Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2022 18:17
  Traduje se, že před odjezdem do Československa si nechal ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 18:10
  Co jsme dlužni nejen Emerichu Rathovi? V roce 2004 prošel ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 18:05
  Fotky: Putin a Zelenskyj mezi zraněnými. Jeden v pohovu, druhý ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 15:18
  Zdravím vás pánové, tak přestože jsem myslel, že rozsudkem ...

  Read more...

   
 • 26.05.2022 10:15
  Lidé už si protokolární dary neprohlédnou. Fiala ukončil ...

  Read more...

   
 • 22.05.2022 11:03
  Bezprostředně před tímto historickým zlomem napsal Havel ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Clovek a strach„Počítat se svědomím vědce je příliš slabý nástroj ochrany společnosti.“ MUDr. Soňa Peková

***

Pro neznalé němčiny níže výtah podstatných myšlenek z videa. J.Š.

Kdo se dostane k moci, musí nutně trpět narcistickou poruchou. Sebepoznání politik nepřipouští, je to patologické vývoj. O zákonitosti ohrožování většiny politiků sama sebe a tím i společnosti. Bez krize nemůže dojít k potřebné změně. Je nezastavitelná. Věda přestává existovat, každý říká něco jiného. Politici musí říci „Mýlili jsme se a odstupujeme“. Kdo z nich toho bude schopen? Dobrovolně žádný. V mase nefunguje rozum, jen emoce a city. Lidé potřebují do ulic, aby mohli vyžít své zadržované emoce a city. Citová a emoční zácpa se musí uvolnit, ať už negativně či pozitivně. Covid tuto „zácpu“ značně posílil. Toto masové vybití nahromaděných emocí se blíží. Z minulosti jsme se nepoučili, vedly k nacismu, extrémismu,  i komunismu. K čemu povedou asi dnes?

Cestou je obnova lidských vztahů ve svém okolí, žádné roušky, omezení atd. Přizpůsobit se, abychom zbytečně netrpěli, postavit se na odpor nesmyslným opatřením, občas vypnout z nenormálna, subversivita, dělat něco proti opatřením, žít v malých společenstvích. Tam se mohu chovat a mluvit jak chci. To je velmi stabilizující prvek. Opustit oblast relativní pravdy, která rozděluje a spojovat se přes pozitivní emoce. Stavět mosty mezi sebou.

Šance na změnu není ještě velká, protože situace není ještě dostatečně vážná.

Je to i velká úloha médií, které místo spojování šíří strach a podporují vzájemnou nenávist. Je tedy i otázkou co se stalo s novináři? Jako psycholog jsem zděšen, jaká absurdní pojmenování vymýšlí ideologie – normopatie, která zadělává na vážné problémy v budoucnosti, nebude-li řešena.

Totalitní, podřízená, strach šířící společnost. Společenský chaos bude narůstat, také dá šanci zaznít kritickým, normálním názorům, které přestanou být považovány za nepřátelské a v zárodku likvidovány. Teprve krize umožní nástup kritických hlasů. Přijdou i kritické hlasy očkovaných, bohužel často pozdě, ale naději nesmíme vzdát.

***

Narcismus nebo také narcisismus charakterizuje v běžné řeči člověka s přehnaným obdivem k sobě samému, často s arogantním vystupováním (neplést s asertivním vystupováním) a nedostatkem pochopení pro druhé, které chápe jen jako nástroje pro vlastní cíle. V patologickém kontextu se jedná o narcistickou poruchu osobnosti (anglicky narcissistic personality disorder (NPD)), tj. jev, kterým se zabývá jak klinická psychologie, tak psychiatrie. Narcismus se dá léčit psychologickou terapií, v krajních případech je někdy nutná i hospitalizace postiženého. Lidé trpící narcismem anebo lidé s narcistickými sklony si zvláštnost svého chování často neuvědomují, vnímají je jako „sobě vlastní“ zvnitřněné představy o sobě, které ovšem neodpovídají jejich opravdovému vrozenému vnitřnímu já.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Narcismus

***

Můžeme ještě důvěřovat médiím? Aneb neuvěřitelné podvody médií!

16. leden 1969: 53.výročí sebeupálení Jana Palacha: nezapomínejme na jeho odkaz, aktuální i dnes!

J.Š. 16.1.2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)