Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Španělská enkláva Melilla stále působí jako magnet v očích mnoha rádoby ilegálních přistěhovalců. Čtyři naši krajané opustili své životy na jedinečné cestě: stoky.

Ve středu byli zabiti čtyři kandidáti na nelegální přistěhovalectví, když se pokusili vniknout do španělské enklávy Melilla kanalizací z přístavní stanice Beni Ensar, t - dozvěděli jsme se od místních orgánů provincie Nador. Okamžitě po informování o tomto incidentu se útvarům civilní ochrany podařilo zachránit mladého muže z kanálu odpadních vod, uvedl stejný zdroj s tím, že tento byl převezen do nemocnice El Hassani ve městě Nador, ale tam zemřel. Pozůstatky dalších tří obětí byly získány a uloženy do márnice. Vyšetřování provedly bezpečnostní orgány pod dohledem příslušné prokuratury, aby bylo možné zjistit přínosy a následky tohoto incidentu, uzavírá zdroj.

https://www.perspectivesmed.com/un-drame-migratoire-a-beni-ensar/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=le_compromis_dans_le_dossier_saharien_a_un_seul_nom_l_autonomie&utm_term=2020-11-06 

* * *

Jednou z ilegálních cest Maročanů do Evropy je přesun z marockého teritoria do španělských enkláv Ceuty a Melille. Tyto se rozkládají u Středozemního moře, sevřeny marockou náručí. Chrání je zeď a ostnatý drát. Utečenci se odváží i do mořských vln a hledají další cesty.

Když jsme byli před pár lety na dovolené v Melille, nechápali jsme velké manévry policejní gardy kolem pobřeží. Mladí, svalnatí Španělé plavali podél starých hradeb a prohledávali je z mořské perspektivy. Až později jsme pochopili, že uprchlíci se schovávají všude - v korunách stromů, pod mosty, v jeskyních skalnatého pobřeží, či se snaží "přilepit" k lodím směřujícím do Španělska. 

Náš autobus v 90.letech vozil české turisty i do Maroka. Jednou se řidič zastavil poté, co trajekt dorazil na španělské území. Z miniaturního prostoru kolem motoru vyběhl štíhlý Marokánec a rychle zmizel. Utíkalo se odjakživa.

Dnes organizují útoky na Ceuru a Melillu i skupiny subsaharských běženců. Shlukují se v lesích na severu marockého království a útočí po stovkách. Pak se jim imigrační úředníci nestačí bránit. Připraví si háky, kterými si podrobí ochranné pletivo a přeskočí na druhou stranu. Občas někdo zahyne.

To je marocká realita.

 

Z naší korespondence

J.Š. 7.11.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.25 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)