Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 05.08.2020 09:28
  Dlouhé vyprávění právníka Sokola nemůže znejistit skutečnost ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Gaius Titus Petronius 27 – 66 n. l. „Pohleď, kolik nespravedlností a násilí se stává zvyklostmi.“

 * * *

Od 1.8.2008 do 25.3.2020 – celkem 100 událostí v řízení !!! Další „výbušné“ téma. 

K tomuto psaní mne vyprovokovala ta slavná páteční „noc práva“. Ano, slavte své úspěchy, ale zapomínáte na vaše kostlivce ve skříni a do konce je, i jako celek vytrvale zapíráte.  A jaká je skutečnost? Dovolím si svůj názor vyjádřit dvěma slovy a to „neskutečně zoufalá“.

Dokládám to mým příběhem (16 T 61/2008) a tak jen stručně k tomuto případu, kdy díky trestnému činu majitele servisní firmy, jsem byl nucen ukončit moje podnikání v oboru bezpečnostních služeb.

Majitel firmy kam jsem dal k opravě můj nečitelný externí disk s daty klientů, přišel na to, že může zbohatnout, když si data zákazníků z „nečitelného“ disku zkopíruje, disk následně poškodí, a za „záchranu dat“ tak může požadovat přemrštěné ceny, jakési „výpalné,“protože podle jeho reklamy je jediným, který je schopný data vrátit. Měl pravdu, protože další firmy z oboru jasně zhodnotily, že disk je úmyslně poškozený, a hned jmenovali firmu, od které jako nespokojený zákazník přicházím.

V roce 2006 byl majitel firmy na základě trestního oznámení od dalšího z poškozených za toto počínání zadržen zásahovou jednotkou policie a umístěn na tři měsíce do vyšetřovací vazby a materiály firmy byly zabaveny. V roce 2008 bylo policií podáno trestní oznámení (T.Z. §230.2b+3.a+4.a), kdy za tento skutek hrozí pachateli až čtyři roky vězení.  Od té doby až do dneška proběhlo více než stovka soudních jednání a dosud není konec. Podle policie existuje až tři tisíce poškozených a pachatel způsobil značnou škodu a navíc spolčování k trestnému činu, kdy donutil své zaměstnance provádět tyto úpravy (z výpovědi svědků). Já jsem pouze jedním z poškozených, ovšem moje škoda je zřejmě nejvyšší, a to vynucená likvidace firmy.

Zaráží mne na tom skutečnost, že není nic co by bránilo ukončení tohoto případu rozsudkem, což se však dodnes nestalo. Tento příběh nemá neznámé pachatele a vlastníky v daňových rájích, a způsob, průběh a neoprávněné obohacení jsou objasněny a dokázány policií hned v prvním kole vyšetřování.

Na postup soudu jsem si stěžoval, kde se dalo, ale nikdo s tím nechce mít nic společného, a veškerá má podání na různé kompetentní instituce jsou buď odehrány do ztracena (stylem neotravuj), nebo zůstávají bez odpovědi. Tak že všechny špičky justiční mašinerie již byly informovány a kam až se u nich na úřadě moje stížnosti dostaly a zda byl informován adresát je problém jejich kanceláří. A dále, každý internetový obchod obratem oznámí doručení podání, jen tady to vázne a domoci se potvrzení o doručení je nemožné. Vše to mohu doložit a odatovat.

A teď k tomu mému problému s justicí jako celkem.

V uplynulých letech jsem si stěžoval, kam to šlo, ale uvedu jen významné justiční instituce.

Dvakrát jsem si stěžoval předsedovi příslušného soudu, na ta má podání došly dvě stránky odpovědi ve stylu „chvátám, chvátám“ ale lepší už nebude a tisíc důvodů proč to nejde.

Další bylo ministerstvo spravedlnosti, napřed protikorupční odbor, a když to zůstalo bez odpovědi, tak jsem zaslal stížnost přímo kanceláři ministryně Benešové, i toto podání však zůstalo bez odpovědi. Pokračoval jsem do Brna na nejvyšší správní soud a nejvyšší státní zastupitelství, zajímavé je že odpovědi od obou institucí došly po měsíci a to ve stejný den. Tisíce omluv a výmluv, ale řešení žádné.

Poslední stížnost, či spíše žádost o pomoc byla zaslána letos na kancelář ombudsmana do Brna, která má přímo v popisu činnosti boj proti nedůvodnému protahování soudních případů. Odpověď opět odmítavá (neruš nás) a tři stránky poučení. 

Tak toto je ten problém, s kterým se už léta potýkám, a nejvíce mne mrzí ta skutečnost, že právo a spravedlnost zmizely někam do nenávratna, a běžný človíček si může chodit stěžovat jen na lampárnu a výsledek bude stejný. Stal se ze mne za ty roky profesionální stěžovatel a hodlám pokračovat oslovením prezidentské kanceláře, nejvyššího státního zástupce, a když ani to nepomůže, obrátím se na mezinárodní soudy.

A závěrem? Podle tradičních výroků pořád stejné soudkyně (po celých dvanáct let), bude pachatel zproštěn viny pro dlouhotrvající proces a dosavadní beztrestnost. S tím se ale jako běžný občan nedokáži smířit, a budu za odsouzení dle zákona bojovat dál. Pachatel mě připravil o deset let mého života, kdy jsem se musel vyrovnávat s následky jeho trestného činu, to vše za nečinnosti institucí, které by měly bránit mé právo na spravedlnost, přitom pachatel nebyl ve svém „podnikání“ dodnes nijak omezen.

Na závěr jeden citát: Gaius Titus Petronius 27 – 66 n. l. „Pohleď, kolik nespravedlností a násilí se stává zvyklostmi.“

 

7. 3. 2020. Dalibor

* * *

Na Slovensku zadrženo 13 soudců. Kdy je budou následovat čeští? 

 

J. Š. 12. 3. 2020

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)