Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po lis 29 @14:00 - 04:30PM
NSS Brno: Kárná odpovědnost soudce
pá pro 03 @10:00 -
Ústavní soud ČR: Budou Štrougal a Vajnar souzeni?

Nejnovější komentáře

 • 28.11.2021 12:27
  Michalik byl ve střetu zájmů, byl na to rozsudek ...

  Read more...

   
 • 27.11.2021 08:59
  „Ano, situace je vážná – nechte se očkovat a stát ať převezme ...

  Read more...

   
 • 27.11.2021 08:31
  Raději nedokonalá společnost se svobodou (i pro blbce) než ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 13:27
  běž už těma žvástama do prdele Mrvová Šárka Fri, 26 Nov 2021 ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 12:13
  Máme „Potěmkinovskou demokracii“, jen si na ni hrajeme a ...

  Read more...

   
 • 26.11.2021 11:57
  Vrchol pandemie prý teprve přijde, podle „expertů“. Tzn., že ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

EinstenBabis Glasgow summit 1.11.2021Aktualizováno 18.11.2021: 

***

Pane prezidente, excelence, dámy a pánové,

ochrana životního prostředí je v posledních letech nahrazována bojem proti klimatické změně. Evropská unie usiluje o to, aby do roku 2050 dosáhla nulové úrovně emisí, jak je stanoveno v její Zelené dohodě. Oněch třináct legislativních návrhů nazvaných „Fit for 55“ jde mnohem dále než to, co Evropská unie přijala a na čem se dohodla.

Přitom je to jedině EU se svým zhruba devítiprocentním podílem na celosvětové produkci CO2, kdo chce podniknout drastický krok k omezení své uhlíkové stopy. EU však nemůže dosáhnout LN Operace se vydarila 9.11.2021ničeho bez účasti největších znečišťovatelů, například Číny nebo USA, kteří odpovídají za 27 a 15 procent celosvětových emisí CO2.

Navzdory těmto skutečnostem Evropská komise nadále předkládá nebezpečné návrhy, například návrh na zákaz spalovacích motorů v roce 2035 nebo na zavedení emisních povolenek pro dopravu a individuální bydlení. Kvůli nevhodné legislativě a spekulacím se cena emisních povolenek vymkla kontrole, což má za následek prudce rostoucí ceny elektřiny. V důsledku toho a v souvislosti s rychle rostoucími cenami zemního plynu, vyvolanými většinou mocenskými hrami mezi jednotlivými státy, může být mnoho Evropanů ohroženo energetickou chudobou.

Namísto sjednání dlouhodobých kontraktů s Ruskem se evropští politici horlivě snaží zablokovat tranzitní kapacitu plynovodů Nord Stream 2 a Opal s poukazem na obavy z budoucí závislosti EU na Rusku. Dámy a pánové, možná to bude pro vás novinkou, ale my už jsme závislí na ruském zemním plynu a budeme na něm nadále závislí nejméně po dobu příštích dvaceti až třiceti let. Žádný jiný způsob, upřímně řečeno, neexistuje, jelikož EU potřebuje ročně 400 miliard krychlových metrů zemního plynu, ale vyrábí pouze 50 miliard.

Návrhy „Fit for 55“ neberou na zřetel podmínky a dispozice jednotlivých členských států ani poměr průmyslu k HDP. Evropská komise nepředkládá žádné hodnocení dopadu těchto návrhů ani žádná oponující stanoviska. Nevíme, zda tyto cíle nejsou příliš ambiciózní. Nemáme představu, kolik bude stát taková transformace, ani zda si ji můžeme dovolit. To není dohoda, nýbrž ideologie. Bez odpovědí na tyto otázky se Zelená dohoda stane evropskou zelenou sebevraždou.

Pro jednotlivé členské státy je zcela zásadní zvolit si vlastní energetický mix k dosažení uhlíkové neutrality. Česká republika se nemůže spoléhat výhradně na obnovitelnou energii – naše krajina a klimatické podmínky to prostě neumožňují. Jedinými prostředky, pomocí nichž může Česká republika dosáhnout nulové emise CO2, jsou jaderná energie a zemní plyn. Zejména jaderná energie představuje čistý, bezpečný, spolehlivý a nenákladný zdroj elektřiny a členské státy EU a Evropská komise by to měly uznat.

