Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.06.2019 07:26
  Něco o Karlu Gottovi. Začátkem jeho kariéry byla soutěž ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 23:46
  Vždy tam, kam si zasloužíme paní Blažíčková. Pouze volbami a ...

  Read more...

   
 • 24.06.2019 06:41
  Pane Šinágle Díky za článek, je to naprosto pravda a existence ...

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masin Josef pozvanka RnL 260816Právě ve dnech, kdy jsem si s hrůzou připomněl, že prezident ani třicet let po „revoluci“ ještě nevyznamenal členy skupiny bratří Mašínů, se objevila potěšující Masinove vojacizpráva, že se bude jejich příběh točit na film.

Bohužel, prezidentovi musím odpustit, protože od něho nevyznamenání neberu jako zradu. On se chová tak, aby nevzbudil vlnu nevole podělaných Čechů, kteří prostě pořád ještě neprohlédli, že přijali komunistickou zvůli a vraždění politických odpůrců za své. Chce-li být prezidentem všech Čechů, nemůže přehlédnout jejich zbabělost.

Vy, co skupinu Mašínových považujete za vrahy, vy nejste srozumění, že oni byli po příkladu svého otce hrdinové a vyhlásili válku komunistickým vrahům a jejich ochotným pomahačům. Jako esenbákům, když potřebovali od nich zbraně, a nepotřebovali, aby SNBáci  předali komunistické justici jejich popisy, a když pan účetní, otec dětí, vytáhl na Josefa Mašína pistoli a pak s ním prohrál rvačku o ni. Možná nerozumíte tomu, co znamená, když Radek se od „rodné“ strany nechal vycvičit na komunistického záškodníka a vraha.  I já, šestnáctiletý žák vojenské školy, jsem byl poslán do lesa chytat Radka, když podpálil kdesi u Morkovic stohy slámy několika JZD. (Neběžel lesem. Ukradl vojenskou motorku, a že byla porouchaná, s klidem Angličana, jak se tehdy říkalo, si ji nechal opravit ve vojenské opravně zdarma.

A co mne nejvíc dojalo: Po cestě po NDR, se Mašnově skupině dostávalo pomoci ve formě přenocování v bytě i ve stodole, dostali jídlo, peníze, i rady, kudy do Berlína. Ti Němci, co neměli dost jídla pro sebe a kterým jsme způsobili bolest vyhnáním 3 milionů z ČR!

Možná i neochoty vojáků a policistů je zajat. (Dokonce i ruský voják se před odjezdem z poslední zastávky v komunistickém Německu na Radka díval a mlčel. Když byli přepadeni na nádraží v Aukru, v místnosti jen s jediným vchodem a velitel se vrhnul na Radka a povalil ho na podlahu, ale Radek ho zastřelil, celá německá jednotka se rozutekla a nechala celou skupinu utéct z nádraží. Rudé právo mohlo psát o dalších sirotách vinou Mašínů.

Celý svobodný svět sledoval s napětím jejich cestu do Berlína, při níž zastřelili další dva či tři vojáky ze 22 tisíc, co je honili, a došli do svého cíle, Západního Berlína. Ani po sametové revoluci se do – pořád ještě polokomunistické vlasti, nevrátili. Už žije jenom Josef. Právně je Josef Mašín v situaci, že ještě dnes by na něj – místo slávy – čekal zbytkový trest! Hnusná situace českého národa! Hanba nám!

Z dalších národních hrdinů, na které také cudně zapomínáme, vzpomenu aspoň ředitele Baťovan Trojana, kterého po válce bolševici oběsili. Za to, že při vzniku SNP (slov. povstání) sebral Baťovy peníze, nakoupil zbraně, a spolu s mnoha zaměstnanci jel slavně bojovat s Němci. Jeho spoluvězeň píše, že v den, kdy jej spolu s dalšími vězni věšeli, všichni ruzyňští psi vyli. Aspoň ti psi projevili pláč.

 

Vrbík, 11. 12. 2018

* * *

Bude opět při 70.výročí SNP médii zapomenuto jméno jeho velkého hrdiny kpt. Josefa Trojana…?!

J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)