Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.02.2019 18:19
  Pane Šinágle, navazuji na Váš článek o sněmu ANO a o projev p.

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:38
  V mém případě, je anonymita nutností a místo extrémního ...

  Read more...

   
 • 12.02.2019 05:26
  Ať mi nikdo nevykládá, že tohle se mi jen zdá, že je to ...

  Read more...

   
 • 04.02.2019 04:37
  To co jste napsal o nemožnosti nás Čechů si řešit problémy ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:51
  Z mé zkušenosti na vojně: Náš tankový pluk již v r. 1977 ...

  Read more...

   
 • 02.02.2019 15:48
  "Je v našem evropském zájmu, aby na kontinentu byli američtí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KlichaAkce „HLÍDKA“, „STRÁŽ“, „ZÁSAH“, „VLNA“, „NORBERT“, „KRKONOŠE“MO informacni zprava 2 90

Během utajené Akce Krkonoše v roce 1980, při snaze „bratrsky pomoci“ Polákům potlačit další „kontrarevoluci“, zahynulo sedm vojáků ČSLA a mnoho jich bylo zraněno, včetně omrzlin. To vše díky chaosu a nepřipravenosti vedení ČSLA (jak bychom asi dopadli, kdyby nás přepadl skutečný nepřítel?!). Zajímaly mne jejich jména a osudy jejich rodin. Vojenský historický ústav ví jen o čtyřech. Náčelník hlavní politické správy ČSLA generálplukovník PhDr. Jaroslav Klícha na snímku jako generálmajor. Jaké asi byly osudy tohoto zločince po roce 1989? Jistě si nežil či nežije špatně, stejně jako český „Adolf Eichmann“ Karel Vaš

GS ACR Pika 260218Dne 6.2.2018 jsem napsal ministryni obrany ČR žádost o informace. Hned na druhý den mi bylo odpovězeno s tím, že mi odpoví Vojenský ústřední archiv. Odpověď jsem obdržel dne 22.2.2018. Cituji větu: „Domníváme se ale, že k udělení vyznamenání v tomto případě nebyl důvod“. Z dnešního pohledu jistě ne, ale vyznamenání ve stylu „zahynul při výkonu vojenské služby“ bych za tehdejší doby vůbec nevylučoval. Je smutné, jak se stále snažíme utajovat věci veřejného zájmu. Podřazujeme je právu na ochranu soukromí a osobních údajů, kdy jen historici a archiváři mají možnost tyto informace získat, resp. více než veřejnost. I oni jistě narážejí na hranice, kde je pro ně „konečná“.

Jak ČSLA, LM a VB sloužily „věrně lidu“ si můžete přečíst v přiložených 4 přílohách:

1) Informační zpráva pro ministra obrany ČR o akcích v červnu 1953 v Plzni při měnové reformě, v srpnu 1969 v Praze, Brně, Ústí n/L,, českých Budějovicích a jinde. Následovaly akce „HLÍDKA“, „STRÁŽ“, „ZÁSAH“, „VLNA“, „NORBERT“, KRKONOŠE“, kde si můžete přečíst co sledovaly. RUDÉ PRÁVO o nich těžko informovalo, ačkoliv to bylo skutečně „krvavé“ právo! – I.STRANA + II.STRANA.

2) Aktivity a opatření ČSLA v listopadu 1989: Akce „ZÁSAH“ ve faktech – I.STRANA + II.STRANA

  

Jan Šinágl, 26.2.2018

* * *

Utajená akce „Krkonoše“ 1.12.1980: další pořad veřejnoprávní ČT, který z jejího archivu zmizel?!

Dnes před 37 lety 1.12.1980, se chystala ČSLA zákeřně přepadnout Polsko pod krycím názvem „KRKONOŠE“

Josef Kalvoda: Genese Československa

* * *

Ke článku, jak československá lidová armáda sloužila lidem - vyvoleným.
Je to všechno o lidech, kteří dostanou možnost ukázat se, že jsou "lepší" než ostatní. Nevadí jim, že slouží násilí, lžím, podvodům. Dostanou hodnost a "právo" konat, začnou se cítit býti někým. Jsme jen čeští občané. Co dělali ostatní co nezradili? Byli zticha dařilo se jim relativně "jakš takš". Tak proč si dělat problémy? Nebylo by to tak tragické, kdyby na druhé straně byli u nás lidé opačného chování.  Ale nejsou ani být nemohou. Dvě nebo tři generace poddajných dali zelenou hnědým, dnes ideologicky jinak zbarveným. Nemáme oběti, hrdiny po návratu domů, jsme je my pohodlní, nechtěli inzultovat, degradovat a ostouzet.  Ohneme se opět moci jinak zbarvené.

