Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2022 10:43
  „Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 17:37
  Rusko není Putinova řiť, řekl na koncertě zpěvák DDT. Hned ...

  Read more...

   
 • 20.05.2022 15:33
  Věřím, že se mnou souhlasíte v tom, že to, co se děje ve ...

  Read more...

   
 • 19.05.2022 13:45
  Ukrajina je už dnes schopna zlikvidovat Krymský most. Nepochybně ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:32
  Zatímco Ukrajinci celému světu předvedli, že jsou hrdým a ...

  Read more...

   
 • 16.05.2022 18:31
  Putinův generál Beseda zašantročil 2 mld. USD na vítání ruských ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

FB a Twitter logoFacebook Twitter podnikly mimořádné kroky proti listu New York Post ve spojitosti s článkem o synovi bývalého viceprezidenta Joe Bidena.

Je to poprvé, co společnosti v oblasti sociálních médií přímo zasáhly proti novinovému článku významného amerického vydavatele (New York Post je mezi prvními pěti vydávanými novinami). Akce Facebooku a Twitteru se jeví jako svévolná, nekonzistentní a bez dobrého důvodu.

Zaměstnanec společnosti Facebook pro komunikaci Andy Stone ve svém prohlášení uvedl, že platforma „omezuje distribuci“ článku New York Postu, přičemž poznamenal, že k akci došlo dříve, než byla ověřována faktická správnost obsahu článku (jakkoli mohou být samotní „ověřovatelé faktů“ pochybní). To vyvolává otázky, na jakém základě Facebook přikročil k omezování dosahu článku a účinně jej cenzuroval?

Twitter zašel dále než Facebook, přiřadil na tweety varovné štítky a zakázal uživatelům zveřejňovat odkaz na článek New York Postu – veřejně i v přímých zprávách – a zablokoval některé uživatele, kteří to udělali, včetně samotného New York Postutiskové mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnany.

Poté se Twitter pokusil o urychlené poskytnutí důvodu pro prováděnou cenzuru a argumentoval tím, že článek příspěvku porušil jeho zásady týkající se „osobních a soukromých informací“ a porušil jeho „zásady pro hackované materiály“.

V samostatném prohlášení společnost Twitter uvedla, že platforma „zakazuje používání naší služby k distribuci obsahu získaného bez povolení“. Podle vlastních standardů Twitteru by některé z nejdůležitějších žurnalistických článků, jaké kdy vznikly – které často spoléhaly na uniklé dokumenty – neměly na této platformě místo.

Pravidla Twitteru a Facebooku jsou tak nebezpečně vágní, že se platformy mohou rozhodnout cenzurovat obsah, jak uznají za vhodné. Není žádným tajemstvím, že s rostoucím objemem a vlivem obou společností v posledních letech vzrostla i jejich kontrola nad veřejným diskurzem.

Bylo by jejich právem, aby tak činili jako vydavatelé. Místo toho však Twitter a Facebook vehementně popírají, že jsou vydavateli, a namítají, že jsou otevřenými platformami, což jim poskytuje ochranu podle článku 230 Zákona o slušné komunikaci (Communications Decency Act).

Facebook a Twitter nyní překročily tuto hranici tak veřejně a očividně, že se stejně jako média, která cenzurují, skutečně staly vydavateli a měly by se na ně vztahovat stejné standardy odpovědnosti.

anglického originálu vyjádření redakční rady deníku The Epoch Times přeložil M. K.

https://www.epochtimes.cz/2020/10/20/twitter-a-facebook-zautocili-na-svobodu-tisku/

 

Tučně zvýrazněno J.Š

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)