Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...

   
 • 02.08.2022 14:14
  Snad ho již klepnou přes prsty!! I když v Ostravě má Dvořáček ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Macron a cerveny kohoutO jeho záměru informují média: „Nová škola má být více otevřená rozmanitosti, méně elitářská a v souladu s prezidentovou politikou na podporu "rovnosti příležitostí", uvedl Macron podle AFP. Sociální mobilita ve Francii je dnes "horší, než byla před 50 lety", cituje Macronovo dřívější vyjádření BBC News. Galský kohout začíná nebezpečně červenat…

Nic proti rovnosti příležitostí, ale mají-li vést k tomu, že na vysoké školy se dostanou i méně talentovaní, kteří budou zabírat místa opravdu talentovaným, podrývá a ohrožuje společnost sebe samu. Schopní ztratí motivaci a počet neschopných na odpovědných místech ve společnosti bude stoupat s patřičnými následky. Levice, propagující na celém světě stále více, slaví další úspěch. Je to podpora čirého rovnostářství, které rovnost příležitostí ve skutečnosti popírá.

Nedávno mi sdělila jedna profesorka z Francie, jaké poměry dnes panují na kdysi slavné a respektované Sorboně. Jsou tam studenti, kteří by dříve přijímací zkoušky nesložili. O přijetí už tak nerozhoduje jen kvalita uchazeče, ale často i barva pleti a původ. Nazval bych to „talentovým rasismem“. Proti němu se v dnešní době bude těžko demonstrovat.

Mnoho z dnešních vysokoškoláků by nesložilo přijímací zkoušky na VS a SŠ za první republiky, vyjma škol, kde je potřebná vysoká inteligence a nadání jako je např. studium matematiky. Výsledkem je mnoho „otitulovaných“, pobírajících peníze za své tituly, ne za kvalitně odvedenou práci. „Řemeslo má zlaté dno“ bude platit stále více. Někdo musí také „dělat chleba“, bez kterého se neobejdou ani ti otitulovaní.

Společnost, která není schopna vybudovat skutečnou elitu, udržovat osvědčené tradice, na to dříve či později doplatí. Tak jako jsme na to doplatili a stále doplácíme.

 

Jan Šinágl, 10.4.2021

***

Friday Edition: Kryptostranám chybí osobnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)