Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Karl von Habsburg 750 let 7 2024Karl von Habsburg 750 let dort 7 2024Slavnostní recepce v paláci Ferstel - VLÖ představuje narozeninový dort se všemi erby

… Hlava rodu Karl von Habsburg dal ve svém projevu jasně najevo, že při této slavnosti nejde jen o ohlédnutí zpět, ale především o poučení z historie pro dnešní politiku v Evropě - mimo jiné zdůraznil, že myšlenku říše, kterou žili Habsburkové, a to i ve smyslu mírového soužití různých národů, lze jistě považovat za určitý vzor pro Evropskou unii.

***

Před 750 lety přišli Habsburkové do Rakouska poté, co byl Rudolf von Habsburg, významný alsaský a švýcarský hrabě, zvolen německým králem a císařem Svaté říše římské.

U příležitosti tohoto výročí pozval 13. června Karl von Habsburg, hlava rodu Habsburků, europoslanec iR a vnuk posledního rakouského císaře, hosty do nádherného paláce Ferstel v centru Vídně. Uprostřed početného zástupu hostů z řad politiků, diplomatů a představitelů evropské aristokracie, ale i historiků, umělců, panevropanů a studentů bratrských škol, zejména ze sdružení Cartell, přivítal císařský vnuk se svou manželkou Christiane Reid asi 300 pozvaných "evropských" hostů.

Narozeninový dort našemu dlouholetému příteli a podporovateli, který naposledy vystoupil "u nás sudetských Němců" jako hlavní řečník na tradiční březnové vzpomínkové akci na památku událostí ze 4. března 1919 v Haus der Heimat, proto historicky vhodně předal předseda VLÖ, sdružení německých starorakouských landsmanšaftů v Rakousku, Norbert K. Kapeller, poslanec Národního shromáždění a generál ve výslužbě, se svým místopředsedou DDr Rüdigerem Stixem, poslancem Národního shromáždění ve výslužbě, Spolkovým předsedou SLÖ, OStrR Gerhardem Schiestlem za Dunajské Šváby a MinR. iR. Ludwig Niestelberger za Sedmihradsko (viz též obrázek vlasti).

Habsburkova manželka Christiana Reidová obdržela krásný růžový keř nesoucí jméno Habsburk.

Na narozeninovém dortu se tedy přirozeně objevily erby těch rakouských zemí, které reprezentují historické korunní země starého Rakouska, a tedy i erby našich vlastí a zemí původu - jak pro rodiny vyhnanců, tak pro přežívající vlast německých starorakouských obyvatel. Hlava rodu Karl von Habsburg dal ve svém projevu jasně najevo, že při této slavnosti nejde jen o ohlédnutí zpět, ale především o poučení z historie pro dnešní politiku v Evropě - mimo jiné zdůraznil, že myšlenku říše, kterou žili Habsburkové, a to i ve smyslu mírového soužití různých národů, lze jistě považovat za určitý vzor pro Evropskou unii.

SUDETENPOST 1. 7. 2024

 Vídeň 2.3.2024: Vzpomínka na 105.výročí masakru v Kadaní s projevem vnuka českého krále Jeho císařské a královské Výsosti arcivévody Karla Habsburského

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)