Zelená dohoda může přinést obrovské sociální, hospodářské, politické a geopolitické náklady. Náklady, které by mohly vyvolat ohromné napětí ve společnosti a mezi spojenci, otevřít dveře radikálům a ohrozit naši demokracii. Zelená dohoda by mohla být odpovědná za ztrátu konkurenceschopnosti EU, za zbídačování rodin, rostoucí nezaměstnanost, astronomické ceny energií, za rozpad průmyslu a nakonec i za zničení životního prostředí, které hodlá chránit.

Zelená dohoda prostě chce příliš mnoho, příliš brzy a za jakoukoli cenu. S ohledem na současnou situaci na trhu, na rostoucí ceny energií a komodit, na narušení dodavatelských řetězců a nedostatek zboží se domnívám, že je nezbytné stanovit realistickou strategii pro uplatňování Zelené dohody – musíme spočítat její náklady, posoudit její dopad, stanovit individuální cíle a poskytnout členským státům EU maximální flexibilitu.

Tato konference se skutečně koná v pravý čas. Nedávný vývoj pro nás představuje naléhavý signál k tomu, že musíme začít přistupovat k zelené politice bez ideologie, kriticky a racionálně a musíme prosazovat změny postupně a hospodářsky, politicky a sociálně udržitelným způsobem.

Děkuji vám za pozornost.

Mezinárodní klimatický summit COP 26 ve skotském Glasgow, 1. listopadu 2021

Andrej Babiš

***

Clarion Congress Hotel Prague 13.10.2021: Institut Equlibrium - Hledání české cesty, aneb management ve XXI. století

FOCUS BAŤA, Zlín 28. 10. 2021: Stále aktuální vzkaz Tomáše Bati dnešku - příspěvek k Summitu Glasgow

Pravomocný rozsudek za zneužití dotací na odbahnění Schwarzenberských rybníků: Kalousek a Schwarzenbergové se také podíleli na dotačních podvodech v řádech stamilionů korun. Veřejnoprávní média mlčí…

1.11.2021: Speech by the Prime Minister of the Czech Republic ing. Andrej Babiš at the Climate Summit in Glasgow

***

P.S.

Premiérem bude zřejmě politolog, kdy republika potřebuje v nastávající době především silnou osobnost, schopného manažera, který by prosadil zdravý rozum. Stávající prokáže jistě své kvality i v řadách opozice. Připomínám, že obdržel od občanů největší počet hlasů v nedávných volbách. J.Š.

Fiala brouk

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.58 (19 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #10 Jan Šinagl 2021-11-15 11:13
Střet civilizací ve Fialově vládě

Způsob, jakým hnutí STAN, „podvedlo“ svého koaličního partnera ve volební kampani, abychom použili termín samotných Pirátů, a nyní je připraveno to udělat znovu vstupem do Fialovy vlády bez svého partnera, urychlil proces, který by novou vládu tak nebo tak ochromil. Předseda Pirátů Ivan Bartoš prohlásil, že pokud nová vláda vznikne, bude splněn hlavní slib voličům zbavit Andreje Babiše moci. Tímto výrokem nepřímo přiznal, že užitečnost jeho vlastní strany pro Spolu a STAN se vytratila. Europoslanec Mikuláš Peksa z Pirátů pro Týdeník Echo uvedl, že Piráti jsou „jedinou západoevropskou stranou v postkomunistick é zemi. Skutečně západoevropskou , s kulturními hodnotami, vzorci chování. My jsme první generace lidí, kteří skutečně už žijí ve společné Evropě. My jsme západní Evropa tady.“ Piráti tak předběhli dobu, že ještě nepochopili, jak zastaralá už jejich vize je.

Erik Best
15.11.2021
-3 #9 Jan Šinagl 2021-11-13 07:59
Brusel otočil, podporuje "zelenou nálepkou" atom a plyn. Došel k tomu, co ví každý normální občan a velí zdravý rozum. Článek byl na seznamu jen krátce - seznamzpravy.cz/.../...
-5 #8 Jan Šinagl 2021-11-07 10:57
Včera na ČRoPlus prohlásil respektovaný novinář Jindřich Šídlo, že novináři budou původ majetku nových vrcholných politiků prověřovat stejně důkladně, jako tomu bylo u končící vlády a za posledních 30 let.

