Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.04.2019 19:19
  Pane Šinágle, těch 875 napadených kostelů ve Francii (někde se ...

  Read more...

   
 • 11.04.2019 16:45
  Vážený pane Šinágl, souhlasím s Vámi, ale pro můj věk 78 let ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 21:23
  Kdyby byl Nikulin vrácen do Ruska, jak Rusko požadovalo ...

  Read more...

   
 • 09.04.2019 18:46
  Žijeme v divné době, ve které si neustále stěžujeme a ...

  Read more...

   
 • 02.04.2019 10:35
  Dobrý den pane Šinágle, napsal jsem "vězení" a tak mě napadlo ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Asi před 3 lety jsem navrhoval městu obnovit systém inspektorů pořádku a hovory s občany. Pan primátor mi odpověděl, že oni to mají zařízeno jinak. Neměli.

1. Inspektoři veřejného pořádku:

Inspektor veřejného pořádku chodil celý den po městě, zapisoval závady pořádku, na místě zjednával nápravu a měl pravomoc udělovat pokutu za porušování pořádkových opatření, například vjezd auta na chodník, braní vody z potoků v době zákazu, atd. A namístě nechal odstraňovat závady městskými podniky (odvoz černých skládek, rozbité dlaždice na chodnících a p). Pro takové účely by měla radnice smlouvy s řemeslníky, kteří opravy prováděli na objednávku inspektorek. Práce inspektorek by mohly vykonávat pracovnice místních částí ve svých obvodech, ve svých pracovních dnech a mimo úřední hodiny. Měly by pracovní uniformy, aby je poznali občané a „napotkání“ by též přijímaly návrhy, nápady a stížnosti občanů. Ty by pak předávaly pracovníkům radnice. O tomto předání i o výsledku by pak informovaly občany.

2. Hovory s občany

Velmi důležité opatření. Několik obvodů, anebo jen jeden, by měl alespoň třikrát do roka mít hovory s občany. Za radnici by se zúčastnil primátor nebo náměstci, zástupci městských podniků, zvolení zástupci v radě města, poslanec a senátor, zvolení za město. (Členové parlamentu by nemuseli mít prázdnou kancelář) Program: stížnosti a návrhy občanů, zprávy o činnosti volených zástupců od města až k senátorovi, diskuse.

 

S.Vrbík

9.9.2018

* * *

Skvělý nápad, ale jak realizovat? Kde funguje výchova a vzdělání, je každý sám sobě „inspektorem“. Kde nefunguje, obsadí odpovědná místa ve většině ti, co tam nepatří a kteří mají zcela jiné zájmy než sloužit obci a obyvatelstvu. Jediná cesta je vytrvale oslovovat odpovědné a věřit, že se nejde člověk, který využije své moci a odpovědnosti a začne konat. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)