Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zvire v kleci

Aktuzalizováno 27.5.2020: Odpověď MZE ze dne 27.května – neuvěřitelné jak se úřad dokáže z opovědnosti „demokraticky vykecat“. Nic mimořádného, běžná praxe. J.Š.

* * *

Sněmovní zemědělský výbor s podporou Ministerstva zemědělství v únoru potichu schválil pozměňovací návrh poslankyně Margity Balaštíkové (ANO), podle kterého má 9 bývalých kožešinových farmářů získat nárok na 180 milionů korun ze státního rozpočtu. Tak vysoká kompenzace má být prý náhradou za to, že farmáři před rokem 2014 museli investovat do zvětšení klecí, které po nich požadovala vyhláška Ministerstva zemědělství.

Ministerstvo tak doporučilo vyplacení 180 milionů Kč devíti soukromým subjektům, aniž by mělo k dispozici jakýkoli podklad o tom, že taková částka je opodstatněná. Problémem nejsou kompenzace jako takové, ale jejich absurdní výše a zjevná absence jakýchkoli seriózních podkladů pro její určení.

Majitel největší kožešinové farmy ve Velkém Ratmírově v médiích opakovaně uváděl, že do farmy investoval 30 milionů korun a že chová zhruba 15 tisíc norkůNyní má dostat 100 milionů korun, tedy o 70 milionů korun více, než do farmy v letech před ukončením investoval. Majitel druhé největší norkové farmy v Klopotovicích podle svých slov investoval 1,5 milionu korun a choval asi 4300 norkůTeď mu má být vyplaceno téměř 30 milionů korun, tedy o 28 milionů korun více, než do farmy investoval. Majitelka další velké farmy ve Vítějevsi, odkud byly zveřejněny záběry plynování norků a tahání lišek za ocas z klece, před třemi lety zhodnotila hodnotu své farmy na 4 miliony korun. Protože chovala 3000 norků a 500-600 lišek, měla by získat až 24 milionů korun, tedy o 20 milionů více, než na kolik sama ohodnotila svou farmu. ...

Dle našeho názoru je tato kauza v prvé řadě selháním Ministerstva zemědělství. To, že se jednotlivý poslanec nechá zlobbovat, aby do zákona propašoval znění přímo ušité na míru něčím soukromým finančním zájmům, není nic zas tak překvapivého. Ministerstvo, které má k dispozici rozsáhlý odborný aparát a dokonce i svůj vlastní Ústav zemědělské ekonomiky a informací, má v takových případech zasáhnout a návrh korigovat. Na místo toho zafunguje jen jako prodloužená ruka kožešinářských lobbistů.

Pokud se myslíte, že to není v pořádku, napište ještě dnes slušný e-mail ministrovi zemědělství a dejte najevo, co si o tom celém myslíte: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Až budete mít hotovo, můžete slušně napsat i členům zemědělského výboru, kteří budou během několika týdnů o návrhu znovu hlasovat. Pamatujte přitom na to, že problémem nejsou kompenzace jako takové, ale jejich absurdní výše a zjevná absence jakýchkoli seriózních podkladů pro její určení.

Celý článek: https://www.obrancizvirat.cz/velky-kozesinovy-tunel/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)