Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kurz saubere VesteNárod se vede do záhuby, když se jako společenský standard prosadí korupce, lež a bezcitnost.

Bývalý vedoucí představitel Neosu Matthias Strolz ve svém komentáři analyzuje ústup Sebastiana Kurze. Krok za krokem.

Tyto měsíce budou pro Rakousko obtížné. Jako občané potřebujeme pevné nervy, velkorysost, trpělivost a bystrý pohled. Turecko-zelená koalice se bude i nadále potácet v bahně. Vzájemná důvěra jako společný základ již neexistuje. Bude docházet k vzájemnému číhání a zraňování a někdy se věci společně vyřeší. Nakonec nás v roce 2022 čekají nové volby. Sebastian Kurz se jako kancléř zapsal do historie. Do tohoto úřadu se mu vrátit nepodaří. Zatím se s tím nechce smířit. A podle lidského úsudku to nelze očekávat - psychologické procesy trávení tohoto druhu potřebují čas. On a jeho strana ho dostanou.

Kurzova parta nechce ustoupit. To je také pochopitelné. Kam by měli jít? Někteří z nich nakonec půjdou do vězení za zpronevěru, úplatkářství a korupci, jiní do zahraničí. Všem vrcholným představitelům hrozí společenská ostuda.

Lhaní skrze zuby

Pro voliče Kurze není snadné přiznat, že byli podvedeni, obelháni a dokonce zneužiti. Někteří se proto svého klamu prozatím nezbaví, někteří se ho nezbaví nikdy. Toto chování je ozvěnou jiných zklamání nebo dokonce životních lží, které se nám jako lidem stávají nebo které dovolíme, aby se staly.

Sebastian Kurz se stal kancléřem jako umělá postava. Tato postava má nyní hluboké trhliny, které se časem otevřou dokořán. Pohledy do nitra, které se nám v průběhu procesu naskytnou, v následujících měsících a letech způsobí mnoho zklamání, úzkosti a hněvu. Velká část země bude mít kocovinovou náladu. Čeká nás kolektivní proces truchlení a uzdravování. Jak se nám to mohlo stát - znovu!? (srov. Haider, Grasser, Strache ... abychom nešli ještě dále do minulosti).

Narcismus nebo odhodlání?

Narcismus se rád skrývá za předstíranou přátelskost, genialitu a odhodlání. Platí však postřeh Abrahama Lincolna: "Po určitou dobu můžete oklamat všechny lidi, část lidí můžete oklamat pořád, ale nemůžete oklamat všechny lidi pořád." Stále více lidí si uvědomuje, že pohrdání lidmi ze strany Kurzova gangu se týká i jich osobně.

První vlna záblesků nám na jaře odhalila divokou agresi a fantazie o dominanci spojené s ponižujícími praktikami a gesty podřízenosti (přirovnání: ženy jako "snadno ovladatelné děvy"; "miluji svého kancléře"; hanlivé vydírání církevních hodnostářů, s nimiž se povrchně rádi fotí na lesklých fotografiích). Přehnaně eroticky nabité chatové procesy ukázaly, že politika je zde provozována z čistě kompenzačních ego motivů a patologické potřebnosti.

Klíč k osobní síle

Je stále jasnější, že se jedná o politické polovzdělance, kteří nejsou hodni vlády. Vstřícnost a naslouchání se odehrávají v souladu s optimalizací a profesionalitou. Nová vlna chatů odhaluje: Kurz a spol. si také myslí, že voliči jsou "oslové" a "(staří) blbci". Lidé ve městě a na venkově jsou pro ně snesitelní jen proto, že představují klíč k osobní moci a kariéře. Příliš ambiciózní lidé jsou závislí na maximalizaci hlasů, aby uspokojili své osobní mocenské fantazie.

Ať už se jedná o jejich bezcitnost a brutalitu, bylo pak v jejich světě logické účastnit se voleb v roce 2017 a 2019 nezákonnými (soudem potvrzenými) a údajně korupčními praktikami. Proto je v dalších krocích stejně nezbytné co nejvíce odstranit demokratické porodní bolesti. Cesta k autoritářskému státu nemá pro Kurze a spol. ideologické pozadí, ale čistě kariérní optimalizaci. Z toho je patrné, jak málo jim záleží na zemi a jejích obyvatelích.

Zkorumpovaný životní styl

Naše liberální demokracie je však dostatečně odolná, aby všem těmto otřesům odolala. My jako obyvatelstvo máme dost jasno na to, abychom pochopili, že národ vede sám sebe do záhuby, pokud připustíme toto patologické přehánění nároku na moc, pokud zavedeme korupci, lež a bezcitnost jako společenský standard. Obsazení v každodenních kategoriích: Co bychom měli říci svým dětem, když se obrátí ke zkaženému a prolhanému způsobu života? Odpovídali nám: "Ale to přece děláte. Tak - a jen tak - se dá uspět, že ano!"

Zdravý rozum, náš přirozený smysl pro společenství a lidské svědomí nám říkají, že do tohoto stavu nechceme dospět - ani individuálně, ani kolektivně. A proto se Sebastian Kurz už nikdy nestane kancléřem.

Matthias Strolz, 10.10.2021

***

Spolupracovník KGB Jurij Bezmenov o propagandistických metodách Kremlu (1984)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)