Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 12.11.2018 07:57
  Dobrý den Vážený pane Šinágle, Jsem velice potěšen s toho co ...

  Read more...

   
 • 08.11.2018 15:03
  Omlouvám se autorovi komentáře níže, omylem jsem smazal jeho ...

  Read more...

   
 • 08.11.2018 08:58
  Tuhle smlouvu nepotřebujeme, jde o to propašovat LGBT agendu ...

  Read more...

   
 • 06.11.2018 16:55
  Přímá demokracie pro nás Čechy je prozatím nevhodná, protože ...

  Read more...

   
 • 14.10.2018 15:44
  Poslední komentář na těchto webových stránkách je ze dne ...

  Read more...

   
 • 13.09.2018 23:18
  Situace v Diplomatickém servisu byla zhodnocena komplexním ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KlichaAkce „HLÍDKA“, „STRÁŽ“, „ZÁSAH“, „VLNA“, „NORBERT“, „KRKONOŠE“MO informacni zprava 2 90

Během utajené Akce Krkonoše v roce 1980, při snaze „bratrsky pomoci“ Polákům potlačit další „kontrarevoluci“, zahynulo sedm vojáků ČSLA a mnoho jich bylo zraněno, včetně omrzlin. To vše díky chaosu a nepřipravenosti vedení ČSLA (jak bychom asi dopadli, kdyby nás přepadl skutečný nepřítel?!). Zajímaly mne jejich jména a osudy jejich rodin. Vojenský historický ústav ví jen o čtyřech. Náčelník hlavní politické správy ČSLA generálplukovník PhDr. Jaroslav Klícha na snímku jako generálmajor. Jaké asi byly osudy tohoto zločince po roce 1989? Jistě si nežil či nežije špatně, stejně jako český „Adolf Eichmann“ Karel Vaš

GS ACR Pika 260218Dne 6.2.2018 jsem napsal ministryni obrany ČR žádost o informace. Hned na druhý den mi bylo odpovězeno s tím, že mi odpoví Vojenský ústřední archiv. Odpověď jsem obdržel dne 22.2.2018. Cituji větu: „Domníváme se ale, že k udělení vyznamenání v tomto případě nebyl důvod“. Z dnešního pohledu jistě ne, ale vyznamenání ve stylu „zahynul při výkonu vojenské služby“ bych za tehdejší doby vůbec nevylučoval. Je smutné, jak se stále snažíme utajovat věci veřejného zájmu. Podřazujeme je právu na ochranu soukromí a osobních údajů, kdy jen historici a archiváři mají možnost tyto informace získat, resp. více než veřejnost. I oni jistě narážejí na hranice, kde je pro ně „konečná“.

Jak ČSLA, LM a VB sloužily „věrně lidu“ si můžete přečíst v přiložených 4 přílohách:

1) Informační zpráva pro ministra obrany ČR o akcích v červnu 1953 v Plzni při měnové reformě, v srpnu 1969 v Praze, Brně, Ústí n/L,, českých Budějovicích a jinde. Následovaly akce „HLÍDKA“, „STRÁŽ“, „ZÁSAH“, „VLNA“, „NORBERT“, KRKONOŠE“, kde si můžete přečíst co sledovaly. RUDÉ PRÁVO o nich těžko informovalo, ačkoliv to bylo skutečně „krvavé“ právo! – I.STRANA + II.STRANA.

2) Aktivity a opatření ČSLA v listopadu 1989: Akce „ZÁSAH“ ve faktech – I.STRANA + II.STRANA

  

Jan Šinágl, 26.2.2018

* * *

Utajená akce „Krkonoše“ 1.12.1980: další pořad veřejnoprávní ČT, který z jejího archivu zmizel?!

Dnes před 37 lety 1.12.1980, se chystala ČSLA zákeřně přepadnout Polsko pod krycím názvem „KRKONOŠE“

Josef Kalvoda: Genese Československa

* * *

Ke článku, jak československá lidová armáda sloužila lidem - vyvoleným.
Je to všechno o lidech, kteří dostanou možnost ukázat se, že jsou "lepší" než ostatní. Nevadí jim, že slouží násilí, lžím, podvodům. Dostanou hodnost a "právo" konat, začnou se cítit býti někým. Jsme jen čeští občané. Co dělali ostatní co nezradili? Byli zticha dařilo se jim relativně "jakš takš". Tak proč si dělat problémy? Nebylo by to tak tragické, kdyby na druhé straně byli u nás lidé opačného chování.  Ale nejsou ani být nemohou. Dvě nebo tři generace poddajných dali zelenou hnědým, dnes ideologicky jinak zbarveným. Nemáme oběti, hrdiny po návratu domů, jsme je my pohodlní, nechtěli inzultovat, degradovat a ostouzet.  Ohneme se opět moci jinak zbarvené.

Vy co sedí v parlamentu. Uvědomujete si vůbec, že svazek států vznikající po tisíc let v jedné kulturní oblasti, se všemi současnými chybami, je vaše a naše záchrana? Nebo se tam mezi vámi líhnou další  E. Moravcové, Klausové, Zemanové?

K.Mrzílek, 27.2.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)