Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:23
  Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme ...

  Read more...

   
 • 16.06.2019 21:42
  Asi by bylo lépe napsat. "Paní Věro pochopte nás". Ty hlasy ...

  Read more...

   
 • 14.06.2019 10:57
  Některé východní národy zatloukají, zatloukají a zapírají ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

            V reakci na četné stížnosti, žaloby i podaná trestní oznámení mého mandanta Mgr. Františka Šejnosty, bývalého advokáta i vysokoškolského pedagoga, t.č. nezákonně uvězněného ve Vazební věznici Praha – Pankrác předkládám s jeho souhlasem a na jeho výslovnou žádost stanovisko ministra spravedlnosti ČR pana JUDr. Jana Kněžínka, Ph.D. k veřejné diskuzi.

             Můj mandant považuje za alarmující, že desítky jeho stížností jsou managementem Vazební věznice Praha – Pankrác odkládány jako nedůvodné, ačkoliv v nich exaktně popisuje konkrétní případy porušování právních předpisů, například neumožnění hodinové vycházky dne 2.4.2019 nebo svévolné změny dietního programu prim. MUDr. Jiřím Lojdou a porušování jeho povinností při poskytování zdravotní péče, které řeší i orgány České lékařské komory.

            Podle přesvědčení mého mandanta musí neprodleně skončit obvyklá praxe, kdy podaná trestní oznámení na management i zaměstnance Vězeňské služby ČR postoupí dozorový orgán, tj. Městské státní zastupitelství v Praze věcně příslušné Generální inspekci bezpečnostních sborů a dalším postoupením přes Generální ředitelství Vězeňské služby ČR nakonec skončí u osob, proti kterým bylo směřováno, což lze považovat i za trestný čin nadržování podle ustanovení§ 366 an. trestního zákoníku.

            Můj mandant podal několik žalob na ochranu před diskriminací i na odpovědné příslušníky Generální inspekce bezpečnostních sborů, na odpovědné státní zástupce i na členy managementu Vězeňské služby ČR, ale příslušné soudy vyvíjejí mimořádné úsilí, aby tyto žaloby před veřejným projednáním zastavovaly, což přirovnává k podobným praktikám bývalého totalitního režimu, kdy právo a spravedlnost ustupovaly stejně jako v těchto případech zločinnému spolčení některých složek bezpečnostního i justičního aparátu.

            K samotnému obsahu stanoviska ministra spravedlnosti ČR můj mandant pouze doplňuje, že je přesvědčivým důkazem o tom, že žádný z odpovědných činitelů vězeňskou problematiku nezná a vychází pouze z podkladů, které mu management Vězeňské služby ČR „naservíruje“.

 

Mgr. František Šejnost

nar. 3.5.1959

zastoupen

JUDr. Irenou Strakovou

Advokátkou

* * *

Sněmovna 2.4.2019: Seminář o podmínečném propuštění a jeho limity - o alarmujícím stavu vězeňství v České republice!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)