Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 11.01.2019 14:39
  Ohledně taktiky byl citován Jan Masaryk. Komunistická ideologie ...

  Read more...

   
 • 11.01.2019 10:48
  Jakmile by se ukázala léčebná metoda MUDr. Fortýna jako ...

  Read more...

   
 • 10.01.2019 09:00
  Způsob jakým se s panem Vonkou jednalo v Česku připomíná ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:22
  Uprímný dík panu JUDr. Heinovi a Vám za “Míru humanity”. Je to ...

  Read more...

   
 • 08.01.2019 16:18
  Mohu být hrdý. Hrdý na svého presidenta. Presidenta, který i ...

  Read more...

   
 • 24.12.2018 18:49
  To co píšete, spolu s tím co už jsem si taky zažil ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bata Tomas s logem

Logo Baťa vlevo, vedle portrétu Tomáše je svatokrádež. Je to emblém v obuvnictví zkrachovalého Tomíka (Tomáše Jana Bati, Tomášova nezdárného syna) jehož světovou firmu - mimo tábor míru, podvodně pomocí stranných amerických soudů, převzal a zničil.Bata logo org Funguje jen jako obchod. Tomík splnil to, před čím varoval Tomáš Baťa v závěti: myslel sám na sebe a ne na firmu. Proto "padl neodvratně". (Švec, který dobyl světa) Originál vpravo. J.Š.

 

* * *

Takovou zprávu přináší státní tiskárna cenin na internetu. Je to pěkné. Ještě pěknější by bylo, kdyby pyšní Pražáci snad z Národní banky a České pošty jedenkrát přišli na to, že na Moravě byli také lidé, jaké v Praze nemáme. 

V roce 1990 odpověděli ti Pražáci na návrh Klubu Tomáše Bati ve Zlíně vydat nové peníze s portrétem nejslavnějšího podnikatele předválečného světa Tomáše Bati: "Na tyto účely se používají portréty opravdu slavných lidí. A to Tomáš Baťa nebyl." Patrně proto, že nebyl z Prahy. Loni požádal Klub absolventů Baťovy školy práce ve Zlíně o totéž. Odpověděli pražští, že „Na to byl Tomáš Baťa příliš slavný a takoví lidé nepotřebují být na bankovkách“.

Agrokombinát SlusoviceBaťovi podobný, také Valach, byl geniální podnikatel František Čuba. Tvůrce Agrokombinátu Slušovice. (Ohromně se rozvíjel, překonal v tržbách plzeňskou škodovku i znárodněného Baťu). Na jeho "oslavu" ještě v době jeho zářivé existence, vyhlásil z balkónu na Václaváku v prosinci 1989 V. Havel. (nevěděl nic, proto si nechal poradit - kým jiným, než svým přítelem, slavným estébákem ze Zlína) cosi o temných nitkách Slušovic, které pronikají našim hospodářstvím. Václavák (opět pražští všeználkové), tak ječel, že privatizátoři - slušovičtí ředitelé nečekali, až to zprivatizují jiní a Agropodnik rozkradli.

A poslední vyznamenání Pražáků: Asi před třemi týdny uveřejnil redaktor Lidových novin, že prezident vyznamenal loni Františka Čubu ze Slušovic. Jen si to představte: takového člověka! A on ho vyznamená!

 

Stanislav Vrbík, Zlín, 22.4.2018

P.S.

Mimochodem papírová padesátikoruna s portrétem sv. Anežky české zmizela z oběhu. Byla nahrazena kovovou. Portrét patronky naší země už na ní nenaleznete…?!

J.Š.24.4.2018

* * *

Historie Baťova podniku KOTVA

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

0 #1 K. Mrzílek 2018-04-24 18:31
Sv. Anežka Česká zmizela. Proč ? Byla to příkladná žena. Měli jsme ji denně v rukách a připomínala nám vlastnosti, které člověka zdobí. Toleranci, lásku k lidem, trpělivost, vstřícnost a víru v Prozřetelnost. Anežka česká by se k nám Čechům měla vrátit tak, abychom ji denně viděli, měli mezi sebou. Tato žena patří nám všem Čechům i těm nevěřícím bez rozdílu, protože obohacuje občany o dobré vlastnosti. Vraťte nám ji vy, kteří jste ji zrušili tak, aby nebyla mezi námi přítomna.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)