Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.03.2019 13:45
  Vždyť ale majitelé farmaceutických komplexů snad taky trpí ...

  Read more...

   
 • 19.03.2019 09:30
  Bohužel moc a peníze stále vítězí nad morálkou. Vydávají ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 23:00
  Ve světě to ale nikdo nikomu nezakázal. Proč to neodzkoušeli ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 18:07
  Dobrý den, to se musíte zeptat na onkologických pracovištích ...

  Read more...

   
 • 18.03.2019 16:55
  Dobrý den, když není zájem o metodu pana Fortýna v ČR, proč se ...

  Read more...

   
 • 17.03.2019 18:16
  Jinak co je to za úchyla co vám tady permanentně dává najevo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Tabor Cerovsky mapa 250318Byla poprvé zveřejněna na tomto webu dne 25.4.2018 - Tábor 25.3.2018: Přednáška plk.let. Zbyňka Čeřovského o tom jak to skutečně bylo 21.srpna 1968 a v následných letech. Bez její úvodní, nejzávažnější části – viz níže, byla zveřejněna na PL dne 29.5.2018 - Persekuce důstojníků a vojáků po 21.08.1968, v době temna - 50. výročí.

Nejedná se o selhání PL, ale nezaslání celé přednášky panem Buquoy. Požádal jsem ho, aby tuto závažnou, chybějící úvodní část přednášky plk. Čeřovského PL zaslal k doplnění a v případě odmítnutí požádal o její stažení z PL. Odpověděl mi: „Já si myslím, že nemá smysl se v tom nadále vrtat. Článek je zveřejněn tak jak je a nejedná se o žádnou tragédii, abychom puntičkářovali na nějakém odstavci, jehož data jsou tak jako tak, veřejně známa. Děkuji za pochopení!“ Posuďte sami jak jsou tato data veřejně známá a zda jsou zmiňována veřejnoprávními médii s 50.výročím barbarské okupace vojsky Varšavské smlouvy?

* * *

Konala se na zámku v Měšicích Jana Berwida-Buquoi. Bohužel jsem nemohl pořídit video. Na místě natáčela sběrný dokument ČT pro srpnové výročí barbarské okupace vojsky Varšavské smlouvy. Tato přednáška níže tam těžko bude, vzhledem k jejímu závažnému obsahu a většině veřejnosti dosud zamlčovaných faktů.

 * * *

Pozn. Cesta na severozápad, major Robert Rogers, generál Douglas MacArthur – „Svět, to jsou neustálé komploty proti statečným.“

 

Bylo nás více jak jedenáct a půl tisíce, když nás po okupaci Československa v roce 1968 vyhodili z armády. Jiní tvrdí, že nás bylo až třináct tisíc, z toho do akce NORBERT bylo začleněno okolo 11.000 osob a všechna ta čísla se mohou měnit, protože Ministerstvo obrany nikdy oficiálně neoznámilo, kolik lidí bylo v důsledku okupace a následné normalizace postiženo.

Podle věrohodného materiálu, který zpracoval, dnes již mrtvý, plk. dr. Bejček, bylo postiženo:

- 2.246 vojáků bylo částečně nebo zcela degradováno snížením,odejmutím hodností nebo odejmutím vyznamenání

- 921 vojáků bylo odsouzeno civilními nebo vojenskými soudy

- 643 vojákům byly odejmuty řády

- 73 vojáci byli v akci NORBERT zařazeni ve stupni N-2P, patřil jsem k nim

- 9072 vojáků v záloze bylo označeno jak „N“, (tj. nevyhovující z politických důvodů)

- 24.243 důstojníků a generálů

- 3.882 praporčíků bylo vyřazeno z počtů použitelných záloh

Všichni, kteří byli po okupaci vojsky Varšavské smlouvy pro svůj postoj různými způsoby postiženi, se zachovali statečně, mravně a patří k elitě národa. Pokud jsou dodnes společností opomíjeni, svědčí to o tom, že společnost se hodnotově o mnoho neposunula. To se projevuje především činy. Hovoří se o tom, že se mělo jednat asi o 400.000 lidí z řad vojáků, policie, dělníků, techniků, učitelů, umělců, vědců, novinářů a dalších profesí. Mělo by to být jedním z hlavních témat letošního 100.výročí vzniku ČSR, pokud bychom byly mravně vyspělou zemí. Žádné mediální aktivity, konference a publikace na toto téma jsem nezaznamenal, ani aktivity organizací, pro které by to mělo být samozřejmostí jako je např. ÚSTR.

 

Jan Šinágl, 25.4.2018

* * *

Voják, který 21.srpna 1968 aktivně konal "ve zbrani" – plk. Vladimír Chadalík

* * *

 „Quislingové podporovaní Ruskem. Hnůj v poslaneckém chlívku páchne, protože není u nás nikoho, kdo by je vyhnal a po nich uklidil.“

 

„Naši šašci dělali salto mortale, říkajíc tomu sametová revoluce, nebo převrat. Byl to přemet o 360 stupňů. Ti co měli odejít zůstali. Ti, kteří to měli vykonat poslanci, senátoři, tam zůstali s nimi.

My občané s klíči jsme odešli z ulic domů. Oba protektoráty nás tomu naučily. Blaničtí rytíři vzkazují, že je to pověra. Musíme se ochránit sami.“

 

K.Mrzílek

J.Š.31.5.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.80 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2018-06-01 07:48
Chápu, že stále více lidí podléhá skepsi a beznaději, pomáhá to jen pohrobkům totality. Je to nechtěný, podvědomý signál vlastní poraženosti a vzdání se. Šiřme naději, chovejme se jako neporažení, buďme příkladem ve svém okolí. Teprve potom se mohou začít věci měnit, byť to bude trvat generace.
-1 #1 Václav 2018-05-31 15:18
Vždyť je to jedno. Demokracie a svoboda ve východní části Evropy včetně nás zkomírá a platí citát z Dantovy Božské komedie "Zanechte veškeré naděje".PoLsko nacionalismus J.Kaczynskeho,o kterém Lech Walesa řekl, že je neštěstím po Polsko, řeší alespoň nabídkou umístění americké základny, u nás se protestuje už jen proti přejezdu US Army.A historie má jiné verze u nových časopisů např.klausovské ho MY.Zde v čísle 5 dlouholetý agent /78/s 30 lety v čs.kontrarozvěd ce a autor 6 knih o špionáži Olin Jurman /?/píše o konci války 1945 u nás:
"Co lidé, zvláště ti mladí, dnes vědí o jejím konci? Možná jen pověst,že Američané /sic!/nám tenkrát nesměli poslat armádu na pomoc, protože to zlí Rusové zakázali.-Svým způsobem vrcholný zločin tohoto druhu je hanebná likvidace sovětského osvoboditelskéh o tanku na
Smíchově /plagiát, ani jako růžový-nic neosvobozoval./ -O zázračném přejezdu RA přes Krušné hory od Drážďan 6-9.5.1945 do jimi zachráněné Prahy, bohužel až po kapitulaci atd.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)