéci“ – „Nečekaného se nesmíme obávat“ – „Jednáme tak, jak nás vyzývá Ústava, kdy jsme ji už 20 let nepoužívali“ – „Mé vánoční pozdravy bych rád poslal i lidem, kteří nevyrůstali v křesťanské tradici, kteří mají jiné, nebo dokonce nemají žádné náboženství. Všem, kteří dnes prožívají tento zvláštní moment našeho svátku“ - „Respektujme se vzájemně“ – Moje paní a já vám přejeme hezký vánoční čas.“

Projev vysílaly všechny hlavní německé televizní stanice. Jedna z veřejnoprávních stanic vysílala na Vánoce od 20:00 – do 22:00 hod. obraz hořícího krbu se psem a koťátkem pro doplnění vánoční atmosféry a jako dárek svým divákům…

I srovnáním obsahu a formy projevů obou presidentů vidíme ten obrovský rozdíl mezi Západem a Východem. Materiálně jsme Západ rychle dohnali, duchovně nás čeká práce na celé generace s nejistým koncem. Právě proto nám svátky Vánoc připomínají, že život je o naději, aktivní účasti každého, aby byl skutečným životem a ne pouhou bezduchou konzumní existencí.

 

Jan Šinágl, 26.12.2017  

* * *

* * *

"Což takhle dát si špenát, nebo pochválit pana ředitele Dvořáka za to, jak nezapomněl pohádku Mrazík promítat a pohádku Sněhurka a Sedm Trpaslíků jako za komunistů po celá desetiletí udržuje u ledu. Bravo pane řediteli. Při Vašem vzdělání a poslušnosti. Naposledy ji ČT uvedla 1x v roce 1968. Bojíte se královny, že Vám pošle otrávené jablko?"

K.Mrzílek

* * *

A pokoj lidem dobré vůle jak na nebi, tak i na zemi…

Vánoční zastavení na hřbitově v Brookwoodu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share
Přidat komentář