Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

Žádné události k zobrazení

Nejnovější komentáře

 • 03.08.2021 10:19
  Hezký den, Chtěli jsme vás informovat, že náš tým zkontroloval ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 18:38
  Vážení, jen občas plaše připomínám, že celý viroregulační ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 09:30
  Dobrý den. Předně Vám děkuji za zveřejnění mého příběhu. A ...

  Read more...

   
 • 02.08.2021 08:27
  Dobrý den pane Mrzílku, dovoluji si opravit malou chybičku v ...

  Read more...

   
 • 01.08.2021 10:53
  Bývalý primátor Jekatěrinburgu Jevgenij Rojzman o lidech kolem ...

  Read more...

   
 • 31.07.2021 17:37
  S návrhy na rehabilitaci vyslovil souhlas i státní zástupce JUDr.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Erdogan MacronErdogan po kontroverzních výrocích o islámu vyzval Macrona k „mentálním kontrolám“.

Rabat - Francouzská vláda se rozhodla odvolat svého velvyslance v Turecku ke konzultacím po vystoupeních tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana na adresu Emmanuela Macrona. Erdogan, rozhněvaný výroky francouzského prezidenta o islámu po vraždě Samuela Patyho, zpochybnil Macronovo duševní zdraví. Začátkem října Macron slíbil přísná opatření v boji proti „islámskému separatismu“ prostřednictvím zákona, který rovněž zabrání imámům z muslimských zemí ve vstupu do Francie. V reakci na to Erdogan vyzval Macrona k „mentálním kontrolám“.

Co jiného lze říci hlavě státu, která nerozumí svobodě víry a která se takto chová k milionům lidí žijících v jeho zemi, kteří jsou členy jiné víry? Nejprve se podrobte mentálním kontrolám,“ řekl Erdogan. Macronova kancelář reagovala na Erdoganovy poznámky a označila je za „nepřijatelné“.

Francouzský úředník, který hovořil v anonymitě, řekl agentuře AFP, že „přebytek a hrubost nejsou metody. Požadujeme, aby Erdogan změnil směr své politiky, protože je v každém ohledu nebezpečný.“

Úředník také uvedl nedostatek poselství podpory a soustrast Erdogana po stětí učitele Samuela Patyho. Osmnáctiletý student z Čečenska zabil Patyho poté, co během vyučování o svobody projevu ukazoval karikatury proroka Mohameda.

Vražda vyvolala hněv mnoha francouzských občanů, z nichž někteří považovali vraždu za důsledek  islamofobie a rasismu. Minulý týden byly dvě muslimské ženy se závojem oběťmi bodného útoku poblíž Eiffelovy věže.

Muslimové po celém světě reagují na islamofobní poznámky a rasismus na sociálních médiích po vraždě, kterým muslimské komunity čelí. Muslimové používají sociální sítě k odsouzení nenávisti vůči nim a k odsouzení všech urážek, kterým je vystaven prorok Muhammad islámu.

Ve Francii vypuklo napětí poté, co se satirický časopis Charlie Hebdo rozhodl sdílet karikatury proroka, přičemž Macron tuto volbu podpořil jako „svobodu projevu“.

Muslimové nyní používají několik hashtagů k odsouzení urážek zaměřených na proroka Muhammada a islám na sociálních sítích, včetně „prophet_Muhammad_is_Red_Line“.

Tisíce muslimů se také rozhodly zahájit kampaň vyzývající k bojkotu francouzských produktů v reakci na Macronovu politiku zakročit proti mešitám a muslimským komunitám.

Muslimové si tuto politiku přeložili jako zdroj šíření frustrace a islamofobie ve Francii.

https://www.moroccoworldnews.com/2020/10/323621/erdogan-questions-macrons-mental-health-france-turkey-rift-grows/?utm_medium=pushnotifications

* * *

Podpora francouzskému prezidentovi Macronovi

J.Š. 26.10.2020

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)