Mohou začít kauzou níže, která je nejčtenější na tomto webu za poslední měsíc. Budu jen rád, když o mnohých závažných kauzách v zemi, nebude veřejnost informovat pouze tento web.

Z Brna jsem před lety získal informaci, že už na gymnáziu předvídal profesor studentu Petru Fialovi, vzhledem k jeho povahovým vlastnostem, „že to chlapec dotáhne daleko“... Dosáhl jako kariérista vrcholu, o to větší může být jeho pád.

sinagl.cz/.../...
-6 #7 Jan Šinagl 2021-11-07 09:58
To se dalo čekat a ještě k tomu střety zájmů Fialy s jeho neziskovkou a Staňury financování firmy ze státních peněz, kde působí jeho žena, jak takový člověk může dělat ministra financí to smrdí rozkrádačkou od začátku.Kde chtějí šetřit,když mají o 3 ministerstva navíc.

Kamil Jiránek
-7 #6 Jan Šinagl 2021-11-07 09:56
PirStan bratrství končí, začíná pořádné kydání špíny. Rozvod už jen jako třešnička na dortu.

I zde je vidět,že nějaké koalice by k volbám neměly být připuštěny,když tak každý sám za sebe a po volbách pak ať klidně si ty koalice vytvoří a není to jak nyní kdy se vytvořila koalice koalicí,ale chápu,že vše bylo podřízeno tomu,aby bylo smeteno ANO,prostě napříště to chce upravit volební zákon,ale momentální ustavující se vládní uskupení to zřejmě nebude chtít připustit,proto že příště by se tam už nemuseli dostat a tak to bude pořád slepenec slepenců.

Vojtěch Zábranský
-12 #5 Jan Šinagl 2021-11-06 13:42
Nová vláda je starý kartel, jak trefně vystihl premiér Babiš. Budou média také stejně prověřovat původ majetku všech budoucích členů vlády? Hnutí ANO, SPD a potenciálně i Piráti, mohou být velmi účinnou opozicí, pokud se vládní koalice rozhádá mezi sebou a nebude si už moci vystačit dosavadním jediným programem - antibabismem.
-12 #4 Jan Šinagl 2021-11-06 13:21
Díky všem, kdo jste se dívali na můj projev. Jen nevím, proč někdo píše, že jsem výjimečně nebyl útočný. V žádném z televizních projevů jsem útočný nebyl. Ve Sněmovně nebo v televizích debatách, to ano, mám v sobě nějaký startér, který mě nutí reagovat, když slyším nepravdy.

Andrej Babiš
-11 #3 Jan Šinagl 2021-11-06 10:04
Slabý Fiala

Volby máme úlevně za sebou, výsledek je utrpěným vítězstvím koalic K1 a K2 a jsem přesvědčen, že jestli někdo byl překvapen, jak to dopadlo, tak to byly právě obě koalice slepené z docela málo kompatibilních subjektů, kde jediným cementem byla až obsedantní nenávist k Andreji Babišovi.

Ti lidé vůbec ve vítězství nevěřili a také je nečekali. Ale mají ho, a tak je třeba to brát. Je na nich ale vidět, že se z toho šoku sbírají jen pozvolna a výstupy před novináři to dost špatně zakrývají. A když vidím, koho hodlají jmenovat „panem Evropou“, tak je docela zřejmé, že personálně nebyli připraveni vůbec. Bude to jízda.

Co si jasně představuji, je nejspíš prezidentův velký údiv, že by měl být ministrem zahraničního nevměšování nominant z Pirátů. Mě osobně to docela vyděsilo, protože i přes velkou skepsi k Petru Fialovi a jeho lídrovským schopnostem jsem netušil, že je až tak slabý ve vyjednávání, anebo snad tak naivní anebo přímo hloupý. Kdo volil strany a hnutí tohoto barevného duhového slepence, měl by stříhat ušima, co způsobil. Proti této variantě byl ministr Petříček ještě vlastně skvělá volba. Ačkoliv...

