Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka

Nejnovější komentáře

 • 15.07.2020 14:51
  Rozbouřené moře hněvu nad nepotrestanými komunistickými ...

  Read more...

   
 • 14.07.2020 11:59
  Právo a spravedlnost - demokratický řád lidských práv a svobod ...

  Read more...

   
 • 12.07.2020 09:16
  Můžeme mluvit o pravdě či o pravdách jak dlouho chceme. Děláme ...

  Read more...

   
 • 10.07.2020 09:30
  Je to stále stejné. Komunistická strana jde svým směrem svými ...

  Read more...

   
 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Nicméně na zmocněnkyni jsem se obrátil z toho důvodu, aby buď podpořila, nebo vyvrátila základní úvahu, že rozsudky Mimořádných lidových soudů mají být přezkoumatelné cestou stížnosti pro porušení zákona (jak se to dělo do roku 1993), anebo zda počínání soudců a prokurátorů (včetně JUDr. Josefa Urválka) má v těchto případech (kdy odsouzeni ani neměli právo odvolání) zůstat „nedotknutelné“. …

… Počátkem 90. let bylo několik rozsudků MLS revidováno cestou stížnosti pro porušení zákona (viz například kauza Maceška), ale v roce 1994 zaujal Nejvyšší soud ČR stanovisko, že se rozsudky MLS přezkoumávat nebudou (kauza Baťa). Když jsem pátral, co bylo vlastní příčinou změněného postoje, dostal jsem od jednoho dlouholetého státního zástupce stručné soukromé ústní vysvětlení: „Motejlovina.“ …

* * *

JUDr. Otakar Motejl právník století?! Pro slušné lidi JUDr. Jiří Šetina!

Jan Kuklík, děkan právnické fakulty Univerzity Karlovy Praha (LN 15.10.2018): „Nominuji Otakara Motejla, vynikajícího a statečného právníka, který je symbolem toho pozitivního, co přinesla pohnutá druhá polovina 20.století.“ Dr. Motejl udělil zbytkový trest již popravenému otci Jiřího Křížana. V roce 1978 zabil v jihočeském Táboře autem člověka. Podle syna zemřelého se jeho rodině nikdy neomluvil. Poslal do kriminálu ženu, která vrazila židli na hlavu tajemníkovi národního výboru v Ohníči jen proto, že neměla čím nasytit rodinu. Motejl  ji poslal na 10 let do tvrdého žaláře. Tím to samozřejmě neskončilo. Její tři děti nechal roztrkat do dětských domovů a to každého do  tak dalekého, aby neměli k sobě přístup. Tak žili až do svých 18 let. Zádušní mši za dr. Motejla celebroval prof. Tomáš Halík… Doporučuji celý článek. J.Š.

* * *

Dne 30. 1. 2020 jsem požádal vládní zmocněnkyni pro lidská práva prof. JUDr. Helenu Válkovou, CSc., aby se zasadila o možnost přezkoumávat rozsudky Mimořádných lidových soudů.

Paní zmocněnkyně mně 14. 2. 2020 odpověděla, že to není věc „jednoduchá“ a že ji předložila ministryni spravedlnosti.

Nyní paní zmocněnkyni píšu, že dvě konkrétní kauzy, které jsem popsal (Vocásek a Nohejl), může skutečně vyřešit ministryně spravedlnosti.

Nicméně na zmocněnkyni jsem se obrátil z toho důvodu, aby buď podpořila, nebo vyvrátila základní úvahu, že rozsudky Mimořádných lidových soudů mají být přezkoumatelné cestou stížnosti pro porušení zákona (jak se to dělo do roku 1993), anebo zda počínání soudců a prokurátorů (včetně JUDr. Josefa Urválka) má v těchto případech (kdy odsouzeni ani neměli právo odvolání) zůstat „nedotknutelné“.

Takto vymezená otázka je zcela „jednoduchá“, a proto prosím paní zmocněnkyni o její vyjádření, které může napomoci, aby i další sporné rozsudky mohly být rychle a účinně přezkoumány.

Podrobnosti viz v přílohách.

 

Zdravím a přeji vše dobré,

L. Müller

7. 3. 2020

* * *

Dopis zmocněnkyni pro lidská práva prof. JUDr. Heleně Válkové, CSc., MLS – 30. 1. 2020

Odpověď zmocněnkyně  vlády pro lidská práva a poslankyně PSP ČR prof. JUDr. Heleny Válkové, CSc. – 14. 2. 2020   

Dopis zmocněnkyni pro lidská práva prof. JUDr. Heleně Válkové, CSc. MLS – 7. 3. 2020

* * *

Pavel Wonka - vyšetření okolností jeho smrti. Žádost o obnovení činnosti parlamentní vyšetřovací komise k rukám zmocněnkyně vlády pro lidská práva prof. JUDr. Heleny Válkové, CSc.

Právnická škola pracujících, aneb mohou být rozsudky „rychlosoudců“ platné?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #2 Jan Šinagl 2020-03-09 11:26
Narůstající paradoxy.

Obliba Džugašviliho-St alina, který vyvraždil hladomorem skoro všechny Ukrajince, násilím přemisťoval národy, mezi Rusy roste. K jeho bystě Rusové pokládají květy, ti co na něj hodí bláto, odvádí policie. Lenin zakladatel teroru odpočívá v klidu v mauzoleu. Mao tse Tung, vrah desítek milionů vlastních občanů pomocí zfanatizované mládeže, je na čínských bankovkách. Kimové pokračují s koncentráky, Pol Pot v klidu dožil na pomezí kambodžsko-tháj ské hranice. Komunistickým papalášům ve střední a východní Evropě, kteří podepisovali rozsudky smrti se nic nestalo, ačkoliv jejich zločiny jsou nepromlčitelné.

Zbývá nechat v klidu zločiny Ády Hitlerů.

Ale to nepůjde. Hitler nebyl komunista.

K.Mrzílek
-2 #1 Jan Šinagl 2020-03-09 09:56
Když dobří lidé neprojevují žádnou aktivitu dovolují zlu, aby se mohlo šířit mezi bojácné.

K. Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)