Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2020 16:44
  To už přece není normální. Žádná chemikálie se tam v takovém ...

  Read more...

   
 • 15.10.2020 17:21
  Bez komunistické strany. Komunisté se stydět nemusí.

  Read more...

   
 • 13.10.2020 17:25
  Sebeprznění a obnovitelnost. Devastaci přírody lidským faktorem ...

  Read more...

   
 • 03.10.2020 16:51
  Trvalá připomínka Oběti českých občanů z roku 1969 budou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Massachusetts, New Yorku a Nevadě, až 90 procent lidí s pozitivním testem neneslo téměř žádný virus, zjistila recenze The Times. …

* * *

Obvyklé diagnostické testy mohou být jednoduše příliš citlivé a příliš pomalé na to, aby potlačily šíření viru. Někteří z předních odborníků na veřejné zdraví v zemi vyjadřují nové obavy z nekonečné debaty o testování na koronaviry ve Spojených státech: Standardní testy diagnostikují obrovské množství lidí, kteří mohou nést relativně zanedbatelné množství viru.

Většina z těchto lidí pravděpodobně nebude nakažená. Jejich identifikace může přispět k omezení nalezení míst, která zabrání včasnému nalezení těch, kteří jsou nakažliví. Vědci však tvrdí, že řešením není testovat méně nebo netestovat lidí bez příznaků, jak nedávno navrhli Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Místo toho nová data podtrhují potřebu širšího využívání rychlých testů, i když jsou méně citlivé."Rozhodnutí netestovat asymptomatické lidi je opravdu zaostalé," řekl Dr. Michael Mina, epidemiolog z Harvard T.H. Chan School of Public Health, s odkazem na C.D.C. doporučení."Ve skutečnosti bychom měli zintenzivnit testování všech různých lidí," řekl, "ale musíme to udělat pomocí úplně jiných mechanismů." Krokem může být v tomto směru Trumpova administrativa, která ve čtvrtek oznámila, že zakoupí 150 milionů rychlých testů.

Nejčastěji používaný diagnostický test pro nový koronavirus, nazývaný test PCR, poskytuje jednoduchou odpověď ano-ne na otázku, zda je pacient infikován. Podobné testy PCR na jiné viry však nabízejí určitý smysl pro nakažlivost infikovaného pacienta: Výsledky mohou zahrnovat hrubý odhad množství viru v těle pacienta."Použili jsme jeden typ dat pro všechno, a to je jen plus mínus - to je vše," řekla Dr. Mina. "Používáme to pro klinickou diagnostiku, pro veřejné zdraví, pro rozhodování o zásadách." Ale ano-ne není dost dobré, dodal. Je to množství viru, které by mělo určovat další kroky infikovaného pacienta. "Myslím, že je opravdu nezodpovědné myslet si, že se jedná o kvantitativní problém," řekla Dr. Mina.

Test PCR amplifikuje genetickou hmotu z viru v cyklech; čím méně cyklů je požadováno, tím větší je množství viru nebo virové nálože ve vzorku. Čím větší je virová zátěž, tím je pravděpodobnější, že bude pacient nakažlivý. Tento počet amplifikačních cyklů potřebných k nalezení viru, který se nazývá prahová hodnota cyklu, není nikdy zahrnut do výsledků zasílaných lékařům a pacientům s koronaviry, i když by jim mohl říci, jak nakažliví jsou pacienti. Ve třech souborech testovacích údajů, které zahrnují prahové hodnoty cyklu, sestavené úředníky v Massachusetts, New Yorku a Nevadě, až 90 procent lidí s pozitivním testem neneslo téměř žádný virus, zjistila recenze The Times.

Podle databáze vedené The Times ve čtvrtek Spojené státy zaznamenaly 45 604 nových případů koronaviru. Pokud by míra nakažlivosti v Massachusetts a New Yorku platila celostátně, pak asi jen 4500 z těchto lidí bude možná muset izolovat a podrobit se sledování kontaktů.

Jedním z řešení by bylo upravit prahovou hodnotu cyklu, která se nyní používá k rozhodnutí, že je pacient infikován. Většina testů stanoví limit na 40, několik na 37. To znamená, že jste pozitivní na koronavirus, pokud test vyžadoval k detekci viru až 40 cyklů nebo 37.

Testy s tak vysokými prahovými hodnotami mohou detekovat nejen živý virus, ale také genetické fragmenty, zbytky po infekci, které nepředstavují žádné zvláštní riziko - podobně jako hledání vlasů v místnosti dlouho poté, co člověk odešel, řekla Dr. Mina.

https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)