Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...

   
 • 03.07.2020 12:06
  Poslední odstavec pana bývalého velvyslance jsou velmi úderná ...

  Read more...

   
 • 01.07.2020 00:21
  PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CT logo

Aktualizováno 25. 4 .2020: Doplnění mé reakce ombudsmanovi ČT Čestmíru Fraňkovi o závažné skutečnosti a témata.

* * *

Názor si můžete učinit sami. Ve věci jsem napsal gen. řed. ČT Petru Dvořákovi stížnost dne 18. března. K vyřízení byla předána ombudsmanovi ČT Čestmíru Fraňkovi. Odpověděl mi dne 17. dubna. Dne 23. dubna jsem reagoval na jeho podivnou argumentaci (případná reakce ombudsmana ČT bude přidána k tomuto článku).

Už podruhé po mé stížnosti ČT zpřístupnila v iVysílání vynikající film o persekuci našich pilotů v RAF po jejich návratu do Československa „Hřbitov pro cizince“, tentokrát už s termínem pouze do 19. května 2020?CT cenzura Velmi by mne zajímalo, kolik dokumentů o persekuci komunistů nacisty bylo stejným způsobem znepřístupněno, resp. „termínově ohraničeno“? Film „Hřbitov pro cizince“ s vynikajícími výkony Josefa Dvořáka a Jiřího Bartošky doporučuji! Je o zapomenutých hodnotách, které pomáhá zapomínat i veřejnoprávní ČT. Mimochodem ombudsman ČT Čestmír Franěk píše, že film byl zpřístupněn, protože na něj má ČT práva 5 let od reprízy (19.5.2015). Proč tedy prokazatelně nebyl v iVysílání přístupen po celou dobu 5 let od jeho reprízy?! Uzná ČT své pochybení a prodlouží termín do 19.5.2020 o počet měsíců či let, kdy film byl neprávem pro veřejnost znepřístupněn?  

Tři citáty z konce filmu (Dagmar Havlová):  „Kdo v tomhle státě jednou upadne, i když se zvedne, už se nenarovná.“ (Josef Dvořák):  „Největší bludy hlásají ti, kdo jim sami věřej.“ „Zničili jste všechno za co jsme bojovali, protože jste zrůdy, zrůdy nelidský.“    

Jak jsem ve své reakci připomněl – i za komunistů oficiálně cenzura neexistovala, ale byla základem moci a snadné manipulace s občany. Obávám se, že v pořadech o zločinech komunistů, českém kolaborantství a československých hrdinech boje proti komunistům, veřejnoprávní ČT znaky skryté cenzury značně naplňuje. Porušuje tak nejen svůj etický kodex, ale i zákaz cenzury ve všech formách daný Ústavou ČR a Listinou práv a základních lidských svobod.

 

Jan Šinágl, 23. 4. 2020

* * *

Otřesný dokument „Odvrácená strana světa“ vysílán veřejnoprávní ČT jen jednou…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (6 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #1 Jan Šinagl 2020-04-23 18:01
Těm pánům co odpovídají, že některé snímky by byly příliš často opakovány bych připomněl nacismus a jeho po několik desetiletí neustálé denní opakování na ČTV 2! Nemá to konce. Stále jsou peníze na nové snímky o nacismu.

Připomeňme, že se neustále upozorňuje na holokaust a nebezpečí nacismu, ale že po devadesátém roce zločinný komunistický režim byl nechán de facto u moci a je dokonce parlamentní stranou, se svým členem ve vedení sněmovny. Jestliže máme v parlamentě demokratické země 75% hlasů poslanců anonymně zvoleného místopředsedu parlamentu, bývalého spolupracovníka STB Falmera - kde to jsme po tolika obětech?

Poslanci, kteří tajně volí takového člověka do vedení parlamentu do demokratické poslanecké sněmovny nepatří.

Vím, že moje poznámka je házení hrachu na zeď, ale občané kterým je to jedno by si měli vzpomenout na Leninova slova, která jdou parafrázovat i na dnešek. Nebudeme-li si všímat co dnes komunisté veřejně a potají konají, vytvoříme si sami propadliště do bratrské obruče státu, kde vládnou komunisté tak jako v Číně.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)