Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 22.06.2018 11:48
  Odsunuli jsme 3 milióny nacistů nebo kolik? A ti němečtí ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:38
  Podsatné je, že jsou ničeny lidské životy, přímo a nepřímo. Zločinec ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 08:33
  Devitalizace - je to podle mne binec. Kolik pacientů umírá v ...

  Read more...

   
 • 22.06.2018 06:32
  Poslanec Zeman hovoří především o charakteru, který byl a je ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 16:14
  Češi míří zpět ke komunismu ...

  Read more...

   
 • 21.06.2018 15:05
  Ano, lékařská zkaženost dnešní Číny je obrovská. Řekl bych, že ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

MO osvedceni Cerovska MO Hrbata 200712Zvláštní, když VOP upřednostňuje hájení práv těch, kteří žádné zásluhy o naší zemi nemají, aniž bych jim jejich práva jakkoliv upíral. J.Š.Cerovska trestny cin

… 20.července 2012 ji byl přiznán ministrem obrany statut  odpůrce komunismu a s potřebnými dokumenty podala na Okresní správu důchodového pojištění žádost o úpravu důchodu podle platného zákona, avšak tato žádost jí byla zamítnuta. …

Vážená paní

Mgr. Anna ŠABATOVÁ

B R N O

Obracím se na  Vás jménem své manželky, paní Libuše ČEŘOVSKÉ.

Domnívám se, že se nemusíme podrobně představovat. Moje žádost na Vás se týká podle mne nespravedlivě vyměřeného důchodu mé manželky, postižené totalitním komunistickým režimem. Poté, co jsem byl vyhozen z armády za protest proti okupaci v roce 1968 a  po podpisu Charty 77, byla moje manželka zbavena funkce ředitelky školy a nemohla nalézt žádné odpovídající zaměstnání vhledem ke své kvalifikaci.

Nakonec získala podřadné a mizerně placené místo na poště. Za svoji činnost byla sledována Státní bezpečností a obviněna podle par.132  a  98 Tr. zákona pro podezření, že se dopustila poškození majetku v socialistickém vlastnictví tím, že z poštovního úřadu telefonovala našemu synovi do vojenské posádky a způsobila škodu ve výši 13 Kč (!) a svojí činností se dopouštěla  podvracení republiky. Pominu ztrátu majetku naším vystěhováním v rámci akce ASANACE, ale nemohu se ztotožnit s tím, že učitelky nebo ředitelky, které věrně sloužili režimu až do jeho pádu, mají vyšší důchod než ona. Za svoji činnost nebyla kromě obdržení zmačkaného papíru od ONV Pardubice nijak odškodněna.

20.července 2012 ji byl přiznán ministrem obrany status  odpůrce komunismu a s potřebnými dokumenty podala na Okresní správu důchodového pojištění žádost o úpravu důchodu podle platného zákona, avšak tato žádost jí byla zamítnuta.

Obracím se proto na Vás, abyste laskavě nechala prověřit tyto okolnosti. Ze současného života po návratu z emigrace mám stále dojem, že lidé, kteří se dopouštějí nepravostí a porušují zákony, jsou na tom lépe, než jejich oběti.

 

V úctě, Zbyněk Čeřovský, v.r.

 * * *

---------- Původní e-mail ----------

Od: Zbyněk Čeřovský Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komu: Kancelář veřejného ochránce práv Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datum: 18. 1. 2018 14:53:48

Předmět: Re: Potvrzení příjmu Vašeho podání ze dne - 18.1.2018 12:34:47 podané pomocí web rozhraní naší

elektronické podatelny

 

Vážený pane magistře,

zítřejší poštou Vám doporučeným dopisem posílá moje manželka všechny Vámi požadované materiály ke svému podání ze dne 4.ledna a prosí, abyste jí je po jejím použití vrátili zpět na její adresu. Současně Vám mým prostřednictvím sděluje, že ze Spolkové republiky nepobírá žádný starobní ani jiný důchod.

 

V úctě Ing. Zbyněk ČEŘOVSKÝ

Pozn.: Pošta je určena pro pana Mgr. Hrubého.

Přílohy:

Signální svazek StB Libuše Čeřovské – 31.3.1982

Dopis Mgr. Jiřího Hrubého, vedoucího odboru sociálního zabezpečení VOP17.1.2018

Dopis Mgr. Petry Zdražilové, ředitelky právní sekce VOP5.2.2018

* * *

Osvědčení za MO podepsal ing. Michael Hrbata, náměstek ministra obrany Alexandra Vondry, na kterého jsem opakovaně podával trestní oznámení a přispěl k jeho odvolání z funkce.  Potrestán samozřejmě nikdy nebyl. Ověřené kopie svazků StB stály tehdy v Pardubicích 50.- Kč za stránku podle rozhodnutí ministra vnitra Jana Rumla. Dnes úzkého, neveřejného spolupracovníka VOP Anny Šabatové

 

Jan Šinágl, 18.2.2018

* * *

PČR vyslýchala ombudsmanku Annu Šabatovou. Je na ni podáno důvodné trestní oznámení!

Jan Patočka ml. o Uhlovi, Rumlovi, Pithartovi a dalších, aneb o delíriu mravů a mravnosti!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share
Přidat komentář