Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Werk ohne Autor MalerCelovečerní film Německo 2018

Držitel Oscara Florian Henckel von Donnersmarck ve „Werk ohne Autor“ vypráví působivou biografii umělce na pozadí německé historie 20. století. Zločiny Třetí říše, socialistické chápání kultury v NDR a vznik umělecké scény ve NSR v 60. letech tvoří referenční body na cestě mladého malíře k hledání vlastního uměleckého výrazu. V hlavní roli předvádí oceněný Tom Schilling úžasný herecký výkon. Po jeho boku jsou mimo jiné Paula Beer a Sebastian Koch.

NDR v padesátých letech: vysoce talentovaný malíř Kurt Barnert (Tom Schilling) je na cestě stát se významným umělcem socialistického realismu. Na Drážďanské akademii umění se seznámil s nadanou studentkou módy Ellie (Paula Beer). Pro oba je to láska na první pohled - a Kurt se jako podnájemník brzy přestěhuje do vily vyšší třídy Ellieiny rodiny. Kurt netuší, že její otec, uznávaný gynekolog profesor Seeband (Sebastian Koch), se kvůli svým nacistickým zločinům musel skrývat pod falešným jménem ve stavu dělníků a rolníků. Neví ani to, že se jejich životní linie již jednou zkřížlily: jeho oportunní budoucí tchán je zodpovědný za smrt Kurtovy milované tety (Saskia Rosendahl), která byla obětí euthanasie ve Třetí říši. Vzpomínka na milovníky zábavy a umění milující příbuzné doprovází Kurta celý jeho život. Když - mezitím uprchl s Ellie do Německa - v 60. letech studoval na Düsseldorfské akademii, Kurt nevědomky začal zpracovávat svůj životopis. Aniž by o tom věděl, vytváří neobvyklý obraz, který vytváří neobjevené spojení mezi pachatelem a obětí. Je to pro něj osvobození od hluboké tvůrčí krize a začátek hledání vlastního vyjádření.

Na Oscara byl virtuózně natočený životopisný film přihlášen jako nejlepší cizojazyčný film, ale také v kategorii nejlepší kamera.

https://programm.ard.de/TV/Programm/Sender?datum=28.12.2020&hour=0&sender=28106&archiv=1

***

Vynikající film o dobách minulých, které se překrývají se současností. Film je v Mediotéce dostupný do 4.ledna 2021, bohužel ne u nás. Je obdivuhodné, jak se naši sousedé vypořádávají s vlastní minulostí a jak veřejnoprávní ARD pomáhá povznášet duši národa.

Když se podíváte na skladbu pořadů veřejnoprávní ČT, je vám k pláči. Diváci ČT netuší o co jsou ochuzování, o jaké morální a mravní hodnoty a o kterých nemá většina tušení. Nenáročnými programy tak ČT udržuje obyvatelstvo v nevědomosti a o to snadnější manipulovatelnosti. Páchá zločin na duši národa.

V tomto ohledu můžeme veřejnoprávní ARD našim evropským spoluobčanům jen závidět. Je to rozdíl, který nemůžeme nikdy vyrovnat, bude-li obyvatelstvo udržováno v provinciálnosti, maloměšťáctví a plebejskosti. Následky potom budou tomu odpovídající.

 

Jan Šinágl, 30.12.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)