Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Učitel ze střední školy v Conflans-Sainte-Honorine a Eragny v Yvelines, když učil své studenty, co je svoboda projevu, byl sťat radikálním muslimem. Navrhnul islamským studentům, že mohou opustit  učebnu, než představí proroka Mohameda. To byla jeho jediná chyba. Nebylo to však to, co ho stálo život. Zveřejněné video ukázalo pachateli cíl…

Zločin je hrozný. Pěšák republiky, učitel, právě padl! Odporné! Je pochopitelné, že se Emmanuel Macron objevil před školou, dojatý, dokonce rozpačitý, vyzývající národ, aby „stál tváří v tvář ohavnému islamistickému zločinu“. Spojit se samozřejmě, ale za jakým účelem?

Možná Čečenec, který sťal profesora, vyučujícího občanskou výchovu, s jistotou držel vražednou zbraň. Zabít a rozříznout muže na dvě části nožem vyžaduje nesmírnou dávku nenávisti, kterou by někteří forenzní psychiatři a soudci mohli považovat za změnu rozlišování. Představovala by výjimku z trestní odpovědnosti. Přinejmenším byl tento jedinec zastřelen. Bylo mu 18 let, nebyl uveden na seznamu teroristů, podle několika zdrojů nedžihádoval v Sýrii ani v Iráku.

Ale je to on, kdo zabil našeho učitele? ...

… Toto video se později ukázalo jako výzva k vraždě. Jeho vazba je proto legitimní! Jeho autor není terorista, a priori ani náboženský fanatik. Cokoliv ... Samotná myšlenka na zákaz profesora, který nemusí být muslimem, zastupovat proroka, je první známkou nesnášenlivosti a islamismu. Video nespadá pod žádnou právní kvalifikaci. Není to zločin v trestním smyslu. Přesto se jedná o zločin proti sekularismu, svobodě projevu, republice a jejím hodnotám, které jsou pro nás stejně posvátné jako Korán pro tohoto jedince. A tak vzbudilo jeho velmi široké šíření, vytvořilo morální podmínky pro zločin, vraždu odporné divokosti proti posvátné osobě republiky, učiteli.

Pokud se francouzští muslimové chtějí vyhnout sloučení a stigmatu, nebude stačit, aby odsoudili toto barbarství. Budou si muset zašpinit ruce, podílet se na honbě za všemi islámskými excesy, exkomunikovat muslimy, kteří odhalují kontextualizovaný a sekularizovaný islám - tento nemožný islám ve Francii, uznávají a podporují právo na karikaturu, připouštějí, že v republice neexistuje rouhání, které se nemusí přizpůsobovat svému náboženskému přesvědčení.

Pane ministře národního školství, vážně vás žádáme, abyste si v pondělí 2. listopadu 2020, v den začátku školního roku, objednal kurz ve všech třídách základních, středních a vysokých škol ve Francii o svobodě projevu, během níž budou karikatury publikované Charlie Hebdo ukázány studentům jako ilustrace nadřazenosti hodnot republiky nad hodnotami islámu a všech náboženství.

Nejsme ani v Íránu, ani v Saúdské Arábii, ani ve středověku. Bez asimilace nemůže existovat integrace, tj. přijetí hodnot republiky, především pak se stane sekularizmus hlavní hodnotou.

https://www.opinion-internationale.com/2020/10/16/crime-islamiste-qui-a-tue-le-professeur-de-conflans-ledito-de-michel-taube_79940.html

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)