Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út úno 04 @10:00 -
Praha, Obecní dům: TK Institutu Equilibrium, z.ú.

Nejnovější komentáře

 • 21.01.2020 10:14
  Jó paní Mülerová kéž byste měla pravdu. Komunismus je chobotnice.

  Read more...

   
 • 03.01.2020 20:21
  Souhlasím s Vámi, že je u nás přepohádkováno. K tomu by se ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 14:46
  Putin prohlásil: „Rusko musí kromě Avangardu vyvinout ...

  Read more...

   
 • 03.01.2020 12:10
  Právě jsem si přečetl Vaši novou zásilku, ze které je ...

  Read more...

   
 • 28.12.2019 12:55
  Pane Jerry, takhle si to vykládat, to je typický příklad ...

  Read more...

   
 • 27.12.2019 14:21
  Také za totality nebyla nouze o pohádky vznikající z bratrského ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman Gottwald Stalin PutinFrantišek Palacký: „Kdykoli jsme vítězili, dálo se to pokaždé více převahou ducha, nežli mocí fyzickou a kdykoli jsme podléhali, že tím vinen vždy býval nedostatek duchovní činnosti, mravní statečnosti a odvahy.“ 

* * *

Vážený pane (či paní),

Poslanecká sněmovna České republiky, jejímž jste členem, má brzy jednat o ústavní žalobě na prezidenta republiky. Žaloba vyjmenovává činy, jimiž se prezident podle předkladatelů ocitl v rozporu s ústavním pořádkem našeho státu. Chci Vás poprosit, abyste k projednání této žaloby přistoupil s nejvyšší odpovědností. Pokud si negativních dopadů na ústavní pořádek České republiky není vědom prezident, měli by si ho být vědomi ostatní. A protože jde o téma, které určuje klima v celé společnosti, měl by se zákonodárce řídit nikoli dílčím, například stranickým zájmem, ale zájmem celospolečenským.

Sleduji Miloše Zemana celých třicet let od jeho vstupu do vysoké politiky. Za tu dobu, jako velký politický talent, získal nesmírné množství podporovatelů. S velmi mnoha se po čase i rozešel. Když jsem s některými těmi lidmi mluvil, ať už byli z politiky nebo kultury, říkali plus minus stejnou větu: „Až dodatečně jsem pochopil, že mě Miloš Zeman při svých hrátkách s demokracií zneužíval.“ Teď si prezident Zeman pohrává s celým národem. Z Masarykova Hradu vysílá úplně jiné než demokratické signály. Člověk v čele státu by přece měl dělat něco úplně jiného. Místo vyvolávání konfliktů a označování stále nových nepřátel by měl šířit snášenlivost. Místo budování svého vlastního, neústavního mocenského centra by měl pěstovat harmonii mezi institucemi, které na základě ústavy existují. Nevěřím, že po takovém prezidentovi i Vy ve skutečnosti netoužíte. Prosím Vás, až budete senátní žalobu projednávat, abyste myslel na zájmy a budoucnost národního celku. Nenechte se nikým zneužít.

 

V úctě Pavel Kosatík, spisovatel

https://www.petice.com/a/218612

* * *

Vzkaz Věry Čáslavské České republice – ze dne 25.1.2013

Petice za odstoupení prezidenta Miloše Zemana – ze dne 24.11.2015

Střet zájmů prezidenta Zemana nemůže být větší! – ze dne 15.8.2019

* * *

Ztotožňuji se z textem pana Pavla Kosatíka. Láme se doba. Věřím, že příští volby už nebudou „volit“ naše občany zákonodárce kandidátky jednotlivých stran bez ohledu na jejich skutečné kvality, ale dosud odvedená, celoživotní práce každého kandidáta. Potom takovéto výzvy nebudou nutné. Tento článek byl rozeslán všem poslancům, senátorům a europoslancům ČR.

 

Jan Šinágl, 14.9.2019

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.82 (11 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2019-09-16 14:10
"Od poloviny 90. let přemýšlivější lidé postupně ztrácejí naději. Těm ostatním stačí, jako před více než dvěma tisíci lety, chléb a hry. Ještě pořád máme duši otroků a potácíme se pouští. Bez Mojžíše."
Z TV dokumentu Pavla Kouteckého „Evoluce 4 z revoluce“

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)