Vy co sedí v parlamentu. Uvědomujete si vůbec, že svazek států vznikající po tisíc let v jedné kulturní oblasti, se všemi současnými chybami, je vaše a naše záchrana? Nebo se tam mezi vámi líhnou další  E. Moravcové, Klausové, Zemanové?

K.Mrzílek, 27.2.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #7 Jan Šinagl 2018-03-05 13:48
Vzhledem k masivnímu nárůstu "komentářů" z Ruska, budu nucen moderovat tuto rubriku komentářů ke článkům. Aktualizace administrativní ho systému si vyžádá několik dní. Děkuji za pochopení.
-1 #6 Jan Šinagl 2018-03-03 08:31
Děkuji Vám pane Jaroslave, škoda jen, že jinak věcný komentář "znehodnocujete " otázkami typu zda byl někdo u armády a co kdy dělal? Stejně tak by se Vás mohl někdo zeptat co Vy jste dělal a dokázal. Bohužel je to české, máme to v sobě zakořeněno. Brání to věcně, spojující a vzájemně obohacující diskusi. Mne zaráží, že toto množství vyhozených, rehabilitovanýc h vojáků, nebylo schopno se spojit a přispět efektivně k demokratizaci AČR. Postupně je ovládly staré struktury, které zabránily finančnímu ohodnocení rehabilitovanýc h podle platného zákona. Dnes už nic nezmohou, ale mohli po roce 1989, kdy byli ještě plni sil. To vypovídá o schopnosti jednoty a skutečných schopnostech. Bohužel plk. Chadalíků bylo málo. Věřme, že se podaří tuto situaci napravit nové ministryni obrany a budoucímu novému náčelníkovi GŠ AČR. Ministryně má před sebou hodně práce. Dosud pracuje a koná skvěle. Držme jí palce!
+4 #5 Jaroslav 2018-03-03 01:36
Jen maličkost nakonec. Byli mimosoudně sice rehabilitívání, ale finančně se s nimi ani nová vláda po zametené revoluci finančně nevyrovnala, tak že že Ti co přísahali novou věrnsst a sloužili vlasti až do 89 roku jsou na tom mnohem lépe. Jen malý dotaz pane Mrzílku: Co jste v té době dělal Vy?
+3 #4 Jaroslav 2018-03-03 01:35
Do konce roku 1975, kdy byl ukončen celý proces masového prověřování armády a likvidace nepohodlných lidí, činil celkem 13.453 důstojníků, 2.055 praporčíků a více jak 2.000 občanských zaměstnanců.
Ilegálními útěky důstojníků a praporčíků do ciziny od roku 1968 do roku 1970, bylo celkem 495 osob.
o byli lidé, kteří byli ochotni bojovat a ve většině případů stáli Tv čele pasivní resistence, postarali se o vysílání rozhhlasu i po jejich okupaci, desinformovali okupační vojska a striktně odmítali jejich požadaxsavkúm a kteří se postavili i proti rozkazům zrádné špičky vrchních velitelů. Doplatili na to nemožností odpovědného zaměstnání, nepovolení vyšších studií dětem a mnoho jiných represí komunistického systemu, včetně registrace na seznamu osob k okamžitímu zatknutí při zhoršení mezinárodní situace.
+3 #3 Jaroslav 2018-03-03 01:32
Čistky byly prováděny podle návodu okupantů za velice aktivní účasti vysokých důstojníků, některých vojáků z povolání bez ohledu na hodnost či občanských zaměstnanců, stranickopoliti ckého aparátu a kádrováků.
+1 #2 Jaroslav 2018-03-03 01:27
Nevím pane Mrzílku jestli jste kdy vůbec u armády byl, jen bych Vám chtěl připomenout že po roce 68 Bylo z armády pro nesouhlas s okupací a zradou celé vlády,(kromě Kriegla) která nejen že nevydala rozkaz k obraně, ale okupaci schválila, vyhozeno mnoho vojáků z povolání. Normalizační proces v armádě od roku 1969 do roku 1975 znamenal hromadné čistky a jejich kruté následky, kde hlavním objektem byl velitelský sbor.
-1 #1 K. Mrzílek 2018-02-27 16:38
Je to vše o lidech, kteří se chtějí ukázat, že jsou "lepší" než ostatní. Nevadí jim, že slouží násilí, lžím. Dostanou hodnost a "právo"konat. Jsme jen čeští občané. Co dělali ti, kteří se nezradili? Byli zticha dařilo se jim relativně "jakš takš". Tak proč si dělat problémy. Nebylo by to tak tragické, kdyby na druhé straně u nás byli lidé opačného chování. Ale nejsou ani být nemohou. Dvě nebo tři generace podajných dávají i dnes zelenou rudým. Národ nemající hrdiny, vždy se ohne moci a násilí jiných.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)