Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.08.2020 16:59
  Včera v Událostech komentářích na ČT 24 od 22:00 hod. si ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:43
  Předseda senátu, který si notoval s místopředsedou Filipem ...

  Read more...

   
 • 13.08.2020 16:29
  Life is full of happiness and some times need some people to ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KU Balaban anonym 011119V pátek 1.listopadu jsem obdržel další závažný anonymní dopis z Prahy, takřka po roce. Z úvodu: … ale to, co přišlo po opakovaném diskusním sporu o prezidentovi a vyznamenáních mne však šokovalo… Jak je možné, že 30Balaban Milos CSSD let poté, se zjevují komunistické nomenklaturní kádry s vlivem na naši mládež. Jak je možné, že se jim umožňuje využívat svých propagandistických dovedností získaných v komsomolské přípravce a v politickém aparátu komunistické armády. Jak je možné, že jim to prochází… Jak je možné, že mají vliv na naši politickou scénu… Nu řada významných lidí dojela na úplně jiné problémy, třeba placení daní… možná na ně dojede i zmíněný komsomolec.  Celý text dopisu vlevo. Životopis Miloše Balabána.

Pokud se toto děje na Karlově univerzitě, která by měla být mravně a morálně nejvýše, jde o alarm nejvyššího stupně. Jsme už tak daleko, že si toto nebezpečí vůbec neuvědomujeme? Až se nám vrátí staré pořádky, bude pozdě. Věčně za naši svobodu nebudou umírat vojáci jiných zemí. Demonstrovali jsme snad před 30 lety jen za supermarkety, auta a dovolené?! Připomeňme si slova o kázni a odpovědnosti režiséra Otomara Krejči!

Balaban Zima Cinane(Vlevo Balabán, rektor UK Zíma a Čnané) Mimochodem včera vstoupil v Rusku v platnost zákon o státní kontrole internetu. Provozovatelé sítí musí vytvořit podmínky, aby úředníci mohli kontrolovat centrálně datový provoz. Také bude v budoucnosti možné internet od zahraničí odstřihnout. Kreml hovoří o bezpečnostních opatřeních proti útokům zvenčí. Kritici se obávají masivní cenzury a sledování. Vláda SRN upozornila Moskvu na svobodu projevu, která je součástí evropské úmluvy a kterou Moskva také podepsala. Tolik německá veřejnoprávní ARD v hlavních večerních zprávách Tageschau (od 6:30 min.) Za 15 minut se občan dozví hlavní informace ze světa, včetně sportu a počasí – a zapamatuje si je.

Události ČT zákon nezmínily. Nebyl pro něj prostor mezi cca 30 zprávami během jedné hodiny…

Na okraj – i ředitel programu ČT Milan Fridrich studoval v Rusku - v roce 1990 na Leningradské státní univerzitě…

Můj táta měl v Listopadu 89 pravdu: „Jak to chtějí udělat, když nemají lidi?“ Pouhá změna kabátu nezmění obsah. Jen demokraté mohou vybudovat demokracii. Ti se vychovávají po generace, resp. u nás teprve vznikají, protože je nemá kdo vychovávat. Vychovávají se sami v kontaktu s vyspělým světem. Chybí nám výchova, vzdělání a osobní příklad, jak už kdysi říkal K.H. Borovský.

 

Jan Šinágl, 2.11.2019

* * *

ZA ODMĚNU S UNIVERZITOU KARLOVOU ZDARMA DO ČÍNY

Pracovník Univerzity Karlovy lhal o česko-čínských konferencích, platila je Čína

Na Univerzitě Karlově padají hlavy kvůli odklánění peněz. Rektor: Skandální chování

Režisér Otomar Krejča o odpovědnosti a kázni, aneb léčba Klausem

Vážený pane Šinágle...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2019-11-05 14:45
Nejen nepozorností na silnici může dojít k vážné nehodě..

Svoboda chaosu.

Svoboda, která se v demokracii projevuje různorodým přístupem ke společnému cíli se v Česku projevuje spíše benevolencí, shovívavostí, povolností k vedlejším narušujícím jevům a eufemizmem. Zlé skutečnosti, objevující se na horizontu, nazývat jemnějšími výrazy až chlácholením. Přitom jejich hrozba narůstá.

K. Mrzílek.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)