Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Merkel Angela DDRŽe toto tvrzení je pravdivé, bude každému občanovi, po střízlivém pozorování, jasné po 21. Volbách stále více  jasnější. Mediální glorifikace kancléřky, kterou v posledních letech vždy viděla na špici, se po volbách čím dál více ztišila. Aby bylo dalším generacím jasné, jak katastrofická byla její bilance po 16 letech, jejího selhávání, je zdůrazněno v následujících 3 bodech.

 1. Azylová katastrofa Angely Merkelové.

"Přístup k multikulturalismu selhal, absolutně selhal," prohlásila na Dni Německa Junge Union v roce 2010. O pouhých 5 let později na podzim 2015 otevřela nekontrolovanou hranici. Výsledkem byly teroristické útoky a vážné útoky, zejména na ženy. Budoucí generace se oprávněně budou ptát, že to nemohl být stejný člověk, který se takto změnil. Pokud budete pátrat, budete překvapeni, že se prakticky nevyskytly  žádné nesouhlasné hlasy, resp. hlasitě zazněla média.

Od té doby náklady na bydlení 1,5 milionu migrantů pravidelně zatěžují rozpočet více než 20 miliardami a trend stoupá. Neochotným negramotným lidem se také poskytuje neomezená podpora. Kontrola migrace je do značné míry vynechána.

Odmítnutí žadatelé o azyl jsou deportováni tak nedbale, že deportace obvykle selže. Stává se tak groteskou německého práva, která je ve skutečnosti vytvořeno, aby zajistila legální obživu těm, kteří zde žijí déle.

 1. Energetická katastrofa Angely Merkelové

Kancléřka převzala vládu této země s vyrovnaným saldem výrobců elektřiny. Na celém světě bylo pochopitelné, že se téma začalo diskutovat kvůli znečištění CO2. V roce 2011, po havárii ve Fukušimě, kancléřka požadovala, aby naše země (naše Německo) vyřadila jadernou energii. Je to ojedinělé a ona za to může, protože žádný průmyslový stát od té doby tento příklad nenásledoval. Tento energetický přechod bude naši zemi stát nejméně 500 miliard eur. Mezitím se ukázalo, že jde o drahý nesprávný výpočet, který v dnešní době stojí peníze občanů. Pečlivá vláda by navrhla prodloužit životnost jaderných reaktorů o několik let a využít novou jadernou technologii SMR (malé modulární reaktory), jak se to nyní děje po celém světě. SMR jsou bezpečnější a mohou také do značné míry spalovat konvenční palivo.

Využití nové jaderné energie je nezbytné, protože především tímto způsobem lze úspory v naší zemi omezit na přijatelnou úroveň a především lze snížit náklady na elektřinu. Ten je nezbytný pro zemi, která bude primárně závislá na elektřině. Zdá se, že i po volbách je energetický přechod „pryč od jaderné energie“ pevně zaveden. Úspěch nové vlády bude mimo jiné záviset také na tom, jak dlouho bude trvat, než se jaderná energie a rozumné využívání větrné energie stanou základem nového elektroenergetického průmyslu.

 1. Euro -katastrofa Angely Merkelové

Spolková republika Německo přistoupila k euru s příslibem, že nebude muset nést odpovědnost za jiné státy v eurozóně. Říkáme tomu pravidlo „bez záchrany“. Kancléřka ho porušila a schválila záchranné balíčky pro Řecko, pro další krizové státy a pro banky. Němci dnes odpovídají za eurozónu více než jedním bilionem eur (1 bilion = 1 000 milionů)! Kancléřka umožnila ECB financovat jihoevropské krizové státy politikou nízkých úrokových sazeb a nákupy dluhopisů. Nejnověji souhlasila mimo jiné s tím, že by EU měla být zadlužena 750 miliardami eur.

Neposílilo to jasná pravidla, dokonce je porušila; Přijala politiku nízkých úrokových sazeb, tiše souhlasila s dluhovou politikou. To vyžaduje přehled a šikovnou politiku, aby mohly smlouvy o euru znovu pravidelně vstupovat v platnost. Zdá se, že Brusel pod jeho současným vedením toho není schopen. Lze doufat, že budoucí vláda v Berlíně uzná důležitost doutnajícího Eurodesasteru i přes naléhavý klimatický problém. To zahrnuje začátek snižování politiky nízkých úrokových sazeb. Tento pohled by byl založen na optimismu. Mimochodem to také znamená, že kancléř Scholz ví, jak se obklopit správnými ministry. Možná má větší štěstí než Angela Merkelová, která byla během řecké krize závislá na svém ministrovi financí Schäublovi. Pokud se to nepodaří, je třeba se obávat, že Merkelova Eurodesaster zůstane součástí nové Evropy a Německo bude platit, dokud již nebude moci platit jako jiné Německo.

Je ještě příliš brzy na to, abychom přesně řekli, zda bude výsledek voleb v roce 2021 zlomový a co to znamená pro politiku asociací vyhnaných. Je třeba říci: Ani během předvolební kampaně se o vysídlených a východoněmeckých tématech téměř nemluvilo. To bylo dokonce evidentní na Steinmeierově cestě do Prahy, kde se delegace vyhnula opravdu aktuálním problémům mezi zeměmi. Mnoho politiků Unie doma mlčelo, nebo se vyhýbalo konkrétním otázkám. Koneckonců: Volker Bouffier na zámku Biebrich ve Wiesbadenu a Bernd Fabritius na tradičním Dni vlasti v Berlíně se těmto problémům odvážně věnovali. Bernd Fabritius se dokonce ptal, jak je možné, že vyhnaní a repatrianti nehráli žádnou roli ve volebních programech většiny stran zastoupených v německém Bundestagu?

Člověk musí být Fabritiovi vděčný za jeho slova a také za následující věty: „Stále očekáváme jasná přiznání některých našich východních sousedů k nespravedlivému charakteru vyhoštění, které s brutální tvrdostí zasáhlo naše krajany. Dodnes jsou dekrety o nespravedlnosti v některých zemích součástí místního právního řádu, pokud myslím jen na Českou republiku. Musí to skončit. “ Bernd Fabritius má pravdu. Něco takového je jedním z bodů programu Unie nejméně po poslední tři desetiletí. Angela Merkelová ale také po 16 letech odjela do Prahy, aby svého českého partnera ujistila, že vztahy nikdy nebyly tak dobré. Ani zde nebyla politika posunuta dopředu.

PAMO – zeitgeschichtliches Dokument - 64 - Pädagogischer Arbeitskreis Mittel- und Osteuropa, Gerolf Fritsche, Oppelner Str.8, 63071 Offenbach, 069-853994, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

6.10.2021

***

P.S.

Migrační a zelená politika oslabuje Německo hospodářsky a snižuje jeho konkurenční schopnost. USA, Čína a Indie si se zelenou politikou hlavu lámat nebudou. Politika Angely Merkel, bývalé občanky NDR, tak potěšila a těší i Kreml. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2021-10-06 15:16
Migrační a zelená politika oslabuje Německo hospodářsky a snižuje jeho konkurenční schopnost. USA, Čína a Indie si se zelenou politikou hlavu lámat nebudou. Politika Angely Merkel, bývalé občanky NDR, tak potěšila a těší i Kreml.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)