Je také jasné, že Petr Fiala po merkelovsku odstranil ze svého okolí coby nominanty do vlády výrazné osobnosti, jakými jsou Alexander Vondra nebo Jan Skopeček, a do exekutivy zasune své devótní stoupence hlavně z Moravy, z nichž vyniká jako ministr financí elektrotechnik Zbyněk Stanjura, známý svým úžasným charismatem (ale když mohl být ministrem financí i dynamický chemik, tak proč ne). Prostě příchylnost se musí odměnit, to se nedá svítit. Jediné plus je, že jako hračku nechal Markétě Pekarové pozici šéfové Sněmovny. V ní toho snad tolik zkazit nemůže.

Vskutku skvělým příspěvkem k utužení koalice je pnutí uvnitř toho jurodivého útvaru částečných šílenců, kteří si říká Piráti. Už teď, kdy ještě ani není podepsána koaliční smlouva, zpochybňují jak svou slavnou „analýzou“, tak i výroky svých reprezentantů svého koaličního partnera, a tudíž i celou existenci budoucí vlády. Poslední výkřik známého eurouhujera europoslance Mikuláše Peksy z 3. listopadu o tom, že „partner nás podvedl, je čas k rozvodu“, indikuje skvělou dynamiku dvoukoalice PirSTAN. Je to dobrý vklad pro vytvoření stabilní vlády. Mohl by nám vysvětlit profesor Petr Fiala, politolog a možná premiér, jak může takové lodyhy trpět ve své budoucí vládě? Odpovím si sám, nemohl. Je prostě slabý.

Abych řekl pravdu, tak mě to příliš netěší, protože i když do těch „vítězů“ ryju a dělám si z nich legraci, nepřeji si špatnou, protože slabou vládu. Jako občanu této země mně to nepřinese nic dobrého a jiným také ne. Ale dobře to nevypadá, to ani náhodou.

neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...
-15 #2 Jan Šinagl 2021-11-04 18:27
Devátý rok Velké devalvace české koruny
V neděli si připomínáme výročí Velké devalvace české koruny. Na měnovou intervenci, která trvala od 7. listopadu 2013 do 6. dubna roku 2017, Češi většinou už zapomněli. Jiří Rusnok a další centrální bankéři o ní rozhodně nemluví rádi, mimo jiné proto, že devalvaci nikdy neuvedli do zpětného chodu. Do ekonomiky napumpovali ekvivalent téměř dvou státních rozpočtů a dodatečné koruny nikdy nestáhli. Nyní se poprvé začíná plánovat „tapering“. Česká národní banka 21. října oznámila, že od ledna 2022 bude obnoven prodej části výnosů z devizových rezerv s tím, že „transakce se budou uskutečňovat tak, aby byl jejich vliv na kurz minimální“. To by mohlo znamenat, že její prodeje budou v souladu s odlivem výnosů ze státních dluhopisů držených zahraničními investory, jak 15. září v Hospodářských novinách naznačili Vojtěch Benda a Jakub Matějů z ČNB. Co když to ale ve skutečnosti znamená, že ČNB bude koruny nakupovat takovým způsobem, aby dopad na předpokládaný kurz byl minimální? (Česká národní banka předpovídá kurz 24,10 Kč ke konci roku 2023.) Není toto spíše ve stylu revalvačního Rusnoka?

www.fsfinalword.cz/.../
-15 #1 Jan Šinagl 2021-11-04 17:36
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek ostře zkritizoval rozhodnutí České národní banky (ČNB) skokově zvýšit základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Pozitivně krok centrálních bankéřů nepřijala ani ministryně financí Alena Schillerová.

„Máme tu problém České národní banky, která se evidentně rozhodla zasadit další ránu naší ekonomice, našim občanům. To jejich rozhodnutí nechápu,“ řekl Babiš novinářům na závěru své návštěvy Budapešti.

„Pokud si ČNB myslí, že tím, že bude drtit domácnosti, hypotéky a firmy, tak určitě cena ropy, plynu ani elektřiny nebude levnější. To je zásadní omyl a vůbec nechápu toto rozhodnutí, které považuji za absolutně neuvážené. Bude to mít velice negativní dopad na všechny občany naší země,“ prohlásil Babiš.

novinky.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)