Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV deskaDobrý den. Již delší čas jsem mimo aktivní pracovní frmol, spíše se zabývám nemocemi, rodinou a známými. Přece jen se zajímám o informace, které vyvolávají vzpomínky na práci, lidi a vše co mi dlouhá léta bylo blízké. Byla jiná doba, doba změn a odvahy, ale také doba pravdy a lásky. Nebyl jsem sám, kdo tomu věřil. Proto jsem značně rozladěn děním kolem ministra zahraničí. Začal jsem se víc zajímat a ty nejlepší informace nacházím na nezávislých stánkách (přiznávám, že mi s tím pomáhají vnuci, a to i s tímto textem). Pane Šinágle, já Vás mnohokrát viděl na akcích, vzpomínám, že jsme spolu několikrát hovořili a podali si ruce. Jsem zcela šokován články, které jste zveřejnil o ministerstvu zahraničí a Diplomatickém servisu. Nechci se rozepisovat o sobě, ale k těmto institucím jsem měl kdysi dost blízko. Proto mne zajímalo, cože se to děje, kam se věci dostaly a kam vše směřuje v nové době. Je vůbec možné, aby se tak špatně hospodařilo, vůbec se mi nechce uvěřit, že je mnoho domů prázdných nebo je snad užívají soukromé firmy za výhodný peníz. Kam to politici dopracovali, slušní, pracovití lidé se na to již nemohou dál dívat. Moc bude interesovat jak se vše bude odhalovat, nevypadá to dobře. 

* * *

Tolik dopis jednoho občana. Píše mi stále více lidí, nebo je potkávám na veřejnosti. Vyjadřují se k věcem veřejným podobně. Nespokojenost s úřady stále více občanů a i firem narůstá, narážejí na neschopnost, neochotu, výmluvy, odpovědnost je delegována často „jinam a na jiné“ apod. Ano, v našem státě je toho mnoho špatně, ale i díky pasivitě občanů, která umožnila, že úřady a funkce postupně obsadili z nemalé části lidé neschopní, kteří slouží sami sobě. Jejich často jediná schopnost se projevuje v tom funkci získat a poté „sloužit“ zemi jen prázdnými slovy a sliby. 30 let nekontrolovatelného a neuřiditelného bezvládí, nelze napravit za pár let. Bude to vyžadovat občanskou angažovanost, chceme-li situaci napravit. To, že nezávislí kandidáti a lidé, kteří už mimo politiky něco dokázali vyhrávají volby, ukazuje jasný posun koho voliči začínají preferovat a preferovat budou.

Samozřejmě, že ten kdo se má dobře díky pravidlům, které si odsouhlasil, je dobrovolně měnit nebude, přesto je přiložený článek z dnešního Posledního slova Karla Olivy v LN ZRUŠME PARLAMENT, jistě inspirativní.

  

Jan Šinágl, 18.10.2018

* * *

Mstí se ČSSD starými praktikami za europoslance Pocheho?

Velvyslanec Škeřík do Bernu neodjede. I když měl souhlas vlády, Zemana, Švýcarska i Lichtenštejnska

Výbušné téma: Pravé důvody, proč kariérní diplomat dr. Škeřík nemůže nastoupit na místo velvyslance ve Švýcarsku. Mocensko-zločinné praktiky ČSSD pokračují jako za dr. Altnera!

Dopis zaměstnankyně MZV ministryni financí o skandálních poměrech na MZV a DS

Závažné námitky JUDr. Ladislava Škeříka na veřejnosprávní kontrolu Diplomatického servisu. Takového velvyslance ve Švýcarsku by občané jen uvítali!

Neuvěřitelné na MZV: Toto by mělo před volbami zajímat voliče!!! Budeme opět při volbách podporovat takovéto klientelistické lumpárny na účet občanů…?!

Další odhalení neuvěřitelných poměrů na MZV ...

Reakce zaměstnanců MZV na článek HP: „Diplomatický servis posílá desítky milionů na mzdy lidí, kteří pro něj nepracují.“

* * *

Režisér Otomar Krejča o odpovědnosti a kázni, aneb léčba Klausem ...

    

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)