Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Drazdany_socha13. až 15.2.1945 - Drážďany zemřely ve čtyřnásobném bombovém pekle.Drazdany_mrtvi

... Vzpomínka na nevinné oběti bombového teroru v Drážďanech, který se stal plným právem symbolem pro mnoho dalších útoků proti civilnímu obyvatelstvu. Smutek nad památkou se ale výrazně proměnil z tichého zděšení na sebeobvinění. Oběti jsou vždy prosty viny na všech stranách, vždy žalostné, vlastní oběti by neměly být méně významné. ...  Maršál letectva sir Robert Saundby, zástupce a blízký spolupracovník sira Arthura Harrise (Bomber Harris) přiznává: "To, že bombardování Drážďan bylo šokující tragédií, nemůže nikdo popřít." ...

"Kolik zemřelo, kdo zná to číslo? Na tvých zraněních vidím utrpení. Bezejmenných, kteří byli upáleni. V pekle z lidské ruky."

(Nápis na drážďanském hřbitově Heidefriedhof)

Slova Maxe Zimmeringa

Vzpomínka na nevinné oběti bombového teroru v Drážďanech, který se stal plným právem symbolem pro mnoho dalších útoků proti civilnímu obyvatelstvu. Smutek nad památkou se ale výrazně proměnil z tichého zděšení na sebeobvinění. Oběti jsou vždy prosty viny na všech stranách, vždy žalostné, vlastní oběti by neměly být méně významné.

Pro potomky jsou události ze dnů 13. až 15.2.1945 ďábelským procesem se zničujícím efektem – těžko zprostředkovatelné a obtížné k pochopení.

Maršál letectva sir Robert Saundby, zástupce a blízký spolupracovník sira Arthura Harrise (Bomber Harris) přiznává: "To, že bombardování Drážďan bylo šokující tragédií, nemůže nikdo popřít."

Dva zničující britské ohňové nálety v rychlém sledu za sebou, v kombinaci se zápalnými a výbušnými bombami na civilní, vnitřní centrum města, přibližně o ploše 15 čtverečných kilometrů, znemožnily záchranné možnosti. Dva další americké útoky v následujících několika hodinách dokončily neuvěřitelné, čtyřnásobné orgie ničení.

Kurt Vonnegut, jn., americký spisovatel, válečný zajatec, očitý svědek pekelné scény, Spiegel 6/2005 str.159:

"Zničení Drážďan byl největší masakr v evropských dějinách."

Město, přeplněné uprchlíky z Východu, zanechalo tak velké hromady mrtvol, že kvůli riziku epidemií a minimálním možnostem transportu, muselo být prováděno masové spalování mrtvol hned první den na několika místech ve městě. Doložené jsou pouze spalování, které se konalo na Starém trhu od 21.2.1945 do 3.5.1945. Týmy na odklízení mrtvol byly v činnosti až do července 1945 na odklízení hor mrtvých, pohřbených v suterénech budov.

V Drážďanském městském muzeu byly ještě před rokem 1989 shromážděny materiály s bodem tání až 2000 stupňů, odkazují na nemožnost zaregistrování, zpopelněných lidských obětí při bombardování (teplota při kremaci  je kolem 800 stupňů).

Historickou komisí, zřízenou v roce 2004, byly pouze dostupné dokumenty považovány za vědecky podložené. Očití svědci odmítnuti jako traumatizovaní a jednostranní.

Tak bylo z 275.000 obětí (Mezinárodní červený kříž) stanovena jako horní hranice 25.000 obětí. Tento politicky korektní, oběťmi pohrdající výsledek, nemůže vzbudit, nejen mezi námi, očitými svědky, ale i doma a v zahraničí, nic jiného než odpor a zděšení.

Na památku všech mrtvých, včetně bezejmenných obětí požárů v Drážďanech.

E.E. Korkisch, očitý svědek, 85354 Freising, Vimystr. 4


Sudetoněmecká zisková kancelář

A-1030 Vienna, Steingasse 25

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.sudeten.at

Vídeň, 11.2.2013

 

Překlad Jan Šinágl

 

From: Merrit P. Drucker

Sent: Wednesday, February 13, 2013 11:01 PM

To: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Subject: Commemoration of Desden Day

 

Mrs. Zimmermann,

 

today, February 13, as you know marks the anniversary of the start of Allied bombing of Dresden.  I would like to send a message of remembrance and commemoration, and my feelings of great sorrow, for those who were killed, injured, suffered, or lost family members.  As well we must mourn the loss of a great gem of a city.  Perhaps you can send this message to your network.

Respectfully,

 

Merrit P. Drucker, Major, US Army (Retired).

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry