Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:23
  Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme ...

  Read more...

   
 • 16.06.2019 21:42
  Asi by bylo lépe napsat. "Paní Věro pochopte nás". Ty hlasy ...

  Read more...

   
 • 14.06.2019 10:57
  Některé východní národy zatloukají, zatloukají a zapírají ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Velesik LucasKamarádi, přátelé,

všem moc děkuji za všechnu pomoc, kterou jste během cca roku a půl, od úrazu našeho vnuka Lucase, poskytli. Jeho stav se mírně stále zlepšuje, je vcelku samostatný, dokončuje studia a jezdí sám, nebo i s rodiči do čtvrtého ročníku gymplu na Slezské Ostravě; dokončuje ho dle stanoveného studijního individuálního plánu.

Pokud jste zaznamenali i jeho aktivity, tak jen připomínám všem, kteří mají rádi běh, (nebo i rychlou chůzi), že tuto sobotu, 20.10.2018, se v Ostravě v odpoledních hodinách, uskuteční benefiční běh přátel, známých ale i kamarádů, kteří chtějí jakýmkoliv způsobem přispět na nákup elektrického vozíku. Výtěžek z tohoto Běhu pro Lucase, bude celý převeden jako podpora nákupu elektrického vozíku a dalších zdravotnických potřeb, které potřebuje nejen pro udržení svého stabilizovaného zdravotního stavu, ale i samostatnosti v budoucnu.

A tím i podporu jeho sebevědomí, větší samostatnosti i pohyblivosti v členitém terénu při vyjížďkách do okolí Ostravy - do blízké přírody, z které hlavně celá rodina čerpá tolik potřebnou sílu a víru.

vozík: https://www.paratec.cz/produkty/   

Benefiční běh: https://www.behpro.cz/?BehPro=4

Moc Vám všem děkuji za podporu........................


Krásné všední i sváteční dny přeje Pepa Velešík

* * *

Běh pro Lucase - Informace

* * *

Přátelé, posílám Vám informaci,

Beh Pro Lucase mapa Ostrava 201018že v sobotu ráno jsem v rámci pokračující přípravy na odpolední 5 km závod, uběhl od baráku dozadu a zpátky asi 1 km; pro rozehřátí svalů, abych odpoledne přesně v 16,02 odstartoval na 5 km dlouhý BĚH PRO LUCASE, v Ostravě. Jako správný běžec, jsem měl i vodiče - vnučku, 12letou Karinku, s kterou jsme běželi naším tempem tak, že jsme v 16,36 hod. byli v cíli. Takže 5 km za 34 minut. Nejrychlejší byl na 5 km jakýsi klučina, uběhl trať za 16 minut.

Ale uspěli jsme, protože nás nepředběhl ani první běžec, který běžel 10km !!!!    Doběhl sice v téměř stejném čase jako my dva, protože START byl současně jak na 5 tak i na 10 km, ale se ztrátou asi 150 m za námi.....běžel 10 km za 34 minut.

Náš sportovní výsledek hodnotím jako velmi dobrý. Lukase tlačil po trati Roman snad po celou dobu 5 km trati. Ale asi si to pak zkrátili, protože se tam běželo i po louce. A to s vozíkem nejde.

Lucas v 18 hodin převzel šek na invalidní elektrický vozík, který stojí přes 500. I zásluhou každého z Vás, kteří jste nějakou drobností pro 19 letého vnuka přispěli......velké PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM POSÍLÁM, alespoň touto formou...............i s fotografií Lucase na podiu v Ostravě.

Krásné všední i sváteční dny přeje


Pepa Velešík

Lucas

Moje start.číslo, medaile, trasa 5 km.

22.10.2018

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)