Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

so zář 07 @10:00 -
Sv. Hostýn: XXVII. Muklovská pouť
so zář 07 @10:00 -
Zhůří: Kříž smíření 2019
st zář 11 @10:00 -
OS Praha-východ: ing. Petr Vlček
pá zář 13 @19:00 -
Lochovice: Zámecká nokturna

Nejnovější komentáře

 • 18.08.2019 14:56
  Dokavad budou někde komunisté, tak se jejich mnohonásobně ...

  Read more...

   
 • 18.08.2019 14:56
  Všechny cizí seriály ve kterých se jedná o ruských infiltracích ...

  Read more...

   
 • 18.08.2019 14:35
  Mám to zprostředkovaně , spíše táta řekl: "Nejsou lidi". Kdyby ...

  Read more...

   
 • 18.08.2019 14:31
  To, že dotyčný otec řekl, že "nemaj lidi", neznamená, že ...

  Read more...

   
 • 17.08.2019 17:32
  Hlídka policie zajistila v ostravské hospodě opilé rodiče ...

  Read more...

   
 • 13.08.2019 19:36
  Pane Jane, není to o ideologiích, ale charakteru všeobecně a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vyprávěl mi jeden podnikatel po návštěvě Tchajwanu, jak se tam chovají státní úředníci k občanům – podnikatelům. V tomto případě podnikatelům.

Začínajícímu podnikateli usnadňují státní úředníci rozjezd podnikání. Ukazují tak vlídnou tvář všem lidem ve státě. Jak?    


Každý může začat podnikat a daňovému úřadu to jen ohlásit. Začne podnikat a nemusí hned odvádět daně. Úředníci jej nějaký čas nechají pracovat a sledují, jak se mu daří. Až po nějaké době, když poznali, že firma mu jede dobře, navštíví jej „s papíry“, sdělí mu, že mu zpočátku dali pokoj, ale všichni platí daně, a tak tedy, - a uzavřou s ním smlouvu o odvádění daní.  Státu sice „unikly“ nějaké koruny, ale podnikateli bylo dovoleno v začátku konsolidovat své hospodářství, zjistit jak to v oboru chodí, - a předvést mu, že daňový úřad není nepřátelský „berňák“, ale příznivý úřad, který rozumí své práci a snaží se s ním přátelsky vycházet. Dobře tak reprezentují svůj úřad i celou vládu a ukazují   celému národu, že vláda jsou přátelé občanů, a že ve státě panuje přátelství a ne závist a uzurpátorství. Místo napětí a hrozby kriminálem tu panuje přátelská atmosféra a pohoda. Vyplácí se to!

Tomáš Baťa pozval do podniku daňové úředníky, aby vyškolili účetní a všechny, kteří měli mít v daních jasno.  A poučoval je při různých příležitostech: „Daně plaťte rádi“. A účetní pak překvapovali berního, když mu zdanili i položky, na které nepřišel.  

                                                                  -----------------------------------------

K tomuto článku mne vyprovokovala zpráva o tom, jak podnikatel v ČR opomněl v jednom měsíci, kdysi v minulosti, zaplatit jeden měsíc pojistné, a pak dlouhé měsíce platil dál. Pojišťovna peníze přijímala, ale brala je jako splátku dluhu, Upomínala, podnikatel bohužel na to nepřišel – ale i kdyby přišel – jakou újmu utrpěla ta pojišťovna? Skoro nulovou ve srovnání s tím, že vzniklou škodu ve statisících musí teď platit podnikatel sám. To je příkrý rozdíl s Tchajwanem a svědčí ne o přátelském, ale o nepřátelském prostředí v našem státě. Stát jakoby číhal, až udělá občan chybu a pak ho zlikviduje

 

Zlín, 24.ledna 2019, Stanislav Vrbík

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)